Projekty,   zaprojektowane przez Casa Più Arredamenti

8 niesamowitych łazienek pasujących do Twojej osobowości

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest to zdecydowanie coś, bez czego nie możemy się obejść. Projektanci prześcigają się w wymyślaniu coraz to praktyczniejszych oraz coraz piękniejszych rozwiązań. Do wyboru mamy nowoczesne, bądź też bardziej tradycyjne łazienki. Wanna, prysznic, kilka umywalek, bidet i inne udogodnienia. Jednak w zależności od naszej osobowości, wieku, czy też sytuacji rodzinnej, sprawdzać się będą całkiem innej rozwiązania. Dzisiaj pragniemy zaproponować Wam kilka typów łazienek dostosowanych do osobowości. Przyjrzyjcie się im dokładnie i zastanówcie się, czy nie czas na drobne zmiany!

1. Łazienka dla singla

Pierwsza łazienka należy do samotnej, pracującej osoby koncentrującej się na pracy. Pomieszczenie to ma zaledwie 3,5 metra kwadratowego, jednak mieści się w niej wszystko, czego potrzeba. Jest tu toaleta, kabina prysznicowa, umywalka i całkiem sporo miejsca na przechowywanie. W przypadku tak małych pomieszczeń warto wybrać jasne kolory, które optycznie powiększą  naszą łazienkę. 

2. Łazienka dla nowożeńców

Pierwsze miesiące po ślubie to czas wyjątkowej atmosfery miłości i romantyczności. Łazienka to pomieszczenie, które wspiera tę atmosferę słodkiej namiętności. Warto dodać więc kilka rekwizytów, które zbudują odpowiedni nastrój. Kwiaty, delikatne, romantyczne zasłony, doskonale sprawdzą się też świeczki. 

3. Nowoczesna łazienka dla dużych rodzin

Dla dużych rodzin najlepszy jest układ, który pozwala na korzystanie z łazienki przez kilka osób jednocześnie. W sporej łazience, jak ta, którą tu pokazujemy, można zmieścić 2 umywalki jednocześnie. Pozwala to na jednoczesne mycie zębów po śniadaniu. Dzieci już nigdy nie spóźnią się do szkoły!

W przypadku dużych rodzin jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jednak podzielenie przestrzeni na dwie części. Jedną z prysznicem, za drzwiami, a drugą, mniej intymną, z samymi umywalkami.

4. Dla miłośników ciepłych kąpieli

W przypadku dużych rodzin musimy również podwójnie dbać o higienę w naszej łazience. Małe dzieci nie zawsze są w stanie posprzątać po sobie. Branie prysznica jest dla nich znacznie trudniejsze niż kąpiel. Dlatego dopóki dzieci są małe warto zachować wannę. Słodka piana sprawi im wiele radości!

5. Dla prawdziwego biznesmana

Relaksująca kąpiel to czas, kiedy przychodzą nam do głowy najlepsze pomysły. To bardzo ważne szczególnie w przypadku ludzi posiadających własny biznes, dla których decyzja o pewnych inwestycjach może okazać się kluczowa. 

Ta łazienka to połączenie elegancki i dobrego smaku. Widać, że należy do kogoś, kto odniósł życiowy sukces i lubi to podkreślać, także wystrojem swojego domu.

6. Dla młodej kobiety

Kolorami kojarzącymi się z dziewczęcością są najczęściej róż i fiolet, jednak nie są to jedyne kolory, które podobają się młodym kobietom. Spójrzcie tylko na ten zabawny projekt nowoczesnej łazienki. Pastelowe kolory w połączeniu ze wzorzystą podłogą dają doskonały efekt. Jeszcze tylko odrobina wysmakowanych dekoracji, luksusowa wanna w której można się relaksować po pracy oraz osobna toaletka, przy której możemy wykonywać makijaż. Tak wygląda pełnia kobiecego szczęścia! Choć w sumie warto dodać też odpowiednią przestrzeń na zmieszczenie wszystkich kosmetyków.

7. Łazienka perfekcjonisty

Zwróćcie uwagę, jak idealnie dopasowane są wszystkie szczegóły tej łazienki. Pomimo tego, że łazienka jest wyścielona drewnem, nie możemy nazwać jej przaśną. Podłoga idealnie zgrywa się z kolorem ścian. Jest na niej położony również futrzany dywanik w podobnym kolorze. Meble i dodatki wpisują się w określoną gamę kolorystyczną i stylistyczną. Czy zauważyliście, że nawet wanna została obita pasującym drewnem?

8. Dla miłośników natury

Dla wszystkich miłośników przyrody doskonałym rozwiązaniem może być łazienka położona obok ogrodu. Przezroczyste ściany i sufit pozwalają kontemplować piękno natury. Jeżeli wybieramy taką opcję musimy jednak wybrać odpowiednie ogrodzenie, które zapewni nam intymność i bezpieczeństwo. 

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu