Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Perfect Stays

6 podstawowych rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę projektując łazienkę

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Planując rozkład wnętrz w nowym domu czy mieszkaniu należy wziąć pod uwagę wiele czynników- rozmiar poszczególnych pomieszczeń, orientację w kierunku stron świata , doświetlenie, sąsiednie pokoje. Na te aspekty warto zwrócić szczególną uwagę projektując łazienkę. Pomieszczenie to ma charakter praktyczny, a jego lokalizacja i rozmiar mają ogromne znaczenie dla komfortu użytkowania.

1. Odległość pomiędzy łazienką a sypialnią

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Gundry & Ducker Architecture
Gundry & Ducker Architecture

View from dressing room to bathroom

Gundry & Ducker Architecture

Łazienka nie powinna znajdować się ani za blisko ani za daleko od sypialni. Powinna być na tyle blisko, aby można było załatwić najpilniejsze potrzeby, ale na tyle daleko, aby umieścić pomiędzy pomieszczeniami garderobę. Wielu właściciele mieszkać i domów decyduje się jednak ostatnio na połączenie sypialni i łazienki, oddzielając oba obszary jedynie za pomocą szklanej ścianki działowej.

2. Rozkład armatury we wnętrzach

Niezwykle istotne jest, aby praktycznie zaplanować wnętrza łazienki. Rozmieszczenie poszczególnych elementów według własnych, indywidualnych potrzeb uczyni korzystanie z łazienki wygodniejszym i bardziej komfortowym. Aby zaoszczędzić miejsce, warto połączyć wannę z prysznicem, a pod umywalka umieścić pojemną szafkę.

3. Kolory i materiały

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez BLUETARPAN
BLUETARPAN

Bathroom

BLUETARPAN

Z dostępnych na rynku materiałów wykończeniowych warto wybrać te, które będą najbardziej odporne na działanie wody i wilgoć. Kolor zależy w głownej mierze od rozmiaru pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę- w tych małych najlepiej sprawdzą się jasne, neutralne odcienie; w tych większych można pozwolić sobie na eksperymenty, na przykład z czernią.

4. Miejsce na wannę

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Perfect Stays
Perfect Stays

Sea House, Porth | Cornwall

Perfect Stays

To, gdzie zostanie umieszczona wanna, zależy przede wszystkim od rozmiaru i kształtu pomieszczenia. W większych wnętrzach wannę umieścić można na środku- w takim miejscu, aby po obu jej stronach pozostawało sporo przestrzeni do poruszania się. W mniejszych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach warto rozważyć zakup wanny narożnikowej, dzięki której w optymalny sposób wykorzysta się dostępną przestrzeń.

5. Nowoczesna łazienka

Jak wygląda nowoczesna łazienka? Nie ma na to jednej konkretnej odpowiedzi. We współczesnej łazience liczą się jednak odporne, trwałe i solidne materiały wykończeniowe, neutralne kolory, praktyczny układ elementów wyposażenia i armatury oraz mnóstwo światła.

6. Design w łazience

Współczesne łazienki są coraz częściej aranżowane w zgodzie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. W pomieszczeniu tym pojawiają się liczne elementu designerskie, które nadają wnętrzom bardziej elegancki, stylowy charakter.

Co jeszcze bierzecie pod uwagę, projektując łazienkę?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu