Projekty,   zaprojektowane przez Montecchio S.r.l.

10 oryginalnych pomysłów na piękny ogród

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Piękny ogród to niekoniecznie dzieło drogiego architekta krajobrazu- o wiele większą satysfakcję przynosi samodzielna aranżacja terenu wokół domu. Niektórym ciężko jest jednak znaleźć odpowiednie, nadające się do realizacji pomysły na to, jak udekorować ogród, nadając mu oryginalny, niepowtarzalny charakter.

W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was dziesięć pomysłów na wyjątkowy ogród. Obejrzyjcie zdjęcia!

1. Alpejski skalniak ze strumieniem

Doskonały sposób na zaaranżowanie spadzistego obszaru w ogrodzie. Istotny jest dobór roślin, krzewów i kwiatów- najlepiej sprawdzą się miniaturowe sosny i roślinki o mięsistych liściach. Kamienie i skałki to kolejne istotne elementy. Podłoże wysypać można korą. Ten skalniak uzupełnia także strumyk.

2. Meble z palet

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez ECOdECO Mobiliario
ECOdECO Mobiliario

MARBORÉ jardinera palets. 120x80cm, 3 alturas

ECOdECO Mobiliario

Samodzielnie wykonane meble ogrodowe z palet to jeden z najgorętszych trendów w aranżacji ogrodu. Skonstruować możecie niemal każdy element wyposażenia ogrodu- od siedzisk, poprzez stoliki, aż po donice czy stojaki na rośliny.

3. Wbudowana w podłoże wanna z hydromasażem

Opcja nieco tańsza niż basen, a różnie luksusowa.

4. Stolik z miejscem na donice

Praktyczny mebel z drewna, który także można wykonać samodzielnie. Idealny na narzędzia i przybory ogrodowe, niezwykle przydatny na przykład od przesadzania roślin.

5. Taras z drewna

Kolejny świetny pomysł na wykorzystanie korzyści płynących ze spadzistego terenu. Kaskadowy taras z drewna ze zintegrowanymi z nim meblami, obsadzony bujną roślinnością- wygodna i praktyczna oaza na tyłach domu.

6. Małe donice bezpośrednio na stole

Świetna opcja na niewielkie donice z kaktusami lub innymi małymi roślinkami. Stanowią doskonałą dekorację stołu.

7. Betonowe donice

Donice do ogrodu są najczęściej z drewna- te z betonu to opcja o wiele oryginalniejsza i pomysłowa. Świetne zwłaszcza do ogrodów zaaranżowanych w stylu nowoczesnym.

8. Oświetlenie

Niezwykle istotnym elementem każdego klimatycznego ogrodu są elementy oświetlenia. Świece zamknięte w latarniach to doskonała opcja.

9. Drzewka w donicach

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify

Kolejny świetny pomysł do nowoczesnego ogrodu- betonowe donice o zróżnicowanych kształtach i w rożnych odcieniach szarości prezentują się fantastycznie.

10. Ścieżka ogrodowa

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify

Z dziesiątek opcji na ścieżkę ogrodową trudno jest wybrać tę najlepszą- w nowoczesnych ogrodach świetne sprawdzi się tak ułożona z różnorodnych płyt kamiennych, o odmiennych rozmiarach i odcieniach szarości.

Który pomysł najbardziej się Wam podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu