Projekty,   zaprojektowane przez azur decoration

Transformacja balkonu z drewnianą podłogą

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Część z Was ma to szczęście, że posiada duży balkon, mogący służyć jako taras. Dla takich właśnie osób powstał dzisiejszy artykuł, w którym prezentujemy wspaniały projekt francuskiego studia AZUR DECORATION. Specjaliści z Francji chcieli, by balkon służył jako miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich, dlatego zdecydowali się na stworzenie uroczej, drewnianej podłogi. Zobaczcie sami, jak łatwo jest stworzyć zupełnie inne oblicze balkonu dzięki zmianie podłogi. Niesamowite!

1. Mierzymy balkon

Betonowe podłoże było brudne, zakurzone i zupełnie bez wyrazu. Właścicielom wcale się ono nie podobało, przez co nie korzystali z balkonu. Wielka szkoda! Projektanci postanowili zachować oryginalną podłogę, a jedynie przykryć ją nową. Przed instalacją konieczny jest dokładny pomiar, gdyż podłoga zostanie umieszczona na specjalnej podstawie. Zresztą za chwilę zobaczycie to sami!

2. Rozpoczynamy instalację

Na specjalnych wspornikach zamontowano drewniane płyty, których zadaniem jest podtrzymywanie podłogi. Koniecznym jest zachowanie odpowiednich odstępów, tak by uniknąć niedogodności związanych z wibracjami, brakiem stabilności i odkształceniami. Absolutnie nie powinno się kłaść drewnianej podłogi bezpośrednio na podstawę z cementu!

3. Kładziemy podłogę

Istnieją dwie techniki montażu podłogi, które możemy polecić. Pierwszym jest przyklejenie, a drugim przykręcenie. Warto skonsultować się ze specjalistą, aby dowiedzieć się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego projektu. W tym przypadku zdecydowano się na przykręcenie, które zapewnia lepszy chwyt desek i niweluje ryzyko dźwięków podczas chodzenia po podłodze.

4. Dodajemy meble, dekoracje i rośliny

Po montażu podłogi pozostało już tylko urządzenie balkonu, czyli najprzyjemniejsza część pracy. Właścicielom zależało na niedużym salonie, idealnym do wypoczynku lub spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Wybrano proste meble z drewna oraz miękkie poduszki, które łatwo zdjąć na przykład podczas deszczu. Parasol chroni przed słońcem, a rośliny w doniczkach upiększają ten gustowny balkon.

5. Kącik jadalny

Pod pergolą znajduje się jadalnia osłonięta przed słońcem. To świetne miejsce, gdzie możemy spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, na przykład organizując przyjęcia na świeżym powietrzu. Dzięki wielkości balkonu, nie zabraknie tu przestrzeni na różne pomysły!

6. Wypoczynek i kąpiele słoneczne

Nawet na specjalny obszar przeznaczony tyko i wyłącznie do wypoczynku i opalania się! Zauważcie, że leżaki ustawiono w ten sposób, by można się było cieszyć wspaniałymi widokami na okoliczne krajobrazy. Doniczki z kwiatami ożywiają wystrój stworzony w głównej mierze z drewna i podkreślają bliskość natury. A to wszystko dzięki nowej podłodze!

Wasz balkon nie jest tak duży? Nic straconego! Oto 18 pomysłów na aranżację niewielkich balkonów.

Kto z Was lubi spędzać czas na balkonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu