Seria Retro Line: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez ITA Poland s.c.

Uroczy dom, który pokazuje prawdziwe piękno cegły

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Solidny, niewzruszony, silny- dom z cegły jest odporny na upływ lat i daje domownikom wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa. Cegła jest materiałem ponadczasowym, nie bez powodu jednym z  najbardziej popularnych w budownictwie. Pomimo wysokich kosztów związanych z zakupem i wzniesieniem konstrukcji z cegły, wciąż powstają budynki wznoszone przy jej użyciu. Ale czy na pewno?

Dom, któremu przyglądamy się w tym Katalogu Inspiracji, wykończony został ceglanymi kafelkami. Wyprodukowane z gliny, są odporne i solidne, a także doskonale imitują cegłę pod względem wizualnym. Zobaczcie, jak prezentują się w rzeczywistości.

Cegła na elewacji

Frontowa elewacja został pokryta płytkami ceglanymi w jasnym kolorze. Świetnie łączą się one z kamieniem i drewnem oraz klasyczną rdzawą dachówką. Materiał nadaje całości ponadczasowo elegancki charakter.

Cegła w środku

We wnętrzu domu cegłą pokryto śnieżnobiałe ściany, tworząc nietypowy wzór. Design ścian przyciąga wzrok i staje się znakiem rozpoznawczym tego wnętrza. Połączenie cegły i innych materiałów tworzy ciekawy kontrast pomiędzy rustykalnym a współczesnym charakterem wnętrz.

Cegła w kuchni

Ściany w kuchni także pokryto płytkami imitującymi cegłę. Po raz kolejny w innowacyjny sposób zestawiono surowy charakter materiału z gładkimi frontami nowoczesnych mebli kuchennych.

Cegła jako dekoracja

Ceglane płytki są doskonałym materiałem, którym można się we wnętrzu pobawić, tworząc nietypowy wzór, a tym samym wizualny efekt. Materiał ten prezentuje się wyjątkowo pięknie, gdy jest odpowiednio podświetlony.

Ceglana ścianka działowa

Ścianka działowa, oddzielająca od siebie kuchnię i salon, może pełnić także rolę stołu, do którego dostawia się stołki barowe. Idealne miejsce na poranną kawę czy szybkie śniadanie.

Cegła w jadalni

Kolejne miejsce, w którym ciekawie wyeksponowano cegłę. Dzięki temu, ze nie pokrywa ona całej powierzchni ściany, pomieszczenie jest jasne i zdaje się być przestronne.

Podoba Wam się taki sposób wyeksponowania cegły?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu