Dom aka cicha woda brzegi rwie!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom aka cicha woda brzegi rwie!

Alicja Olko Alicja Olko
od KatyshinDesign
Loading admin actions …

Dom, który Wam dzisiaj pokażemy, można określić wieloma przymiotnikami, ale słowo „normalny” zdecydowanie do nich nie należy. Wyjątkowy, dziwny, kreatywny, abstrakcyjny- te określenia o wiele bardziej pasują do opisu jego charakteru. I niech nie zmyli Was standardowa, typowa dla podmiejskiej zabudowy fasada- ten budynek skrywa w sobie wnętrze, które zaskakuje na każdym kroku!

Rozbudziliśmy Waszą ciekawość? Zajrzyjcie koniecznie do środka i przekonajcie się sami, jakie wrażenie dom robi na Was ten dom!

Szara mysz

Od frontu dom ten prezentuje się raczej standardowo- zwłaszcza jeżeli chodzi o jego bryłę i jej kształt, a także kolor elewacji. Różne odcienie szarości doskonale komponują się z otaczającą dom zielenią. Od strony wejścia budynek ten jest introwertyczny i jawi się niedostępnie. Przyglądając mu się jednak uważniej, dostrzegamy nietypowe elementy- dziwne słupki w ogrodzie, a przede wszystkim abstrakcyjny, czerwony znak na drzwiach. O co w ty wszystkim chodzi?

W zgodzie z naturą

Właściciele domu stawiali duży nacisk na związek z naturą- podkreślali go w procesie planowania i budowy. Przywiązanie do naturalnego krajobrazu widoczne jest zarówno w kolorystyce, jak i użytych materiałach. Drewniany taras umożliwia płynne przejście z domu do ogrodu. Dzięki dużym drzwiom tarasowym granica pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym jest bardziej płynna. Ułatwiają one także dostęp naturalnego światła do środka oraz pozwalają wnętrzom oddychać.

Awangardowe wnętrza

W środku całkowicie zmienia się nasze postrzeganie tego domu. Znajdujemy się na obszarze strefy dziennej, na którym czujemy się, jak gdybyśmy znajdowali się pod namiotem cyrkowym. Salon, jadalnię i kuchnię zlokalizowano na otwartej przestrzeni, w pomieszczeniu o nieregularnym kształcie. Dominuje tutaj abstrakcyjny wystój, oparty na elementach etnicznych i jazzowych. W tym wnętrzu dzieje się tak dużo, że ciężko opisać to słowami- już samo oglądanie detali przyprawia o zawrót głowy!

Nieregularne kształty

Niestandardowy kształt domu którego parter ma formę nieregularnego wieloboku, pozwolił na kreatywne ukształtowanie przestrzeni wnętrza. Na jednej ze ścian zlokalizowano kuchnię w formie aneksu kuchennego. Jej obszar wydzielono poprzez ceglaną ścianę, odznaczającą się na tle innych, pomalowanych na kremowy kolor. Kuchnię od salonu oddziela optycznie wysoki do sufitu, bogato zdobiony słup, który dba o stabilność struktury.

100% miks stylów

Choć we wnętrzu tym poraża mnogość materiałów, kolorów i tekstur, to jednak całość w pewien magiczny sposób ma charakter harmonijny i spójny. Elementy rustykalne przeplatają się z abstrakcyjną sztuką, nowoczesne meble kontrastują z klasycznymi materiałami wykończeniowymi podłóg, a każda ze ścian zdaje się być pokryta innym materiałem. Wnętrze tego domu jest dynamiczne i szalone.

Spokój i romantyzm

Całkowicie inaczej prezentuje się sypialnia w tym domu. Jej aranżacja opiera się na bieli- ścian i tekstyliów. Klasyczne elementy wyposażenia ograniczono do niezbędnego minimum, starając się nadać pomieszczeniu status oazy spokoju. Z wystrojem pozostałej części domu łączy je jednak posadzka z naturalnego kamienia czy ściana wyłożona cegłami za łóżkiem.

Eklektyzm w łazience

Kolejnym pomieszczeniem w tym domu, którego wystrój nas zaskakuje, jest łazienka. Mieszanka stylów i kolorów składa się na intrygującą całość. Kamienna posadzka z imponującą mozaiką czy rustykalna ceramika łazienkowa przywodzą na myśl wnętrza willi w Toskanii. Z kolei ceglana ściana malowana na biało czy zielone drzwi z optyką vintage wprowadzają akcenty stylistyki industrialnej i retro. Pomieszczenie to jednak jest na swój sposób piękne i ciekawe.

Podobają Wam się nietypowe, zaskakujące projekty domów? Koniecznie obejrzyjcie w takim razie Dom, który oszukuje.

Co myślicie o tym abstrakcyjnym wnętrzu? Moglibyście tak mieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu