Projekty,  Domy zaprojektowane przez 七澄建築有限公司

Przestronny dom zaskakuje na każdym kroku

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji poznamy dom, w którym nowoczesność spotyka klasykę, gdzie prostota łączy się z udziwnieniami. Co rusz będziemy zaskakiwani przez kreatywne podejście do przestrzeni. Skąd tyle nowości? Otóż w naszą podróż w poszukiwaniu inspiracji wybraliśmy się dzisiaj do Taizhong, ważnego miasta w zachodnim Tajwanie. Za interesujący nas projekt odpowiadają eksperci od odbudowy i remontów z Matermind Partners

Jeśli lubujecie się w przestronnych wnętrzach, to ten spacer Was nie zawiedzie!

Po prostu skalniak

Podjeżdżamy pod dom podjazdem z pustaków, które przerywają małe kępki trawy. Daje to niezwykle ciekawy efekt. Nasza działka znajduje się na nierównym terenie, dom jest na wzniesieniu w stosunku do ulicy. W tej sytuacji zdecydowano się na stworzenie ciekawego skalniaka, który… po prostu jest skalniakiem! Tworzą go duże kamienie oraz intensywnie zielony trawnik. U jego szczytu czekają dwa drzewa oraz dekoracyjne donice. Dopiero za nimi zobaczymy piękną, drewnianą bryłę domu.

Intrygujące wejście główne

Zielony trawnik powstał szybko, zdecydowano się bowiem na zakup trawy w rolkach. Na niej położono płyty chodnikowe ścieżki, które wydają się być niedbale rzucone tutaj przez mocarnego olbrzyma. Ich nonszalancja kontrastuje z przejrzystymi liniami konstrukcji budynku. Wrażenie robi zadaszony taras, stanowiący obejście wokół domu.

Domowa jadalnia

W nowoczesnym wnętrzu nie brakuje klasycznych mebli. Eleganckie drewniane krzesła przy drewnianym stole jadalni są tego najlepszym dowodem. Tworzą przyjemną, domową atmosferę, która sprawia, że rodzinne posiłki stają się niezwykle przyjemne. Duże okno pozwala doświetlić przestrzeń lub po prostu przyglądać się temu, co dzieje się na ulicy.

Wygodny salon

W wystroju salonu również postawiono na klasykę. Duży stolik kawowy z ciemnego drewna przyciąga uwagę – to niezwykle praktyczny mebel do przechowywania. Szklany blat z kolei odbija światło i łatwo na nim utrzymać czystość. Bladobłękitna sofka świetnie do niego pasuje, natomiast podłużna, drewniana ława z niebieskim siedziskiem stanowi nowoczesny akcent w tym wystroju.

Podwójny sufit

Co znajdziemy przed kanapami? Oczywiście telewizor! Odwracamy się i czeka na nas intrygujący widok, zdradzający nieoczywiste podziały przestrzeni parteru. Największe wrażenie robi podwójny sufit nad pomieszczeniami części publicznej. Jest przestronnie i ciekawie.

Galeria na piętrze

Na koniec zajrzyjmy zatem na antresolę, która powstała dzięki wspomnianemu otwarciu sufitu. Jej drewniana konstrukcja zostaje dopełniona matowym szkłem balustrady. Co ciekawe, sufit jednego z pomieszczeń parteru od góry pokryto sztuczną trawą. Zielony akcent ożywia przestrzeń utrzymaną w stonowanych kolorach, jest niczym zabawne mrugnięcie okiem.

Marzy Wam się własna antresola? Nie każda musi być tak skomplikowana jak powyższa, chociaż oczywiście może! Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Budowa antresoli krok po kroku.

Chcielibyście zbudować u siebie coś podobnego?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu