Projekty,  Domy zaprojektowane przez Atelier Rémy Giffon

Elegancki apartament z tajemnym przejściem…

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Lato jest czasem podróży. Niektórzy zwiedzają najdalsze zakątki świata, co roku mają nowy plan na niezapomnianą przygodę. Inni z kolei wolą wracać do znanych kątów, by w pełni wypocząć podczas urlopu, zregenerować się w otoczeniu, do którego czują sentyment. Jeśli zaliczacie się do tej drugiej grupy, to być może warto zastanowić się nad zakupem apartamentu w ulubionej miejscowości i móc wracać do niej także podczas weekendów. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam mieszkanie we francuskiej miejscowości Annecy, które idealnie spełniłoby się właśnie w takiej roli.

Projekt architektów wnętrz z Atelier Rémy Giffon zachwyca nadzwyczajnie harmonijnym połączeniem elegancji i swobody… Jest na co popatrzeć!

Jasno i przestronnie

Pierwsze wrażenie? Maison M, bo tak nazwano projekt tego mieszkania, zachwyca nas od razu. Jest tutaj jednocześnie domowo i nowocześnie, swobodnie i elegancko. Jasne kolory łączą się z brązem drewna. Jedwabne zasłony przydają poczucia luksusu otwartej przestrzeni, która składa się z przechodzących w siebie kuchni, jadalni oraz salonu.

Kuchnia z widokiem

Poznajmy lepiej kuchnię. Ma ona kształt litery C oddzielonej od strefy jadalni masywnym barkiem. W jego blat wpuszczono płytę, stanowi on też praktyczne miejsce do przechowywania. Nowoczesne meble z fornirową okładziną prezentują się niezwykle szykownie, zwieńczone beżowym blatem. Najciekawsze są jednak wspaniałe widoki – co do tego chyba wszyscy się zgodzimy.

Salon z sufitem o podwójnej wysokości

Po drugiej stronie przestrzeni otwartej czeka wygodny salon z zabudowanym kominkiem. Wygodna kanapa i fotele tworzą idealne miejsce do relaksu. Ich obicia z czarnej skóry odcinają się wyraźnie od jasnego wystroju, w tym od jasnych schodów prowadzących na piętro. Otwiera się ono galerią na salon, dzięki czemu jest tutaj tak przestronnie.

Oryginalna dekoracja ściany

W naszych artykułach często zachęcamy Was do kreatywnego podejścia do dekoracji ściany. Możliwości jest naprawdę wiele: ciekawa tapeta, obrazy, plakaty, naklejki… Tutaj architekci wnętrz poszli o krok dalej i wyłożyli ścianę drewnianymi kostkami o różnorodnych fakturach. Nie tylko świetnie wyglądają, ale i za moment nas zaskoczą!

Ukryte wejście

Cofnijcie się do poprzedniego zdjęcia i spróbujcie znaleźć na nim klamkę! Tak, dekoracyjna ściana ukrywa wejście do sypialni głównej z własną łazienką. Kto powiedział, że tajemne przejścia to przeżytek rodem ze średniowiecznych zamków? Nowoczesne wnętrza też mogą zaskakiwać! Dzięki temu rozwiązaniu sypialnia zyskała nieco prywatności, została też wyciszona. Wewnątrz, za ścianą z matowego szkła znajduje się mała lecz wygodna łazienka.

Pokoje dziecięce

Na piętrze znajdują się sypialnie dwójki dzieci właścicieli. Urządzono je tak, by w przyszłości móc je zaadaptować do zmieniających się szybko upodobań najmłodszych. Ograniczony wystrój określają ściany koloru, do których dopasowane są rolety. Nasz ulubiony mebel? To oczywiście łóżko rycerza!

Oprócz pokoi dziecięcych chcecie Waszym pociechom stworzyć też przestrzeń do zabawy (i pozbyć się z zasięgu wzroku masy zabawek)? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Jak stworzyć pokój zabaw dla dziecka?

Kolorowa łazienka

Do pokoi dziecięcych przylega duża łazienka. Chociaż miała spełnić wymagania najmłodszych, jej energetyzujący projekt z pewnością przypadnie do gustu niejednemu dorosłemu. Minimalistyczne formy zostają ożywione przez miks kolorowych płytek, spływających ze ścian na wannę, półki i podłogę… Prosty pomysł, doskonałe wykonanie!

Też chcielibyście mieć mieszkanie z tajnym przejściem?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu