Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez 思維空間設計

8 domowych biur, które zmieszczą się wszędzie

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kto z Was pamięta studenckie czasy, kiedy każdy z nas potrzebował miejsca do spokojnej i owocnej nauki? Siedząc przy biurku od razu stajemy się bardziej skupieni, o wiele bardziej niż próbując uczyć się leżąc na kanapie lub łóżku. Niestety mało kogo stać na mieszkanie z dodatkowym pokojem, który mógłby służyć jako domowe biuro. Dziś prezentujemy Wam 8 propozycji na miejsca do pracy, które zmieszczą się nawet w najmniejszym apartamencie. Wolna przestrzeń za sofą lub wydzielona przy pomocy szafki? Dlaczego nie, istnieje wiele opcji na zaaranżowanie domowego biura. Choć na pierwszy rzut oka przestrzeń może wydać się za mała, pokażemy Wam, że wszystko jest możliwe! Zresztą zobaczcie sami!

1. Na podwyższeniu

Wysokie mieszkania dają nam dodatkową możliwość stworzenia antresoli, która zwiększa przestrzeń użytkową. To biuro urządzone w jasnych kolorach i drewnie wypełnia naturalne światło, a wszystko dzięki obecności dużego okna. 

2. Za szafą

Duża szafa oprócz oczywistej funkcji, jaką jest przechowywanie, służy też jako ścianka działowa. Otwarta przestrzeń zyskała też wyraźny podział dzięki użyciu różnych kolorów ścian. Podczas, gdy jedną część wypełnia ciemne drewno, drugą pomalowano na biało. W szafie warto schować przedmioty potrzebne do pracy!

3. Na poddaszu

Często nie wiemy, jak wykorzystać poddasze, przez co miejsce jest niepotrzebnie marnowane. Tu urządzono przyjemne biuro, które wypełnia światło, zarówno naturalne, jak i sztuczne. Duże biurko, wiele różnorodnych lampek i praktyczna szafka czynią ten pokój bardzo dobrze zorganizowany, a przy tym przyjemny. 

4. Za sofą

Uważasz, że w Twoim mieszkaniu absolutnie nie ma ani odrobiny miejsca? A gdyby tak przesunąć kanapę nieco do przodu i spróbować umieścić biurko za nią? W ten sposób zyskasz nieco wolnej przestrzeni, w sam raz na nieduże miejsce do pracy.

5. Blat pod oknem

Niewielkie biuro można zaaranżować praktycznie wszędzie, a w dodatku wcale nie potrzebujemy do tego wyszukanych mebli. Równie dobrze posłuży prosty blat i krzesło. Całość zlokalizowano pod oknem, więc nigdy nie zabraknie tu światła.

6. Pod ścianą

Wystarczy nawet kawałek pustej ściany! To biurko w oryginalnym kształcie wygląda świetnie, a jest bardzo wygodne. Jego długość oraz dwa krzesła sprawiają, że mogą tu pracować nawet dwie osoby. 

7. W ukryciu

Niewielki kącik zapewnia spokojną pracę i poczucie prywatności. Punktowe lampki dają dużo światła, tak ważnego podczas godzin spędzanych przed komputerem.

8. Między sofą i szafką

Półka na książki w oryginalnym kształcie zajmuje niemal całą ścianę, natomiast kanapa stoi od niej w pewnym oddaleniu. Wolne miejsce wykorzystano tu na proste biurko z lampką oraz krzesło. To mini biuro nie potrzebuje już specjalnych miejsc do przechowywania, bo przecież tuż za plecami mamy potężną półkę!

Wybór biurka to ważna rzecz! Może spodoba Ci się któreś z 15 sprytnych biurek do Twojego domowego biura?

Kto z Was chciałby mieć w mieszkaniu domowe biuro?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu