Projekty, Ogród zaprojektowane przez Sophie Durin | Empreinte Paysagère

Przed i Po: czyli, jak odmienić wizerunek ogrodu?

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kiedy rodzina decyduje się na stworzenie wyjątkowego ogrodu, pierwsze co robi, to burza mózgów, żeby zaprojektować coś niepowtarzalnego i odzwierciedlającego upodobania wszystkich członków rodziny. Szczególnie jeżeli dysponuje się aż 300 metrami kwadratowymi terenu, można pokusić się o spełnienie zachcianek wszystkich mieszkańców! W tym przypadku, postawiono na duży trawnik, kwietniki na obrzeżach, różne rośliny – wszystko czego potrzeba, by cieszyć się relaksującą atmosferą.

Zamiast jednak mówić ogólnikami, przyjrzyjmy się dokładnie jak krok po kroku stworzono piękny design ogrodu. Zobaczmy, czy macie podobne gusta do właścicieli tej nieruchomości.

​Pustka przed zmianami

Ogród od zawsze był bardzo przestronny – w końcu mowa o 300 metrach! Co z tego, jeżeli te metry nie były wykorzystywane w żaden sensowny sposób.

​Początki prac

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Travaux

homify

Plan prac zakładał wyraźne oddzielenie trawnika od kwietników, skalniaków i mini sadu. Pierwsze co zrobiono, to wybudowanie fizycznej bariery w postaci kamiennego murka.

​Ułożenie trawy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Pose de gazon en plaques

homify

Gotowe pasma trawy są układane jedno obok drugiego. Nadaje się im kształt założony w projekcie – jak zobaczycie, nie będą to linie proste. Na tym etapie już możemy zauważyć, gdzie zaczyna się strefa bardziej bujnej roślinności.

​Przygotowanie sadzonek

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify

Nieregularne kształty zostały stworzone za pomocą łączących się chodników. Sadzonki znalazły już swoje miejsce, a kawałek ściany pokryty kamieniem daje cudowno tło drzewkom i krzewom.

​Drewniana platforma z kamienną ścianką

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify

Z brzegu ogrodu mamy drewniany podest odgrodzony od roślinności niskim murkiem z kamienia. Projektanci zaproponowali tu ciekawą metodę ustawienia ramy z metalowej siatki utrzymującej kamienie na miejscu, co też pozwoliło zrezygnować z cementu łączącego kamienie.

​Bujne krzewy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify

Część krzewów, które widzimy na zdjęciu, są pewnego rodzaju relikwią starego, zapuszczonego ogrodu. Pośród nich swoje miejsce znalazły nowe, ozdobne krzewy i kwiaty.

​Zdefiniowane kształty

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify

Mieszkańcy tego domu chcieli mieć trawnik tuż przy wyjściu na ogród, a drzewa, krzewy i kwiaty posadzone wokół niego, w strefie o nieregularnych kształtach. Najbliższą wyjścia częścią ogrodu jest jednak drewniana platforma, będąca podstawą tarasu wypoczynkowego.

​Pojedyncze drzewa i krzewy

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Massif entrée

homify

Jak widać, nawet pojedyncze drzewa nienależące do strefy bujnej roślinności, mają konkretną podstawę i wyznaczone miejsce. Zasada jest tu jedna: Trawnik osobno – rośliny osobno.

​Skalniaki i strefy roślinne zdefiniowane kolorem i teksturą

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Massif entrée

homify

Na ziemię wokół roślin rozsypano kamienie i wióry drewna, co daje ciekawą teksturę i ogranicza przebicie zieleni trawy. W tens sposób, doskonale odgrodzone strefę roślin od trawnika.

​Projekt, według którego stworzono ogród

Ten rysunek 3D przedstawia oryginalny zamysł na ogród. Kiedy rośliny podrosną do spodziewanych rozmiarów, rzeczywisty obraz ogrodu będzie wyglądał właśnie tak! Intensywne kolory, zróżnicowane poziomy i strefy zapewniające spokój – oto klucz do sukcesu.

Wy również lubicie zestawienie projektu z efektem końcowym? Jeśli tak, to musicie zobaczyć: Od projektu do gotowego budynku – 4 niezwykłe domy

Taki ogród jest również Waszym marzeniem?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu