Projekty,  Domy zaprojektowane przez Open Village

Domy jak z bajki

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Rosjanie mają to do siebie, że lubią budować z rozmachem. Owszem, domki letniskowe są nieduże i urocze, ale budynki mieszkalne należą raczej do obszernych i wyszukanych. Najczęściej stosowane materiały to kamień i drewno, a oprócz strony wizualnej musimy również pamiętać o odpowiedniej izolacji. Rosyjskie zimy nie są zbyt łaskawe… Dziś prezentujemy Wam najnowszą kolekcję rosyjskich domów, wybranych przez specjalistów. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym stylem i interesującymi rozwiązaniami. A zresztą… zobaczycie sami. Zapraszamy do oglądania!

1. Osiedle uroczych domów drewnianych

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Open Village
Open Village

Общий вид Open Village 2016

Open Village

Całe nowo wybudowane osiedle składa się z 15 takich domków, praktycznie gotowych do zamieszkania. Duży plus należy się za prężną działalność wspólnoty mieszkaniowej, która organizuje cykliczne festiwale, targi i inne rozrywki. Domy, nawiązujące do europejskich tradycji, wyglądają wprost uroczo i zapewniają wysoki komfort życia.

2. Dwór w stylu secesyjnym

Oto cudowny budynek, który łączy w sobie tradycję i klasyczne elementy charakterystyczne dla secesji. Rezydencja to dzieło biura architektonicznego Carlson i K., które ze szczególną uwagą oddało tu wszystkie zasady stylu, podkreślając jego wyjątkowość i elegancję. Dzięki nowoczesnej technologii secesja ujawniła się tu z najlepszej strony, a całość obfituje w mnóstwo ekskluzywnych detali. Gładkie linie, wyszukane dekoracje i jasne barwy to cechy, które wyjątkowo nas urzekły.

3. Wpływy amerykańskie

Autorami kolejnego projektu jest pracownia Arch Innovation Group, która skupia architektów, inżynierów i projektantów. W ten sposób powstał niezwykły dom zainspirowany preriowym stylem amerykańskim z nutą tradycjonalizmu. Będzie świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają dokładności i poczucia stabilności. Piękne i ciche otoczenie sprawia, że możemy poczuć jedność ze środowiskiem naturalnym i cieszyć się domem w tak przyjemniej okolicy.

4. Niczym w SPA

Projekt, który widzimy na zdjęciu, nie daje szans konkurencji! Ten piękny drewniany dom łączy w sobie nowoczesne wzornictwo, elegancję oraz urok tradycyjnego domu z drewna. To skrzyżowanie rustykalnego rosyjskiego domku z innowacyjną architekturą widoczną chociażby w postaci dużych panoramicznych okien oraz nowoczesnych technologii grzewczych. Zaprojektowany przez MetaArchitects Studio budynek będzie idealny dla aktywnej rodziny, której zależy na wygodzie i pięknym wystroju. Lokalizacja na skraju lasu upodabnia ten niezwykły dom do kurortu lub luksusowego SPA.

5. Urok wiejskiego domku

Projekty,   zaprojektowane przez homify
homify

Дом в лесу

homify

Nowoczesny, lecz wypełniony urokiem niczym z angielskiej wsi dom będzie idealny dla rodziny, która ceni nowoczesny design, a jednocześnie komfortowe życie. Architekt Siergiej Ozhogin stworzył go z pasji do luksusowych wykończeń i europejskiego szyku, a wszystko pozostaje oczywiście zgodne z rozwiązaniami z XXI wieku. Dzięki temu budynek stał się niezwykle klimatycznym i funkcjonalnym miejscem do życia, które inspiruje.

6. Pływający hotel

Czas na coś specjalnego! Oto projekt pierwszego rosyjskiego pływającego hotelu, który obecnie jest w fazie szukania inwestorów. Biuro architektoniczne Sirius, które jest autorem ten niebywałej koncepcji, chciało stworzyć coś innowacyjnego i oto jest! Najbardziej zaskakujące jest to, że hotel może przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego, a goście cieszą się przyjęciem nawet na środku morza.

7. Moskiewski dom stworzony w 3 miesiące

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Apriori Albero
Apriori Albero

Dom4 (VS – Italy)

Apriori Albero

Autorem tej eleganckiej konstrukcji jest włoski architekt Vincenzo Santilli, który specjalizuje się w domach w rejonie Moskwy oraz Rosji Centralnej. Specjalnością jego firmy Apriori Alberto jest budowa drewnianych domów “pod klucz” w zaledwie 3 miesiące! Wszystko dzięki prefabrykatom, które powstają we własnej fabryce nieopodal Moskwy. To włoskie wzornictwo i wysoka jakość dopasowane do rosyjskich cen!

8. Murowany dom o klasycznych detalach

Dla tych z Was, którzy cenią sobie murowane budynki, prezentujemy ciekawy projekt z pracowni Aleksandra Elashina. Twórcom zależało na zapewnieniu rodzinie reprezentacyjnego domu na przedmieściach o obszernych wnętrzach, wysokim cokole i dużym strychu. Fasada z czerwonych cegieł wraz z dachem w dopasowanym kolorze wyglądają wprost uroczo, a białe elementy w postaci barierek i okiennic dodają klasycznego szyku. Powierzchnia mieszkalna tego domu jest naprawdę imponująca!

9. Futurystyczny budynek pod Kijowem

Współczesna architektura z luksusowym zacięciem to coś, w czym architekt Aleksandr Zhydkov stojący na czele biura M2, jest naprawdę dobry. Ten dom już na pierwszy rzut oka wydaje się absolutnie niezwykły. Harmonia kształtów, minimalistyczne otoczenie i niesamowity kontrast między naturą, a nowoczesnymi technologiami budzą podziw.

Lubicie futurystyczne domy? Koniecznie zajrzyjcie do projektu domu o naprawdę ciekawym kształcie!

10. Perfekcyjna rodzinna siedziba

Pracownia architektoniczna Breusa Alekseya stworzyła ten domek, który wygląda jak żywcem przeniesiony z urokliwej, kanadyjskiej wsi. Świeże powietrze, przyjemna atmosfera i bliskość sosnowego lasu inspiruje i sprawia, że aż chce się żyć w harmonii z naturą.

Kto z Was chciałby przenocować w pływającym hotelu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu