10 sprytnych pomysłów, które odmienią Wasz ogród!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 sprytnych pomysłów, które odmienią Wasz ogród!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez GroenerGras Hoveniers
Loading admin actions …

Aranżując swój ogród, warto, aby wyglądał on pięknie nie tylko w miesiącach wiosennych i letnich. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was szereg projektów stworzonych przez naszych architektów. Dzięki sugestiom naszych profesjonalistów stworzycie oryginalne, łatwe w pielęgnacji i zachwycające, o każdej porze roku, ogrody!

1. Idealny układ

Chcecie, aby Wasz ogród prezentował się nowocześnie oraz wyglądał na przejrzysty i uporządkowany? Kluczową kwestią, by osiągnąć taki efekt, jest dokładne rozplanowanie ogrodu, jeszcze zanim zasadzicie jakiekolwiek rośliny, czy ułożycie kamienne ścieżki. Zachęcamy Was do skorzystania z usług naszych architektów krajobrazu, którzy świetnie poradzą sobie z tym wyzwaniem!

2. Rośliny w zacienionych miejscach

Projekty,  Taras zaprojektowane przez СВ

Każdy, nawet hobbystyczny ogrodnik chce, by jego rośliny bujnie się rozwijały. Niestety, niektóre miejsca, w których rosną rośliny, mogą spowodować, że będą one się rozwijać o wiele wolniej. Jeżeli zasadziliście rośliny wzdłuż północnej ściany domu, bądź dostęp do światła utrudniony jest chociażby przez ogrodzenie, jeszcze nic straconego! Ważne, by przed zakupem kwiatów zorientować się, które z nich będą dobrze rozwijać się na zacienionych obszarach. My gorąco polecamy Wam naparstnice, cyklameny, bergenie sercowate, czy lilie, które świetnie sobie radzą bez dużej ilości słońca.

3. Urok pnączy

Zadaszone tarasy to niemal obowiązkowa pozycja dla tych z Was, którzy chcą korzystać z ogrodu niezależnie od warunków atmosferycznych. Jeżeli marzycie, by Wasz taras wyglądał swojsko i rustykalnie, polecamy Wam zainwestowanie w rośliny pnące. Bluszcz rozwija się stosunkowo szybko, gwarantując Wam piękną, naturalną ścianę zieleni!

4. Styl skandynawski w ogrodzie

Styl skandynawski jest popularny nie tylko jako estetyka wnętrz, może on również świetnie prezentować się w ogrodzie! Aby osiągnąć skandynawską estetykę w ogrodzie, polecamy Wam dużą ilość drewna w naturalnym i białym kolorze, nieskomplikowane kształty, bujną roślinność oraz przytulne tkaniny.

5. Oświetlenie ogrodu

Oświetlenie ścieżek ogrodowych jest nie tylko praktycznym zabiegiem zapewniającym bezpieczeństwo, ale również doskonałym elementem stylistycznym, który może wprowadzić do ogrodu fantastyczny nastrój! W zależności od stylistyki w jakiej urządziliście ogród, możecie zdecydować się na lampy klasyczne, nowoczesne, ale także rustykalne, bądź te o romantycznej estetyce. Ważne, by lampy ustawić w odpowiednich odległościach, dzięki czemu w ogrodzie nie będzie ani za jasno, ani za ciemno.

6. Ławka wokół drzewa

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

Garden entrance and tree seat

Lush Garden Design

Ważne, by w Waszym ogrodzie oprócz pięknych roślin i oświetlenia znalazło się również miejsce do wypoczynku! Okolice drzewa będą idealne, by odpocząć w cieniu podczas upalnych dni. Ławka, która całkowicie otacza pień drzewa jest ciekawym rozwiązaniem, które nie zabiera wiele przestrzeni jednocześnie zapewniając 100% relaksu!

7. Taras z rabatą

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez RVB PAYSAGE
RVB PAYSAGE

jardin après travaux

RVB PAYSAGE

Polecamy Wam nietypowe rozwiązania. W tym projekcie nasi architekci wytyczyli fragment tarasu, który przeznaczyli na rabatę. To świetny pomysł by zasadzić tam pięknie kwitnące rośliny, bądź aromatyczne zioła, które udoskonalą wszystkie Wasze potrawy!

8. Romantyczne lampiony

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez HeadSprung Ltd
HeadSprung Ltd

Cosmic Jar

HeadSprung Ltd

Tanim i bardzo efektownym pomysłem na upiększenie ogrodu jest zainwestowanie w kilka lampionów. Dzięki ustawieniu ich wzdłuż alejki, bądź zawieszeniu na drzewie Wasz ogród zyska romantyczny nastrój. Gorąco polecamy Wam te lampiony, które zasilane są energią słoneczną – dzięki temu zaoszczędzicie na świecach!

9. Oczko wodne w ogrodzie

Oczko wodne jest świetnym pomysłem, które ożywi Wasz ogród i pozwoli na posiadanie pięknych kwiatów, a także ryb! Jeżeli dysponujecie odrobiną wolnej przestrzeni, koniecznie przemyślcie wybudowanie oczka wodnego!

10. Zazieleńcie każdą przestrzeń!

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez Aster Garden
Aster Garden

Композиция возле забора

Aster Garden

Chcecie, by Wasz ogród był pełen życia i zachwycał feerią kolorów? W przestrzeniach pomiędzy roślinami, zamiast standardowej trawy, kory drzewa, czy żwiru, zasadźcie rozchodniki! Te niezwykle odporne i szybko rozwijające się rośliny świetnie sprawdzą się nawet dla początkujących hodowców roślin, dodając uroku każdej rabacie. Polecamy Wam różne rodzaje tych roślin, takie jak rozchodniki kamczackie, naskalne, ościste, czy oregońskie.

Jesteście ciekawi innych pomysłów na aranżację ogrodu? Zobaczcie tutaj:

Jak powinna wyglądać przestrzeń przed domem? 8 imponujących pomysłów!

Który z tych pomysłów wykorzystacie w swoim ogrodzie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu