Rośliny w sypialni: Które oczyszczą powietrze i zapewnią zdrowy sen? | homify

Rośliny w sypialni: Które oczyszczą powietrze i zapewnią zdrowy sen?

Aśka Warchał Aśka Warchał
KOSZUTKA Minimalistyczna sypialnia od Joanna Kubieniec Minimalistyczny
Loading admin actions …

Sypialnia powinna być naszą oazą. Miejscem, w którym naładujemy baterie, całkowicie się zregenerujemy. Jak stworzyć taki wystrój? Pomogą nam w tym stonowane kolory, chociaż niektórzy mogą preferować elektryzujące zestawienia, rano symulujące do działania. Ważne, aby nasza aranżacja nie składała się ze zbyt wielu elementów, nie była przytłaczająca. Istotne będą także… rośliny. 

Kontakt z naturą działa na nas relaksująco, chyba każdy wystrój wygląda lepiej po dodaniu do niego nieco zieleni. Jednak czy wiedzieliście, że wprowadzenie do sypialni konkretnych roślin może mieć bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i komfort naszego snu? 

Wchłaniają toksyny, produkują tlen nocą, nawilżają powietrze – poznajcie naszych nocnych sprzymierzeńców!

Aloes

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI Skandynawska sypialnia od DreamHouse.info.pl Skandynawski
DreamHouse.info.pl

SKANDYNAWIA NASZYMI OCZAMI

DreamHouse.info.pl

Aloes drzewiasty to jedna z najpopularniejszych roślin wybieranych do sypialni. Wydaje się nam, że od samego patrzenia już czujemy się lepiej! Nic w tym dziwnego, w końcu mamy do czynienia z rośliną leczniczą. Przemyślanie obcinając jej liście możemy od czasu do czasu wykorzystać je do zrobienia maseczki, kremu, zdrowego napoju, maści na ranę… A na co dzień? Aloes filtruje powietrze, nawilża je oraz produkuje tlen nocą. 

Powszechnie uważa się, że kwiaty i rośliny w sypialni to niekoniecznie dobry pomysł, ponieważ zabiorą nam tlen, a uwolnią dwutlenek węgla. Dlatego trzeba sięgnąć po takie o odwróconym procesie fotosyntezy, produkujące tlen nocą. Trzeba tylko wiedzieć, które to rośliny! Na szczęście nasi architekci wnętrz mają taką wiedzę w małym palcu i tworzą piękne i zdrowe aranżacje jak powyższa.

Bluszcz irlandzki

Apartament w Krakowie - sypialnia Skandynawska sypialnia od AvoCADo Skandynawski
AvoCADo

Apartament w Krakowie – sypialnia

AvoCADo

Nazywany jest też angielskim. Ta wytrzymała roślina świetnie sprawdza się w polskim klimacie, często zdobiąc nasze ogrody. Wiedzieliście jednak, że powinna też znaleźć swoje miejsce w Waszej sypialni? Bluszcz nawilża i oczyszcza powietrze, wchłania formaldehyd, obecny chociażby środkach do czyszczenia.

Gerbera

APARTAMENT KIWI - OGRODY TUMSKIE I Nowoczesna sypialnia od LEMUR Architekci Nowoczesny
LEMUR Architekci

APARTAMENT KIWI – OGRODY TUMSKIE I

LEMUR Architekci

Marzy Wam się odrobina koloru w sypialni? Mamy do wyboru coś więcej niż zieleń! Co powiecie na popularną gerberę? Występuje w różnych kolorach, uwielbiamy ją w bukietach, jednak także w donicy, w domu może prezentować się świetnie. Lubi jasne i ciepłe stanowiska, nie nasłonecznione bezpośrednio. Dotlenia, nawilża powietrze oraz wchłania formaldehyd.

Storczyki

Inny pomysł na wprowadzenie koloru to storczyki, czyli orchidee. Nie tylko wyglądają obłędnie, ale również produkują tlen nocą, pochłaniając dwutlenek węgla. W przeciwieństwie do pozostałych roślin z naszej dzisiejszej listy, storczyki wymagają nieco bardziej czasochłonnej pielęgnacji. Orchidee potrzebują dużej wilgotności powietrza, dlatego często je spryskujemy. Do ich podlewania wykorzystujmy wodę destylowaną lub przegotowaną i wystudzoną wodę z kranu.

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL NOWOJORSKI – AVIATOR – GDAŃSK Nowoczesna sypialnia od Anna Serafin Architektura Wnętrz Nowoczesny
Anna Serafin Architektura Wnętrz

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL NOWOJORSKI – AVIATOR – GDAŃSK

Anna Serafin Architektura Wnętrz

Storczyki wszędzie wyglądają świetnie! Warto poświęcać im czas.

Skrzydłokwiat

W wielkich miastach, w których smog daje się we znaki mieszkańcom, skrzydłokwiat to prawdziwy hit! Niesamowicie oczyszcza powietrze z pochodnych formaldehydu i benzenu. Może wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie, jednak niestety może być niebezpieczny dla zdrowia naszych kotów. Ponieważ pochłania tyle toksyn, sam jest trujący. Jego podgryzanie przez zwierzęta domowe może skończyć się tragicznie, dlatego jeśli macie koty, to nie ma co ryzykować. Jeśli nie, to na Wasz sen wpłynie rewelacyjnie… tylko nie podjadajcie!

Paproć

Na powyższym zdjęciu zachwyca wielka monstera, jednak nas dzisiaj interesować będzie paproć na parapecie. Paprotki w pełni zasługują na swoją popularność. Oczyszczają powietrze z toksyn, nawilżają powietrze, ale nie tylko. Mają jeszcze jedną niezwykłą właściwość: neutralizują szkodliwe promieniowanie emitowane przez komputer, telewizor czy smartfon. Nieśmiertelna paprotka na telewizorze u babci nagle zaczyna mieć sens, prawda?

Zaintrygowało Was to mieszkanie? Wcale nas to nie dziwi! Koniecznie (przynajmniej wirtualnie) wybierzcie się z nami na Śląsk: Katowickie mieszkanie olśniewa po metamorfozie!

Jakie rośliny Wy macie w Waszych sypialniach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu