Projekty,  Salon zaprojektowane przez Levenssfeer

10 najlepszych zestawień kolorystycznych w salonie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kolor ma potencjał nadania przestrzeni życia, radości, a nawet jasności. Co więcej, dobór odpowiedniej kolorystyki może podkreślić wystrój wnętrza mieszkania lub domu, nadać pomieszczeniom wyrazu lub podbić charakter aranżacji, z którą najbardziej się identyfikujemy. 

  W tym Katalogu Inspiracji znajdziecie 10 różnych zestawień kolorystycznych, które sprawiają, że salon jest bardziej wyrazisty. Bądźmy odważni i spróbujmy wnieść do tej przestrzeni więcej życia.

​Cytrusy na ścianach

  Żółto-zielonkawy odcień cytryny lub zieleń limonki może okazać się doskonałym wyborem w salonie lub jadalni. Idea jest taka, żeby skontrastować ten kolor z czymś jaśniejszym i bardziej neutralnym, co tym bardziej podkreśli soczystość koloru.

​Farba nie tylko na ściany!

Niewielu z nas odważy się położyć warstwę koloru na sufit, co jest doskonałą alternatywą dla bieli, szczególnie w przypadku wysokich sufitów. Wizualnie, poczujemy miłą i przytulną atmosferę.

​Szarość jako kolor bazowy

Niewiele osób myśli o szarości, jako o kolorze bazowym. Duży błąd! Szary doskonale sprawdza się jako kolor bazowy na ścianach, dając tło dla bardziej charakterystycznych elementów aranżacji i mocniejszych kolorów mebli lub obrazów

​Beżowy urok

Jeżeli celem jest wprowadzenie do salonu większej ilości światła i ciepła, nie wahajmy się i postawmy na paletę beżów.

​Ściany z efektem Łał

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Levenssfeer
Levenssfeer

Is it hot in here?

Levenssfeer

Innym ciekawym motywem jest pomalowanie ścian w bardziej lub mniej regularne wzory. Możemy do tego celu użyć pędzla lub stempla. Motywy roślinne zawsze są idealnym wyborem.

​Ściana jako protagonista

Większość projektantów wnętrz zgodzi się, że pojedyncze ściany pomalowane na bardziej wyróżniający kolor w salonie sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Jest to pewnego rodzaju punkt odniesienia w domu.

​Różne odcienie zieleni

Projekty,  Salon zaprojektowane przez JRarchitects
JRarchitects

Residence at Raheja, Powai

JRarchitects

Zieleń jest najmodniejszym kolorem tego roku, przez co włączenie tego koloru w aranżację ścian tym bardziej sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na nowoczesne i modne.

​Szaleństwo kolorów

Dla wielbicieli żywych kolorów mamy propozycję nie do odrzucenia: W design wnętrza można włączyć przeróżne kolory i dodatkowo uzupełnić go meblami o zróżnicowanej kolorystyce. Eklektyczny salon gotowy w mgnieniu oka!

​Neutralne kolory

Jasne i neutralne kolory sprawdzą się idealnie zawsze i wszędzie! Poza tym, są ponadczasowe i bardzo eleganckie.

​Powrót koloru ochry

Barwa ochry kojarzy się ze stylem rustykalnym i kolonialnym. Ze względu na to, że pigment ochry przechodzi przez wiele odcieni od żółci po brązy, w tej aranżacji chodzi nam o uzyskanie ciepłego zestawienie chromatycznego tworzącego wyjątkowo przytulną atmosferę.   

Aby dowiedzieć się więcej o zalecanej kolorystyce pomieszczeń, przejdźcie do Katalogu Inspiracji: Jak wpływają na nas kolory we wnętrzach?

Które zestawienie kolorystyczne do Was przemawia?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu