Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Studio 29 Architects ltd

Apartament, pełen swojego własnego stylu

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Co się dzieje, gdy wspaniali architekci dostają zlecenie renowacji starej nieruchomości, która wymaga gruntownego remontu i przebudowy? Oczywiście, powstaje wyjątkowy projekt, który chętnie przedstawiamy Wam w homify 360 °!

Właśnie o takim fenomenalnym apartamencie będzie dzisiejszy Katalog Inspiracji. Architektki ze Studia 29 specjalizują się w projektach wnętrz nieruchomościach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Podjęły się one renowacji tradycyjnego mieszkania w Londynie, którego wnętrze przeobraziły w jasne i przestronne mieszkanie, ozdobione kolorami jesieni i ciepłymi, kobiecymi detalami.  W konsekwencji powstało miejsce o indywidualnym charakterze i niepowtarzalnym stylu pełnym niewymuszonej elegancji…

… Zobaczcie sami!

Budynek wielorodzinny

Wielorodzinna kamienica, w której znajduje się nasza mieszkaniowa perełka, mieści się w centrum Londynu. Piękne tradycyjne budownictwo, bardzo charakterystyczne dla tej części miasta, tworzy wspaniałą i niewymuszoną atmosferę domowego ogniska.

Już sam budynek jest lekko mylący: z początku wydaje nam się, że jest tradycyjny, zbudowany z typowej, angielskiej cegły, jednak nowoczesna dobudówka przełamuje konwenans. Apartament nie należy do małych, ponieważ jego metraż sięga 120 metrów kwadratowych.

Jasny hall

Wchodząc do środka, przekraczamy próg i trafiamy do jasnego, ale zarazem ciepłego wnętrza. Od dywanu, po kwiaty w korytarzu, wszystko jest wypełnione ciepłymi odcieniami kolorów jesieni, stanowiących jedynie akcent, w białej i nowoczesnej przestrzeni. Gdyby usunąć te wszystkie elementy, powstałaby minimalistyczna baza, niezwykle plastyczna i łatwa do modyfikacji.

Kuchnia

Wnętrze niezwykle szokująco odbiega od tradycyjnego stylu elewacji. Jest jasne, przestronne i bardzo nowoczesne, ale zarazem przytulne i beztroskie. Jest ciekawym połączeniem nowoczesnego minimalizmu z elementami retro. Pierwsze, co rzuca nam się w oczy, to doskonale zaprojektowana i oświetlona kuchnia, która dzięki podświetlanemu cokołowi, robi wrażenie bardzo jasnej i lekkiej. Jest także bardzo nowoczesna bateria przy zlewie. Na drugim planie się urocze elementy z barwionego szkła w kolorze brązu i karmelu. To one wprowadzają pierwiastek vintage. 

Ciepła i domowa atmosfera

Romantyczny wykusz aż prosi się o ustawienie w jego wnętrzu okrągłego stołu. Kolory ziemi są widoczne na każdym kroku! Suszone kwiaty w wazonie i dywany w korytarzyku uzupełniają, wytyczony przez zabytkowe meble z drewna, schemat kolorów. Tym samym wnoszą do tego białego pomieszczenia niezwykłą głębię i ciepło. 

Jadalnia

Funkcje jedzenia i gotowania płynnie przechodzą jedna w drugą, dzięki bliskiemu usytuowaniu względem siebie obu pomieszczeń. Przestrzenie są subtelnie odseparowane za pomocą wyspy, która stanowi jednocześnie przestrzeń roboczą w kuchni

Harmonijna symbioza kolorów jest z tej perspektywy jeszcze bardziej widoczna. Stylowe krzesła pełnią rolę najważniejszego elementu w pomieszczeniu a koralowy obrus wspaniale im wtóruje. We wnęce znalazło się miejsce na stoliczek pomocniczy. 

Łazienka

Eleganckie lustrzane powierzchnie i odcienie beżowe są głównymi elementami kluczowymi, wykorzystywanymi do projektu tego pomieszczenia. Spokój, czystość i harmonia to najważniejsze założenia tej łazienki, które jak sądzimy, zostały idealnie zrealizowane. Ożywiający akcent stanowią zioła i rośliny, ustawione w kilku miejscach. Dzięki nim pomieszczenie ma naturalny wygląd, a pomagają im w tym także organiczne dodatki jak wiklinowy kosz czy pudełeczka. 

Przeczytajcie także: 6 pomysłów na nowoczesną łazienkę!

Jak Wam się podoba dodatek ciepłych kolorów? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu