Projekty, nowoczesne Domy zaprojektowane przez Design Anche

Nowoczesny dom z kamienną fasadą

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Słowo nowoczesny wcale nie musi oznaczać oderwania od natury i chłodu charakterystycznego dla awangardowej architektury. W rzeczywistości współcześni projektanci bardzo często poszukują powrotu do natury, zwrotu w kierunku przyrody i świta roślin lub zwierząt. 

Pomimo korzyści i postępu, jaki dokonał się we współczesnej technologii budownictwa i architektury, nadal prym wiodą naturalne surowce. Ich niezliczone zalety są doceniane na całym świecie.

Obecnie istnieje wiele materiałów budowlanych, a każdy z nich jest dostosowany do specyficznych potrzeb jednostek i wymagań budownictwa, które skłaniają się ku naturze, a najpopularniejsze z nich to beton, drewno i kamień. 

Nasi dzisiejsi specjaliściDESIGN ANCHE postanowili skłonić się ku naturalnemu trendowi, i stworzyć piękny dom, o kamiennej elewacji i bardzo nowoczesnym, luksusowym wyglądzie. Jego wnętrza także robią niesamowite wrażenie. Zobaczcie…  

Budynek od frontu

Elegancka, geometryczna bryła tego parterowego domu jest niezwykle stonowana i spokojna, jednak jednocześnie intrygująca, za sprawą elewacji. Naturalny materiał jakim jest kamień przyciąga uwagę. Zagospodarowanie terenu wokół domu jest wspaniale przemyślane i wpisuje się w naturalną konwencję. 

Różnorodne tekstury

Innym aspektem, który zwraca uwagę jest wspaniała gra tekstur, w tym gładkiej pochodzącej od tynku i kamiennej. Duet jest powielony także na działce, gdzie drobny żwir stanowi odpowiednik tradycyjnej murawy. Surowy teren tylko z pozoru jest nietknięty ręką projektanta. 

Piękne kontrasty

Fasada domu stanowi doskonałe połączenie elegancji i kontrastu, czyli biel z czernią, a klasyka z nowoczesnością. Przewagę osiągają zdecydowanie te drugie. Proste, kamienne płyty, w geometrycznym porządku zapraszają do wejścia, zajrzyjmy zatem co mieści się we wnętrzu. 

Jasny korytarz

Ciekawa bryła budynku wyczuwalna jest również wewnątrz. Długi przeszklony korytarz prowadzi do strefy dziennej. Po lewej stronie znajdują się sypialnie, po prawej z kolei, ogromne okno z widokiem na taras i rozległy krajobraz. 

Luksusowe wnętrze

Wnętrze domu ukazuje prawdziwy luksus i elegancję. Duże okna w pomieszczeniach mieszkalnych dodają uroku i tworzą doskonałe środowisko. Jasna paleta kolorów sprzyja niewymuszonej atmosferze. 

Dla dużej rodziny

Zaskakujące jest to, że wnętrze domu jest bardzo nowoczesne, ale jednocześnie ciepłe i rodzinne. Zupełnie czego innego spodziewaliśmy się oglądając budynek z zewnątrz. Na zdjęciu widzimy sporą przestrzeń jadalni, która jest wystarczająca, nawet dla licznej rodziny.

Kuchnia

Kuchnia i jadalnia znajdują się naprzeciwko siebie,  ale zostały połączone w taki sposób, że nie tracą swych niezależności. W kuchni znajduje się mnóstwo miejsca na gotowanie i doskonałe sprzęty, wbudowane w meble, które ułatwiają codzienne obowiązki. 

Spokój i harmonia w sypialni

Sypialnia to najbardziej intymna przestrzeń domu, dlatego w tym wypadku odzwierciedla ona spokój i bezpieczeństwo. Wszystko za sprawą naturalnych kolorów ziemi, wzbogaconych ciepłym drewnem i miękkimi tkaninami. 

Harmonia i natura

Kąpiel w takim miejscu pozwoli zapomnieć o stresach i spotkać się z naturą, która występuje w postaci drewnianych akcesoriów, żaluzji i półki-drabiny na ręczniki i kosmetyki. 

Klasyka

Urocze meble, w klasycznym stylu, dają ciepły dotyk dla tej przestrzeni. Kolejna łazienka oferuje równie ciekawą stylistykę co pierwsza, jednak swoją energią nastraja bardziej do działania niż relaksu. Maleńkie kafelki w białym kolorze tworzą ciekawą bazę dla drewnianych mebli. 

Stylowe detale

Szczegóły, takie jak lampa w jadalni czynią ten projekt jeszcze bardziej wyrafinowanym i luksusowym. Piękne stylowe meble, eleganckie tkaniny i perfekcyjna paleta barw nie wystarczą aby nadać niepowtarzalność i polot, do tego potrzebne są wyjątkowe dodatki, zaprojektowane przez najlepszych designerów. Tutaj ich nie zabrakło.  

Ostatnie spojrzenie

Spójrzmy na koniec jeszcze raz na dom z zewnątrz, z bocznej perspektywy. Projekt ma na celu utrzymanie kontaktu z naturą z dowolnego punktu wewnątrz domu, w czym pomaga mu duże okno z białą ramką, która dodaje bardzo ciekawą grę objętości także na elewacji.

Przeczytajcie także: 7 domów w siedmiu stylach

Jak Wam się podoba jego wnętrze? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu