Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez  ElenKova architecture

Co mówi o Tobie kolor Twojej sypialni?

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

’Powiedz mi, jak jest Twój ulubiony kolor, a powiem Ci, kim jesteś!’

Choć brzmi to jak zaproszenie od wróżki, to jednak wielu wierzy w korelację pomiędzy poszczególnymi kolorami a cechami osobowości. Powszechnie wiadomo, że kolory w konkretny sposób wpływają na nasze samopoczucie i wywołują określone uczucia.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam sypialnie w różnych kolorach i powiemy, co upodobanie do konkretnych barw może oznaczać.

Zieleń

Zieleń to kolor reprezentujący naturalną harmonię, balans, świeżość. Został upodobany szczególnie przez miłośników natury. Symbolizuje także szczęście, sukces, optymizm, spokój.

Czerń

Choć kolor czarny wielu kojarzy się z żałobą i negatywnymi emocjami, takimi jak strach, niepewność, strata, to jednak w aranżacji wnętrz nabiera nieco innego znaczenia. Symbolizuje elegancję, prostotę, unikatowość i silną osobowość.

Róż

Róż to kolor dziewczęcy, kojarzony ze słodyczą, niewinnością, romansem. Osoby lubujące się w różu w sypialni są spokojne i znajdują silne oparcie w rodzinie oraz przyjaciołach.

Brąz

Brąz, tak jak i zieleń, to kolor natury, kolor ziemi. Symbolizuje stabilizację, ciepło i bezpieczeństwo.

Fiolet

Fiolet to kolor dla ludzi z pasją. Symbolizuje luksusu i przepych, a do wnętrz wprowadza tajemniczy klimat.

Czerwień

Czerwień to kolor ludzi temperamentnych, kolor miłości, pasji, zakazanych uczuć. Idealny nie tylko do gniazdek miłości. Z czerwienią należy jednak uważać, gdyż może wywoływać uczucie agresji i nadmiernej siły.

Szary

W aranżacji wnętrz kolor szary kojarzony jest z nowoczesnością. Symbolizuje takie cechy osobowości jak siła i wyrafinowanie.

Niebieski

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Insides

Niebieski w różnych odcieniach to kolor spokoju, ciszy i świeżości. Kojarzy się z taflą morza czy oceanu, albo niebem, działa kojąco.

Pomarańczowy

Kolor pomarańczowy odnosi się do takich cech charakteru jak otwartość, inteligencja, zaufanie i lojalność. Idealny dla ciepłych, rodzinnych osób.

Żółty

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Коваль Татьяна
Коваль Татьяна

Спальня с желтыми акцентами

Коваль Татьяна

Żółty jest kolorem radosnym, energetycznym i witalnym. Żółte sypialnie to pomieszczenia osób, które nie potrafią usiedzieć długo w jednym miejscu.

Biel

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez FELD Architecture
FELD Architecture

Appartement Luxembourg. Chambre

FELD Architecture

Kolor biały symbolizuje czystość, harmonię i niewinność. Wpływa na człowieka w sposób kojący i uspokajający. Białe sypialnie to sypialnie osób wyważonych, pozytywnych.

Zgadzacie się?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu