Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez studio XS

Gra cieni i świateł: Zachwycająca rezydencja z Indii

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dzisiejszy świat jest globalną wioską, co przekłada się także na trendy w architekturze i architekturze wnętrz. Piękne zdjęcia krążą po Internecie, inspirując osoby z najbardziej oddalonych od siebie zakątków świata. Jeśli cenimy własne tradycje i jesteśmy pewni naszych pomysłów, to taki stan rzeczy może tylko cieszyć. W ten sposób mamy możliwość zaprezentowania Wam dzisiaj wyjątkowej willi z Indii, której nie powstydziłaby się gwiazda Bollywood.

Za jej projekt odpowiadają architekci ze Studia XS z Bengaluru, trzeciego co do wielkości miasta w Indiach.

Bogate wejście główne

Projekty,  Domy zaprojektowane przez studio XS

To wejście główne informuje nas, że dużo się tu dzieje! Miejsca do spędzania wolnego czasu znajdziemy już od frontu. Najbardziej chyba interesujące jest zadaszenie z kwadratowym świetlikiem. 

Skala

Projekty,  Domy zaprojektowane przez studio XS

Drzwi jak dla olbrzymów to ciekawy trend w architekturze mieszkaniowej, bardzo popularny obecnie w Brazylii (skoro była mowa o globalnej wiosce). Budują poczucie luksusu, mamy wrażenie, że zaraz wkroczymy do twierdzy, do pałacu…

Wygodny taras

Projekty,  Taras zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Formal Living – Deck

studio XS

My tymczasem udajemy się w prawo, gdzie czeka wspomniana strefa wypoczynku od frontu. Jest ona częściowo osłonięta, domownicy nie siedzą na widoku lecz mogą dojrzeć gości zbliżających się do domu. Latem wygodny taras to podstawa! W przypadku tego budynku przez ogromne przeszklenie został połączony z salonem. 

Przeszklenia na każdym kroku

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Ornamental Court

studio XS

To jeszcze nie koniec wspaniałych przeszkleń. Jak już pewnie zauważyliście, architekci lubują się w grze światłem. Przewidują kształty cieni i bawią się nimi. Jaki efekt dadzą te dywanowe schody z rzędem słupków balustrady? 

Luksus we wnętrzu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Transparency – From the Bar towards the Dining, Stairs and the Ornamental Court

studio XS

Wchodzimy do środka i nie jesteśmy zaskoczeni – niczego mniej się po takiej rezydencji nie spodziewaliśmy! Wysokie sufity, płynnie przechodzące w siebie przestrzenie, najlepszej jakości materiały, designerskie meble… Poezja!

Na proszoną kolację

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Dining overlooking the Living & Ornamental Court

studio XS

Nasze zwiedzanie strefy publicznej kończymy w niezwykle szykownej jadalni, salon pozostawiamy w tyle. Różnica poziomów pomaga wyróżnić te strefy. W jadalnii, przy masywnym, drewnianym stole pomieści się bez problemu 10 osób. Czekają na nie wygodne fotele. Tak wyobrażamy sobie proszoną kolację wyższych sfer!

Łazienka – prywatna perełka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez studio XS
studio XS

Light filtering into the Master Bathroom

studio XS

W tej wannie z hydromasażem można przenieść się do innego świata! Otaczają nas wspaniałe, kamienne ściany, a u góry oryginalny świetlik sprawia, że promienie słońca przyjmują geometryczne kształty…

Też marzy Wam się wanna lecz metraż nie rozpieszcza? Uszy do góry! homify przychodzi z pomocą: Mała łazienka z wanną – 10 inspiracji.

Co sądzicie o tej rezydencji? Lubicie takie luksusy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu