Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez Patagonia Log Homes

9 niezwykłych, wiejskich posiadłości, które każdy chciałby mieć!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wiejskie posiadłości, zbudowane w starodawnym stylu, zawsze cieszą się dużą popularnością i sympatią zarówno wśród tych, którzy akurat poszukują domu do osiedlenia się, jak i wśród tych, którzy jedynie chcą gdzieś przyjemnie spędzić weekend. 9 rezydencji zaprezentowanych w niniejszym Katalogu Inspiracji to obiekty unikatowe w skali światowej, o pięknych fasadach i wykończeniach. Mamy nadzieję, że choć jeden z nich zainspiruje Was do działania.

1. Rustykalny i przytulny

Ciepło, jakim emanuje drewno, to cecha charakterystyczna stylu wiejskiego, rustykalnego, idyllicznego. Dom ze zdjęcia został wzniesiony w okresie kolonialnym, o czym świadczy między innymi wieńczący dzieło komin, wąski płot rozciągnięty dookoła posesji oraz balkon na drugiej kondygnacji.  Pokrycie rezydencji niebieskim dachem okazało się strzałem w dziesiątkę, gdyż dodaje całości witalności i świeżości. Po prostu majstersztyk!

2. Rustykalna fasada

Jedno spojrzenie na tę całkowicie rustykalną fasadę wykonaną w 100% z naturalnego drewna i od razu wiadomo, że właściciele nieruchomości uwielbiają dawne style. Pomimo tego, iż obiekt wykonano z jednego materiału, nie ma tu mowy o nudzie. Każdy detal idealnie pasuje do całości – swoją grubością, wysokością, czy szerokością. Wszędzie panuje równowaga i harmonia. Nic dodać, nic ująć.

3. Klasyka

Szklana fasada poprzedzielana równo białymi belkami sprawia, że widoczna na zdjęciu nieruchomość różni się odrobinę od typowej wiejskiej rezydencji. Do stylu klasycznego nawiązuje zwłaszcza za sprawą swojego kształtu – kształtu litery A. Dzięki wielości okien, wnętrze jest zawsze doskonale oświetlone, ale także wydaje się optycznie większe. Pomieszczenia wewnątrz są wysokie i przestronne.

4. Drewniany dom z tarasem

Tarasy są zwykle integralną częścią wiejskich rezydencji. Kultura bliskości panująca na wsiach, gdzie wszyscy dobrze się znają, sprawia że tarasy są miejscami spotkań lokalnej społeczności. Krótka rozmowa towarzyska, czy wspólny posiłek – to tylko niektóre z aktywności podejmowanych w obrębie tarasów. Na pewno sprzyjać im będzie odpowiednie oświetlenie oraz wygodne meble ułatwiające relaks.

5. W harmonii z naturą

Jeżeli mamy już dość mieszkania w mieście i wszelkie tradycyjnych projektów, budując dom warto – w miarę możliwości – wykorzystać dostępne różnice topograficzne i różnego rodzaju wzniesienia. Czyż może być coś piękniejszego niż rezydencja w pełni zharmonizowana z naturą?! Drewniany dom w otoczeniu zielonej trawy poruszanej delikatnym wiatrem, białe chmury przepływające ponad rezydencją – oto obraz wsi spokojnej, wsi wesołej…

6. Drewniany zamek

Ten gigantyczny, rustykalny zamek rodem z najpiękniejszych bajek Disney'a, wygląda jak luksusowy ośrodek wypoczynkowy. Wspaniale byłoby spędzić w nim choć weekend. Przestronne i niesamowite miejsce wzniesione ręką ludzką, oszałamiający efekt ludzkiej kreatywności, w pełni zharmonizowany z błękitnym niebem i otaczającą naturą – istne spełnienie marzeń!

7. Drewniana podłoga

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Duo Arquitetura
Duo Arquitetura

Casa da Serra

Duo Arquitetura

Gdzieś pośrodku nierównego terenu, z niesamowitym widokiem na okolicę, pojawił się on, dom ze zdjęcia. Prawda, że całość zapiera dech w piersiach?! Co istotne, wzniesienie rezydencji na tym terenie nie było wcale kosztowne. Połączenie drewna i ciepłego, złotego światła, a na dodatek ten oszałamiający zachód Słońca – relaks po ciężkim dniu pracy gwarantowany. Do takiego domu chce się wracać nieustannie. A najlepiej w ogóle go nie opuszczać!

8. Z basenem

Projekt Gabriel G1 ENERGO - nowoczesny dom z możliwością rozbudowy : styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Pracownia Projektowa ARCHIPELAG
Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Projekt Gabriel G1 ENERGO – nowoczesny dom z możliwością rozbudowy

Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Jeżeli posiadany przez nas teren jest dość rozległy, warto – obok tarasu i balkonu – zorganizować w obrębie rezydencji również basen, idealny do schłodzenia się w upalne dni i do odpoczynku w trakcie wakacji lub urlopu.

9. Prosty i nowoczesny

widok domu od strony jeziora: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez CUBICPROJEKT
CUBICPROJEKT

widok domu od strony jeziora

CUBICPROJEKT

Na zakończenie dom prosty i nowoczesny, idealny dla świeżo upieczonych par. Super duże okna powiększające optycznie przestrzeń i zapewniające dostateczną ilość światła we wnętrzu rezydencji to cecha charakterystyczna obiektu ze zdjęcia, która nam szczególnie przypadła do gustu.Jeżeli planujecie wziąć ślub i urzeczywistnić marzenie o własnych czterech ścianach, ten dom jest jak znalazł!

Co sądzicie o tych rezydencjach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu