Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Niesamowita metamorfoza staroświeckiej kuchni

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy zaprezentować Wam niezwykłą metamorfozę małej i staroświecko urządzonej kuchni. Jasne wykończenia ciemnych mebli, białe kafelki pokrywające ściany w całości oraz źle rozmieszczone oświetlenie zdecydowanie odstraszały zamiast zachęcać do przekroczenia kuchennego progu. Na ich obronę przemawiał jedynie fakt dobrej kondycji ogólnej, w której się znajdowały. Niestety, było to zbyt mało, aby uratować się przed rychłym opuszczeniem kuchni na zawsze. W wyniku transformacji kuchnia stała się miejscem przestronnym, nowoczesnym i funkcjonalnym. Zobaczcie sami!

Przed: staroświecka i ponura kuchnia

Jak już wspomnieliśmy powyżej, ciemne meble z jasnymi wykończeniami, białe kafelki pokrywające ściany od góry do dołu oraz źle rozmieszczone oświetlenie – wszystko to prezentowało się bardzo niekorzystnie i wręcz prosiło o transformację!

Przed: ciemne szafki i słabe oświetlenie

Projekty,   zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture
Alma Braguesa Furniture

Falta de arrumação

Alma Braguesa Furniture

Ciemne szafki i jasny, marmurowy blat – choć nie jest to najgorsze połączenie, tym razem jednak czegoś mu brakowało, a obraz całości przytłaczał. Źle rozmieszczone oświetlenie prawie w ogóle nie docierało do miejsc wykonywania prac kuchennych, a tam przecież było niezbędne! 

Przed: zmarnowana przestrzeń

Projekty,   zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Jedną ze ścian pozostawiono praktycznie pustą, gdyż kuchnia przed transformacją należała do grupy pomieszczeń bardzo wąskich. W obrębie tejże ściany rozlokowano jedynie niewielki stół jadalniany i lodówkę.

Po: nowoczesna, przestronna i stylowa kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Oto efekt metamorfozy! Zarówno wystrój pomieszczenia, jak i jego oświetlenie nie wymagają żadnych komentarzy. Nowa, piękna kuchnia obroni się sama, zawsze i wszędzie. 

Po: rozdział kuchni od salonu

Projekty,   zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Ściana oddzielająca kuchnię od salonu została praktycznie usunięta. Dzięki takiemu posunięciu, które rekomendujemy wszystkim posiadaczom małych kuchni, przestrzeń stała się bardziej otwarta i optycznie większa.

Po: dużo miejsca do przechowywania

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Wąska ściana, która uprzednio była zdominowana przez kuchenne drzwi i praktycznie nie pełniła żadnej pożytecznej funkcji, w wyniku metamorfozy została niemal w całości pokryta różnego rodzaju szafkami do przechowywania kuchennych gadżetów. W jej obrębie swoje miejsce znalazła także nowa lodówka. Dzięki połączeniu kuchni z salonem można było pozwolić sobie na usunięcie drzwi bez żadnej większej szkody dla pomieszczenia.

Po: wielofunkcyjny półwysep

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Półwysep rozdzielający kuchnię i salon w znacznej mierze można wykorzystywać do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów. Ta jego część, która do tego się nie nadaje, to nic innego, jak gustowny stół śniadaniowy gotowy pomieścić nawet do sześciu osób.

Po: podłoga w stylu retro

Projekty,   zaprojektowane przez Alma Braguesa Furniture

Kuchnię zdominowała biel uzupełniona gustownie przez naturalny kolor drewna i kolor wielbłądzi. Te trzy barwy najwyraźniej spotkały się na podłodze.

Co sądzicie o metamorfozie tej kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu