Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Secrea

Magiczny dom niczym z Władcy Pierścieni

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Niektóre domy, które mamy przyjemność pokazywać nam na łamach naszego magazynu, nawet nas potrafią zaskoczyć. Bohater dzisiejszego Katalogu Inspiracji właśnie taką niespodzianką się okazał. To budynek o naprawdę niezwykłym kształcie, wzniesiony z naturalnych, organicznych materiałów. Wygląda obłędnie, a do tego zdrowo się w nim żyje. Wspomnieliśmy już o niezwykłej lokalizacji? Schowany jest na skraju lasu, za polaną, na której pasą się konie w chilijskim mieście Linares. 

Zaciekawieni? Wybierzcie się z nami w podróż do wyjątkowej realizacji architektów z biura Secrea. Ich nazwę można przetłumaczyć na Się tworzy i faktycznie, projekt zachwyca oryginalnością, nie ma w nim miejsca na kopiowanie współczesnych rozwiązań. Co najwyżej na inspiracje Władcą Pierścieni…

Tak pięknie, że aż nierealnie

Projekty, Domy zaprojektowane przez Secrea

Już rozumiecie, dlaczego ten projekt tak nas zafascynował? To zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów! Zza krzewów wyłania się drewniana konstrukcja pokryta zielonym dachem, który rozwija się spiralnie, by u czubka wieżyczki zamknąć okrąg. Podtrzymują go wielkie bale, tworzy zadaszenie nie tylko wnętrza, ale i tarasu otaczającego budynek. Może nie jest to dom hobbita lecz w klimat powieści Tolkiena wpisałby się doskonale. No i te konie we mgle…

Fasada pokryta tynkiem glinianym

Projekty, Domy zaprojektowane przez Secrea

Mogłoby się wydawać, że to modny beton zdobi elewację, jednak są to tynki gliniane. Ten fantastyczny materiał będący mieszanką gliny i słomy jest bardzo wytrzymały, a do tego sprawia, że wnętrza oddychają. Kto raz wszedł do domu wykonanego z naturalnych materiałów, ten nigdy już nie będzie chciał czegoś innego. Zwróćmy uwagę, jak przestronny jest powyższy taras.

Balkon niczym domek na drzewie

Projekty, Domy zaprojektowane przez Secrea

Dach pnie się coraz wyżej i wyżej, by w końcu móc objąć także drugie piętro, z którego wyrasta balkon. Jego balustrada wykonana z gałęzi sprawia, że wygląda on niczym domek na drzewie.

Wnętrze pełne drewna

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Secrea

Przez balkon wchodzimy do środka, by doświadczyć, jak naturalne materiały pozostawione w swoich naturalnych kształtach sprawiają, że we wnętrzu czujemy się jak w lesie. W lesie, który przecież i tak jest parę metrów stąd! Wspaniała podłoga z litych desek doskonale pasuje do tego klimatu.

Schody z leśnej chatki

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Secrea

Jeśli myśleliście, że znajdziemy tutaj chociażby jedno sztampowe rozwiązanie, to się myliście! Schody zabiegowe przechodzą w schody kacze. Niektórzy narzekają, że są one niewygodne. Nam kojarzą się z wiejskim domem u babci…

Jasno pod kopułą

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Secrea

Wyszliśmy na szczyt, a tam niesamowite sklepienie z bali drewnianych ze świetlikiem w środku. Po prostu zachwycające! Do tego wspaniale doświetla wnętrze.

Przyjemna kuchnia

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Secrea

Schodzimy na parter, by przyjrzeć się kuchni. Jej zabudowa dopasowuje się do owalnego kształtu wnętrza. Tutaj znajdziemy odrobinę nowoczensności w postaci sprzętów AGD oraz betonowych płytek chroniących ścianę przy strefie przygotowywania posiłków.

Nic nie jest oczywiste

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Secrea

Okna muszą być kwadratowe, a szafki pod kątem prostym… niby dlaczego? W tym domu wszystko jest dozwolone, przez co stworzony został bajkowy klimat.

Naturalny zakątek

Projekty, Domy zaprojektowane przez Secrea

Pozostawiamy ten niezwykły budynek, w którym mieszkańcy definiują na nowo, co oznacza żyć w zgodzie z naturą. Wokół domu niedługo powstaną rabaty kwiatowe i grządki warzywne. W takim domu nie sposób nie poczuć motywacji do wytwarzania pożywienia samodzielnie. My z kolei oddalamy się już stąd traktem z ubitej ziemi, otoczonym rzędami białych otoczaków…

Zakochaliście się w tym projekcie? Macie szczęście! Są bowiem i w Polsce firmy, które tworzą tak niesamowite, naturalne konstrukcje: Być bliżej natury – drewniane cudo nad Notecią.

Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu