6 szalonych trików na bardziej uporządkowane życie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 szalonych trików na bardziej uporządkowane życie!

Alicja Olko Alicja Olko
Mieszkanie studenckie Industrialna kuchnia od PB/STUDIO Industrialny
Loading admin actions …

Dzień każdego z nas spokojnie mógłby mieć i 30 godzin, aby umożliwić nam zrobienie wszystkiego, co sobie zaplanowaliśmy. Współczesne życie jest niezwykle szybkie, a my w tym pędzie często zatracamy się w chaosie i bałaganie.

Zwłaszcza nasze domy i mieszkania stają się epicentrum rozgardiaszu, z którym w ciągu burzliwego tygodnia ciężko utrzymać jest porządek. Dziś zaprezentujemy Wam kilka niesztampowych, nieco szalonych trików na to, jak wprowadzić odrobinę ładu i składu do swojego wnętrza. Choć pomysły te często wydają się  dziwne, to jednak dzięki nim po jakimś czasie w naszych domach zapanuje niespodziewany porządek.

Prześcieradła pod materacem

Klasyczna sypialnia od homify Klasyczny

Trzymacie prześcieradeł i kompletów pościeli pod materacem nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni w mieszkaniu, ale także usunie konieczność częstego odwiedzania lokalnego magla. Wyprane tekstylia można złożyć i umieścić je pod materacem tuż po wypraniu, aby nadać im „wyprasowany” wygląd bez konieczności właściwego prasowania. Pomyślcie o tych wolnych szufladach i pudłach, tylko czekających na to, aby zapełnić je czymś innym, niż prześcieradłami i poszewkami!

Marker w lodówce

Mieszkanie studenckie Industrialna kuchnia od PB/STUDIO Industrialny
PB/STUDIO

Mieszkanie studenckie

PB/STUDIO

Jeżeli należycie do tych osób, które często gotują na kilka dni i przechowują dodatkowe porcje obiadu w lodówce, trzymanie w niej markera to naprawdę świetny pomysł. Ten prosty przedmiot pozwoli utrzymać porządek w lodówce i usunie niebezpieczeństwo bliskiego kontaktu ze zsiadłym mlekiem czy spleśniałym serem sprzed kilku tygodni. Oznacz wszystkie pudełka i kartony odpowiednią datą, aby mieć całkowitą kontrolę nad zawartością lodówki!

Żywność do słoików

Produkty spożywcze, takie jak ryż, makaron, kasza, cukier czy mąką powinny wszystkie znaleźć się w zamykanych słoikach. Nie tylko nasza kuchnia wyglądać będzie o wiele bardziej estetycznie i modnie, ale taki sposób przechowywania żywności pozwoli nam także na uniknięcie wizyt niechcianych gości- moli. Produkty te w ich oryginalnych opakowaniach przyciągają te właśnie owady, a także kurz i brud unoszący się w powietrzu. Poza tym, nie wyglądają atrakcyjnie. Żywność w słoikach pogrupować można kolorystycznie, co jeszcze bardziej upiększy naszą kuchnię!

Coś do pisania przy ładowarce

KROPLE KOLORU Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od homify Skandynawski
homify

KROPLE KOLORU

homify

Kiedyś notatnik i długopis trzymało się przy telefonie stacjonarnym. Dzisiaj nikt go już nie używa. Współcześnie zależni jesteśmy nie tyle od komórki, ale od ładowarki do niej. Telefon każdego z nas pozwala na jego pełne użytkowanie jedynie przez kilka godzin. Dlatego warto trzymać coś do pisania przy ładowarce. Nie musi to być tradycyjna kartka i długopis (kto wciąż dzisiaj pisze ręcznie?), ale na przykład kawałek ściany pomalowany farbą tablicową. Wtedy jedyne co musimy mieć, to kreda pod ręką!

Monety do słoika

Penthouse Wilanów Nowoczesna sypialnia od Chałupko Design Nowoczesny
Chałupko Design

Penthouse Wilanów

Chałupko Design

Wprowadźcie do swojej codzienności nawyk opróżniania kieszeni czy torebek z drobnych i wkładania monet do słoika przy łóżku. Po kilku tygodniach będziecie porażeni (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) swoim bogactwem! Poza tym, unikniecie problemu znikającej gotówki, zniwelujecie szansę wyprania drogocennych banknotów, czy porozrzucanych po mieszkaniu monet.

Zachowaj kolejność

Kawalerka 38m Nowoczesna sypialnia od BBHome Design Nowoczesny
BBHome Design

Kawalerka 38m

BBHome Design

Układając rzeczy w takiej kolejności, w jakieś nawykliśmy je używać, oszczędzi nam nie tylko czas, ale wprowadzi także ład i porządek do naszej codzienności. Bez względu czy będą to kosmetyki w łazience, dzienna dawka suplementów i witamin, czy książki i gazety- zachowywanie kolejności pomoże nam opanować chaos i pozwoli uniknąć zapominania o rzeczach ważnych.

Jeżeli borykacie się z problemem chaosu we wnętrzach, zapoznajcie się z artykułem Dom dobrze zorganizowany- 10 pomysłów na przechowywanie.

Jakie są Wasze pomysły na uporządkowane życie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu