Dom, który opływa drewnem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom, który opływa drewnem

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejska jadalnia od SilvestrinDesign Wiejski
Loading admin actions …

Domy drewniane mają szczególny urok. Niektórym się podobają, innym nie, wszystko to kwestia gustu. Nie można jednak odmówić im wyjątkowej przytulności, którą zawsze zaprowadza we wnętrzach użycie drewna. Dzisiaj prezentujemy dom, ucieleśniający tą oraz wszystkie inne zalety tego materiału. Otacza go malowniczy krajobraz Austrii, a dodatkowym atutem (jakby było ich mało!) jest sąsiedztwo jeziora. Ten niesamowity projekt to dzieło studia architektury Silvestrin Design z 2014 roku.

Drewniana fasada

Fasada budynku jest zaskakująca! Od samego początku wiemy, że nie mamy do czynienia ze zwykłym projektem. Budynek został całkowicie pokryty drewnem kasztanowca. Rząd okien na dole jest dość mały, jedynie na piętrze obserwujemy duże lecz samotne przeszklenie. Ogromny balkon obejmuje budynek. Dzięki jego rozmiarowi, możemy wypoczywać albo w cieniu, albo w słońcu, niezależnie od pory dnia. 

Jeśli podziwiacie monumentalność budowli, która raczej nie cechuje urokliwych domów drewnianych, musicie wiedzieć, że budynek ten ma aż 400 metrów kwadratowych przeznaczonych na przestrzeń mieszkalną.

Jak w ładowni statku

We wnętrzu – jeszcze więcej drewna kasztanowca! Zostało ono zastosowane nie tylko na podłodze, ścianach i suficie. Wykonano z niego również meble. Są one autorstwa naszych architektów, dzięki czemu powstała przestrzeń prawdziwie jednolita. 

Z tej perspektywy możemy obejrzeć okna fasady od środka. Teraz nie wydają się już tak małe, prawda? Wpadające przez nie promienie słońca zalewają jasne i tak wnętrze, w którym panuje wręcz efemeryczna atmosfera.

Drewniana kuchnia

Podchodzimy kilka kroków bliżej i możemy przysiąść na udekorowanych futerkiem ławach jadalni. Nagle zrobiło się jeszcze przytulniej! 

Skręcamy w lewo do kuchni, gdzie również znajdziemy przestrzeń do spożywania posiłków na nowoczesnej wyspie, przy której czekają na nas specjalnie wyprofilowane krzesła barowe. Oczywiście też z drewna kasztanowca! Kuchnia to efekt dialogu bieli z tym materiałem. Lśniące białe frontony mebli ze zintegrowanym sprzętem AGD nadają pomieszczeniu szyku nowoczesności, a jednocześnie sprawiają, że staje się ono łatwiejsze w utrzymaniu. Zabudowane meble kuchenne to także oszczędność miejsca.

Centralny kominek

Opuszczamy kuchnię z jadalnią i przechodzimy do przyjemnego salonu z kominkiem. Jest on centralnym punktem, do niego zwrócone zostały wygodne fotele o fantazyjnym designie.  Ogień w drewnianym domu? To żadne zmartwienie! Przed kominkiem wprowadzono podłogę z trwałego i niepalnego kamienia naturalnego.

Relaks wewnątrz drewnianej komnaty

Jak już wspominaliśmy, drewno zawsze wprowadza przytulną atmosferę. Wspaniale wpływa to na nasze poczucie zrelaksowania, dlatego też powyższa drewniana sypialnia wygląda jak marzenie! Wszystkie elementy harmonijnie w siebie przechodzą, nic nie męczy naszego wzroku.

Drewno w łazience

Drewno to materiał coraz częściej wykorzystywany w łazienkach, ze względu na swoje piękno oraz właściwość wchłaniania wilgoci. Szybko jednak się zużywa, dlatego też architekci zdecydowali się na połączenie umywalek i wanny pasem białej kamiennej podłogi. To rozwiązanie przyjemne estetycznie oraz nawiązujące do kamiennej podłogi przy kominku. Pokazuje to, że wnętrza zostały zaprojektowane jako elementy spójnej całości.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, jak drewniane domy interpretują polscy architekci, zapraszamy tutaj: homify 360°: drewniany dom w Józefowie. Zachwyt gwarantowany!

Mielibyście ochotę na wypoczynek w takich drewnianych wnętrzach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu