Projekty,   zaprojektowane przez 99chairs

Dekoracja sypialni: 10 wyjątkowych pomysłów

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Sypialnia jest naszym schronieniem, wchodząc do niej i zamykając za sobą drzwi, zostawiamy wszystkie troski i trudy dnia codziennego, po to by doskonale wypocząć i zrelaksować się. A dokładniej mówiąc: takie jest jej założenie i zadanie, które nie zawsze udaje się zrealizować. Aby zamknąć za drzwiami świat zewnętrzny i udać się w spokojne objęcia Morfeusza, potrzeba niekiedy czegoś więcej niż wygodne łóżko i pościel. Niezbędny jest także nastrój. 

Tym kluczowym zagadnieniem postanowiliśmy się zająć w dzisiejszym Katalogu Inspiracji, bo czymże byłoby ładne wnętrze, gdyby nie posiadało swojej nietypowej i charakterystycznej atmosfery? Niczym innym, jak pokój hotelowy – nawet ten najbardziej komfortowy i luksusowy nie zastąpi domu…

Projektanci wnętrz dobrze wiedzą, jak udekorować sypialnię aby była zindywidualizowana i pełna charakteru. Przyjrzyjmy się razem 10 unikalnym akcentom, sprawiającym, że zwykła sypialnia staje się niepowtarzalna i wyjątkowa! 

1. Wyjątkowe łoże DIY

Nie musicie być mistrzami stolarki, aby stworzyć prostą i ładną, drewnianą ramą. Poszukajcie ciekawych gatunków drewna, odzyskajcie deski ze starej szafy lub połączcie ze sobą różne rodzaje sztachet, a uzyskacie pewność, że dosłownie nikt inny na ziemi nie ma takiego samego łóżka!

2. Stolik nocny w intensywnym kolorze

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez 99chairs
99chairs

Classic, vintage sleeping

99chairs

Nawet projektanci wnętrz korzystają z popularnych sieciówek meblowych. Ale mają swoje sposoby, dzięki którym nie boją się nudy i banału – bierzcie z nich przykład. Kupcie łatwo dostępną i tanią szafkę nocną do sypialni, a następnie pomalujcie ją na intensywny kolor i dodajcie ozdobne wykończenia. Dzięki temu Wasza sypialnia naprawdę wyróżni się z tłumu.

3. Przedmiot po renowacji

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez 99chairs
99chairs

Rustic sleeping

99chairs

Spójrzcie na to cudowne łóżko! Jest zachwycające ale wyraźnie było zaprojektowane tak, aby mieć zawieszone zasłony, co nadało by mu tak standardowy i oczekiwany wygląd. Ich miejsce zajęły całkowicie nieprzewidywalne i oryginalne dekoracje. 

4. Ciemny kolor, nie tylko w detalu

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez olivia Sciuto
olivia Sciuto

black bedroom

olivia Sciuto

Naturalnie zazwyczaj wybieramy do sypialni jasne kolory, na przykład biel lub bezpieczny beż, które zagwarantują odpowiedni poziom przytulności. Dla uzyskania zupełnie innego wyglądu warto sięgnąć po odważniejsze rozwiązania. Czarny może brzmieć strasznie, ale wyglądać będzie, bez wątpienia, niesamowicie!

5. Wygodne miejsce do siedzenia

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez olivia Sciuto
olivia Sciuto

bedroom molteni

olivia Sciuto

Jak przekształcić sypialnię we wspaniałe miejsce wypoczynku, nie tylko spania, ale także do siedzenia i czytania książki? Szezlong jest wspaniałym sposobem, aby pokój stał się wyjątkowo ekscytujący. 

6. Nastrojowe światło

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez olivia Sciuto
olivia Sciuto

French Bedroom

olivia Sciuto

Im więcej światła macie w sypialni, tym więcej możecie eksperymentować z różnymi kombinacjami i wariacjami nastrojowymi! Dlatego postarajcie się o kilka jego źródeł: centralne oświetlenie sufitowe i oświetlenie do czytania to absolutne minimum. Wzbogaćcie je kinkietami, bądź kameralnymi i intymnymi punktami w suficie podwieszonym. 

7. Sztuka na ścinie

Wielu ludzi kocha sztukę i ma ją na ścianach w swoich sypialniach, a także innych pomieszczeniach, ale nieliczni decydują się dać ujście swoim własnym, artystycznym zdolnościom. Nie trzeba od razu mieć ukończonych studiów artystycznych, aby stworzyć coś wyjątkowego, więc chwyćcie za pędzel, ustawcie i płótno i eksperymentujcie.

8. Ciekawy dywan

Dywan może spokojnie zrobić dużą część nastrojowej aranżacji. Niewątpliwie, miękki, tkany materiał, po którym można stąpać bosymi stopami podnosi poziom luksusu każdemu pomieszczeniu. Stonowany, w spokojnym kolorze to synonim elegancji, bardziej odważny zaś doda nowoczesności i energetycznej atmosfery. 

9. Zindywidualizowana galeria na ścianie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ESTUDIO TANGUMA
ESTUDIO TANGUMA

Recámara principal

ESTUDIO TANGUMA

Jeśli podoba Wam się sama idea zdobienia ścian, ale sztuka niekoniecznie pasuje do Waszej osobowości, to ściana galerii ze zdjęć z pewnością Wam się spodoba! 

Tworząc ją nie wybierajcie banalnego, usystematyzowanego układu, a postawcie na odrobinę szaleństwa. Taki schemat ma także dodatkowy plus: w każdej chwili można dokładać kolejne zdjęcia, a dzięki temu galeria jest żywa i dynamiczna. 

10. Oryginalna pościel

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ESTUDIO TANGUMA
ESTUDIO TANGUMA

Recámara principal

ESTUDIO TANGUMA

Na koniec, coś szybkiego i prostego, ale nie mniej efektownego niż poprzednie propozycje. Każdy kto zainwestował kiedyś w piękną pościel, zrobioną z doskonałej jakości tkaniny wie, że potrafi ona zdziałać cuda w sypialni. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście, to najwyższa pora. Możecie także zaszaleć i postawić na DIY: samodzielnie pofarbować tkaninę lub wykonać na niej oryginalny haft. 

Lubicie ciemne kolory w sypialni? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu