Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 rzeczy, które ułatwią sprzątanie kuchni

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Fİ DİZAYN Mermer, Granit, Quars Satış ve Uygulama
Loading admin actions …

W dzisiejszych czasach kuchnie bywają dość małe w, jakby mogło się wydawać, coraz to bardziej kurczących się mieszkaniach. Czasy, gdy ogromne przestrzenie były przeznaczane na kuchnię i strefę spiżarnianą minęły, a posiadanie takiej staje się luksusem. Jednak dzięki modelom otwartej przestrzeni, w kuchniach wciąż panuje dość przestronna atmosfera. Aranżacja na otwartym planie ma też kilka minusów – szczególnie dla tych z nas, którzy mają problem z utrzymaniem czystości.

  Sprzątanie kuchni na bieżąco staje się konieczne, kiedy jest ona częścią salonu. Każdy będzie oglądał kuchnię, nawet do niej nie wchodząc. Oczywiście, co jakiś czas musimy dokładnie posprzątać tę strefę, ale to nie wystarczy! Musimy nabrać nawyku sprzątania na bieżąco. Mamy dla Was kilka wskazówek na to, jak zapewnić sobie wspaniałą kuchnię.

​1. Czysta kuchenka

Jednym miejscem, które niewątpliwie najszybciej i najbardziej się brudzi jest kuchenka. Nietrudno przez przypadek coś wylać podczas gotowania. Poza tym, ciężko też zapobiec kroplom tłuszczu skaczącego na patelni podczas smażenia. Dlatego, sprzątanie powinno się zaczynać od kuchenki. Najlepiej rozprowadzić detergent i odczekać kilka minut przed jego ściągnięciem. W ten sposób, pozwolimy zadziałać detergentom, nie będziemy tracić czasu na szorowanie, a i też nie zniszczymy powierzchni kuchenki.

​2. Czysta lodówka

Lodówka, w której przechowujemy zepsute jedzenie jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w kuchni! Postarajmy się więc na bieżąco kontrolować jakość przechowywanego jedzenia. Kiedy już przystąpimy do sprzątania, odłączmy lodówkę z prądu i otwórzmy drzwi na jakiś czas. Pamiętajmy też używać naturalnych środków czyszczących. Koniec końców, na półki włożymy jedzenie.

​3. Czysta umywalka

Pomimo, że umywalka jest cały czas spłukiwana wodą, to nie znaczy, że jest czysta! Po myciu naczyń postarajmy się pamiętać o wyczyszczeniu sitka i umywalki. Co jakiś czas, do kanału odpływowego wlejmy środek czyszczący.

​4. Czyste ścierki kuchenne

Kolejną rzeczą będącą w częstym kontakcie z wodą są ściereczki kuchenne. To jednak nie znaczy, że są czyste! Wręcz przeciwnie, w wilgotnym środowisku bakterie czują się najlepiej, dlatego ściereczki powinny być często dezynfekowane. Co jakiś czas, warto wrzucić ścierki do ciepłej wody z octem lub wybielaczem i zostawić na kilka minut. Następnie należy wyprać ściereczki jak zwykle i rozwiesić do wysuszenia.

​5. Czysty śmietnik

Nawet jeśli regularnie wyrzucamy śmieci, po pewnym czasie ze śmietnika zacznie się wydobywać nieprzyjemny zapach, bo śmietnik sam w sobie również wymaga czyszczenia. Co jakiś czas wlejmy do śmietnika gorącą wodę ze środkiem czyszczącym. Po kilku minutach wystarczy wypłukać pojemnik i wysuszyć przed wstawieniem do szafki.

​6. Czysta podłoga

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Ebru Erol Mimarlık Atölyesi
Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Ebru Erol Mimarlık Atölyesi

Teraz kuchnia jest czysta, zostało tylko przetarcie blatów i podłogi! Nie możemy pozostawić na podłodze plam, ani kurzu. Warto odkurzyć podłogę, niezależnie od materiału, z jakiego została wykonana, a następnie umyć na mokro. W zależności od rodzaju podłogi, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni środek do czyszczenia i konserwacji.     

Kuchnia jest już czysta! Co z innymi pomieszczeniami? Oto: 14 praktycznych sztuczek, by utrzymać łazienkę w czystości

Zapominacie na co dzień o czymś z tej listy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu