10 prostych i inteligentnych wskazówek dotyczących czyszczenia domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 prostych i inteligentnych wskazówek dotyczących czyszczenia domu

A.D. A.D.
Projekty,   zaprojektowane przez 심서방가구
Loading admin actions …

Nasz dzisiejszy katalog inspiracji jest trochę inny niż zazwyczaj. Zamiast prezentować Wam elegancki dom, postanowiliśmy stworzyć listę łatwych, ale bardzo inteligentnych wskazówek dotyczących czyszczenia i sprzątania, które pomogą sprawić by Wasz dom był zawsze porządny i dobrze utrzymanym. W końcu od tego zależy jego doskonała prezencja! 

Korzystając z naszej dzisiejszej listy 10 rad, będziecie mogli usprawnić i przyspieszyć proces czyszczenia, dzięki któremu dom będzie pełny pozytywnej energii i zawsze przygotowany do powitania gości. Przeczytajcie, a następnie wprowadźcie w czyn. 

1. Czyszczenie brudnego kranu

Łazienkową baterię i jej otoczenie można łatwo oczyścić za pomocą skórki z cytryny lub mandarynki. Ponieważ są to naturalne środki czystości, zostawiają miły i odświeżający zapach. Jeśli ta metoda jest za słaba, koniecznie spróbujcie także pastę do zębów, jest dużo silniejsza. Niedostępne szczeliny i fugi wymyjcie z kolei za pomocą szczoteczki do zębów. 

2. Zakurzony dywan

Projekty,  Salon zaprojektowane przez carpetree
carpetree

째즈 모던 카페트

carpetree

Nie jest tajemnicą, że zakurzony dywan jest największym sprawcom alergii i chorób układu oddechowego. Nie możemy ignorować tego faktu, dlatego zadbajmy o jego regularne czyszczenie. Jednakże, najlepszym pomysłem wydaje się być korzystanie z naturalnych składników. Zamiast preparatów dostępnych w drogeriach użyjcie domowych, ekologicznych sposobów. Przystępując do czyszczenia, w pierwszej kolejności dokładnie odkurzcie dywan. Plam pozbędziecie się trąc dywan gąbką zamoczoną w roztworze przygotowanym z 1 kubka amoniaku i 2 litrów ciepłej wody. 

3. Czyszczenie WC

Coca cola nie jest dobrym napojem dla organizmu, może jednak sprawdzić się jako bardzo dobry środek czyszczący. Po prostu wlejcie colę do miski ustępowej, a także rozprowadźcie ją wokół obręczy i pozwólcie jej zadziałać. Kwasy zawarte w coli powoli zaczną rozpuszczać plamy, które będzie można z łatwością opłukać po kilku godzinach. Jeśli to nie zadziała, wypróbujcie także środki do czyszczenia protez: wystarczy wrzucić tabletkę do wc i zostawić na półtorej godziny, a następnie spłukać.

4. Zakurzone drewniane meble

Projekty,  Salon zaprojektowane przez 심서방가구
심서방가구

삼나무 원목 탁자

심서방가구

Podczas czyszczenia drewnianych mebli zalecamy usunięcie z nich całego kurzu przed wycieraniem. Unikajcie także nadmiernej ilości wody i stosujcie środki czystości przeznaczone właśnie do drewna. Tanim i ekologicznym środkiem do czyszczenia mebli i podłóg jest… herbata. Zaparzcie kilka torebek w litrze wody. Kiedy napar już wystygnie, zamaczajcie w nim gąbkę lub ściereczkę, a następnie wytrzyjcie powierzchnię do sucha.

5. Czyszczenie lamp

Lampy są jednym z tych elementów, które gromadzą sporo kurzu, a czyszczenie ich nie należy do łatwych. Podobnie jak w przypadku drewnianych mebli, należy zawsze usunąć wszystkie pyłki kurzu. Będziecie musieli zachować szczególną ostrożność, ponieważ kurz najprawdopodobniej spada na kuchenny stół, łóżko lub sofę. 

6. Czyszczenie zakurzonych żaluzji

Podczas czyszczenia żaluzji jednym z największych problemów jest to, że kurz odchodzi, ale osiada w innych miejscach w domu. Aby temu zapobiec zalecamy czyścić je w rękawicach nasączonych płynami czyszczącymi i po kolei, używając rąk, czyścić fragment po fragmencie. 

7. Zatkany odpływ

Zatkany odpływ to spory problem. Koniecznie trzeba go odetkać, zanim jednak sięgniecie po żrące, szkodliwe dla środowiska detergenty, spróbujcie mniej inwazyjnych metod domowych. Zalecamy wybranie roztworu proszku do pieczenia i octu, w proporcji 1: 1, i zalanie go wrzącą wodą. Pamiętajcie, że regularne przepłukiwanie zlewu zapobiegnie, a co najmniej opóźni zatkanie. W sytuacji bez wyjścia poproście o pomoc hydraulika. 

Jesteście zwolennikami domowych środków czystości? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Tanie i proste: Sól jest uniwersalnym narzędziem w gospodarstwie domowym

8. Czyszczenie lodówki

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez RI-NOVO
RI-NOVO

Villa Rustica

RI-NOVO

Do czyszczenia lodówki możemy użyć ciepłej wody z mydłem i dodatkiem sody oczyszczonej – 1 łyżka na 1 litr wody lub wody z octem – 3 łyżki na 1 litr wody. Przecieramy roztworem dokładnie ścianki lodówki, a następnie spłukujemy i wycieramy ją do sucha miękką szmatką. Nieprzyjemną woń usuniemy z kolei przy pomocy proszku do pieczenia, wysypanego na spodeczek.

 Jesteście zwolennikami domowych środków czystości? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Tanie i proste: Sól jest uniwersalnym narzędziem w gospodarstwie domowym

9. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homelatte
homelatte

[홈라떼] 기존 가구 활용해 아늑한 집 꾸미기 – 주방

homelatte

Podobnie jak w kwestii lodówki, kuchenka mikrofalowa wymaga częstego i dokładnego sprzątania, ponieważ podgrzewa ona nasze jedzenie. Mamy na to dobry sposób: umieśćcie plasterek cytryny w filiżance pełnej wody i podgrzejcie ją wewnątrz mikrofalówki przez około 2-3 minuty. W ten sposób rozmiękczycie plamy, które potem bez problemu zejdą za pomocą szmatki czy gąbki. 

10. Brzydki zapach szafy na buty

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez Asia Dragon
Asia Dragon

Mobel Oak Shoe Bench

Asia Dragon

Szafki na buty to jedne z tych miejsc, które pachną nieprzyjemnie z powodu nadmiernej wilgoci i butów, które znajdują się wewnątrz. Aby tego uniknąć, można umieścić kilka ziarenek kawy lub łyżek sody na spodeczku. Obydwa te składniki działają jak naturalny dezodorant, pochłaniający nadmiar wilgoci z powietrza, co zlikwiduje cały problem.

Lubicie sprzątać? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu