Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez 더이레츠

Magiczne mini domki z koreańskiej wyspy Jeju

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Magiczna wyspa Jeju to prawdziwy raj, który tłumnie odwiedzają mieszkańcy Korei Południowej. Wulkaniczna wyspa porośnięta dziką roślinnością wydaje się być miejscem tajemniczym i nieco zagubionym we współczesnym świecie. Szczególnie, że nie sposób prześledzić dokładnie losów niektórych miejsc, czy budynków na wyspie. 

Dzisiaj przyjrzymy się uroczym, niewielkim domkom z dwuspadowym dachem, które można znaleźć na tej wyspie. Bardzo często są one pomalowane w urocze kolory. Dzięki temu wyglądem przypominają nieco domki dla lalek. Słodkie, na pierwszy rzut oka budynki, podobają się jednak nie tylko dzieciom! Dla zmęczonych i zabieganych dorosłych ludzi to sposób na ucieczkę do magicznego świata. Zapraszamy na wirtualną podróż na koreańską, rajską wyspę!

1. Imponujący wygląd zewnętrzny

Już patrząc na nie z zewnątrz możemy czuć się zrelaksowani! Urocze, kolorowe drzwi żywo odcinają się od białej elewacji. Gdy patrzymy na nie od frontu widzimy schematyczne przedstawienie domów na rysunkach dzieci. Ten sam prosty układ, dwuspadzisty dach, drzwi i małe okienko. Wyspa Jeju jest znana ze swej gościnności. Domy nie są więc otoczone solidnym ogrodzeniem. Mamy tylko niewielki, kamienny murek nawiązujący do wulkanicznego pochodzenia wyspy. 

Może zainteresuje Was również: Relaksujący dom na koreańskiej wyspie Jeju

2. Zaskakująca, ciemna strona

Choć na tym zdjęciu widzimy domki z poprzedniego zdjęcia, to atmosfera wydaje się być całkiem inna! A wszystko za sprawą wyboru odmiennych materiałów i kolorów. Naturalne, bardzo ciemne drewno i zielony dach nie mają już tak sielskiego wyrazu. W oczy rzuca się jeszcze jedna, istotna różnica. Jedna ściana została od sufitu aż do podłogi wypełniona oknami. To rozwiązanie pozwala na cieszenie się naturalnym pięknem wyspy każdego dnia. Przy takim układzie warto jednak przemyśleć układ pomieszczeń. Od nasłonecznionej strony może znajdować się salon, czy też jadalnia. Sypialnia wymaga jednak większej prywatności. Właśnie dlatego front i tył tego domu tak diametralnie się różni.

3. Otwarte wnętrze konstrukcji

Na pewno zastanawialiście się, jak taki malutki domek może wyglądać w środku. Okazuje się, że jest znacznie bardziej przestronny, niż można się było spodziewać patrząc na bryłę budynku. Na zdjęciu widać, że doskonale sprawdza się tu otwarta kompozycja. Naturalnym wydaje się wybór salonu połączonego z kuchnią. Znalazło się również miejsce na wygodny kącik jadalny. Dzięki brakowi wewnętrznych ścian, odpowiedniemu układowi mebli i dominującym tu jasnym kolorom, udało się stworzyć naprawdę przyjazne środowisko. Ilość kolorów i dekoracji została zredukowana do minimum. Dzięki temu uzyskano nowoczesną i bardzo minimalistyczną przestrzeń. 

4. Kreatywne poddasze

Najatrakcyjniejsze w tym domu pomieszczeni zostało ukryte na poddaszu. W przeciwieństwie do stonowanego parteru, możemy tu zaobserwować prawdziwą eksplozję koloru. Zielone ściany i czerwony fotel wraz z podnóżkiem to niezwykle silny kontrast, który doskonale pasuje do kreatywnej przestrzeni, jaka została tu stworzona. Przez umieszczony w dachu świetlik wpada tu również nieco naturalnego światła. Jednak okienko najlepiej nadaje się do kontemplowania gwiazd, które są wyjątkowo piękne w tej odległej części świata. 

Romantyczny, nocny widok

Zmierzch najpełniej odsłania piękny klejnot, jakim jest ten dom! Ciepłe, żółte światło rozświetla cały dom od podłogi aż po sam sufit. Nocny widok jest również bardzo subtelny i romantyczny. Budzi w nas tęsknotę za sielskim życiem. Dzięki jasnemu oświetleniu mieszkańcy mogą tu urządzić wieczorne przyjęcie w gronie najbliższych przyjaciół. Rozkoszując się subtelną morską bryzą i ciepłym powietrzem tego koreańskiego raju!

Fasada czy podwórko? Która strona podoba Wam się bardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu