Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez studio XS

Gra cieni i świateł: Zachwycająca rezydencja z Indii

Aśka Warchał Aśka Warchał
Loading admin actions …

Dzisiejszy świat jest globalną wioską, co przekłada się także na trendy w architekturze i architekturze wnętrz. Piękne zdjęcia krążą po Internecie, inspirując osoby z najbardziej oddalonych od siebie zakątków świata. Jeśli cenimy własne tradycje i jesteśmy pewni naszych pomysłów, to taki stan rzeczy może tylko cieszyć. W ten sposób mamy możliwość zaprezentowania Wam dzisiaj wyjątkowej willi z Indii, której nie powstydziłaby się gwiazda Bollywood.

Za jej projekt odpowiadają architekci ze Studia XS z Bengaluru, trzeciego co do wielkości miasta w Indiach.

Bogate wejście główne

To wejście główne informuje nas, że dużo się tu dzieje! Miejsca do spędzania wolnego czasu znajdziemy już od frontu. Najbardziej chyba interesujące jest zadaszenie z kwadratowym świetlikiem. 

Skala

Drzwi jak dla olbrzymów to ciekawy trend w architekturze mieszkaniowej, bardzo popularny obecnie w Brazylii (skoro była mowa o globalnej wiosce). Budują poczucie luksusu, mamy wrażenie, że zaraz wkroczymy do twierdzy, do pałacu…

Wygodny taras

Projekty,  Taras zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Formal Living – Deck

studio XS

My tymczasem udajemy się w prawo, gdzie czeka wspomniana strefa wypoczynku od frontu. Jest ona częściowo osłonięta, domownicy nie siedzą na widoku lecz mogą dojrzeć gości zbliżających się do domu. Latem wygodny taras to podstawa! W przypadku tego budynku przez ogromne przeszklenie został połączony z salonem. 

Przeszklenia na każdym kroku

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Ornamental Court

studio XS

To jeszcze nie koniec wspaniałych przeszkleń. Jak już pewnie zauważyliście, architekci lubują się w grze światłem. Przewidują kształty cieni i bawią się nimi. Jaki efekt dadzą te dywanowe schody z rzędem słupków balustrady? 

Luksus we wnętrzu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Transparency – From the Bar towards the Dining, Stairs and the Ornamental Court

studio XS

Wchodzimy do środka i nie jesteśmy zaskoczeni – niczego mniej się po takiej rezydencji nie spodziewaliśmy! Wysokie sufity, płynnie przechodzące w siebie przestrzenie, najlepszej jakości materiały, designerskie meble… Poezja!

Na proszoną kolację

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Dining overlooking the Living & Ornamental Court

studio XS

Nasze zwiedzanie strefy publicznej kończymy w niezwykle szykownej jadalni, salon pozostawiamy w tyle. Różnica poziomów pomaga wyróżnić te strefy. W jadalnii, przy masywnym, drewnianym stole pomieści się bez problemu 10 osób. Czekają na nie wygodne fotele. Tak wyobrażamy sobie proszoną kolację wyższych sfer!

Łazienka – prywatna perełka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Light filtering into the Master Bathroom

studio XS

W tej wannie z hydromasażem można przenieść się do innego świata! Otaczają nas wspaniałe, kamienne ściany, a u góry oryginalny świetlik sprawia, że promienie słońca przyjmują geometryczne kształty…

Też marzy Wam się wanna lecz metraż nie rozpieszcza? Uszy do góry! homify przychodzi z pomocą: Mała łazienka z wanną – 10 inspiracji.

Co sądzicie o tej rezydencji? Lubicie takie luksusy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu