Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez DEULONDER arquitectura domestica

6 pomysłów na funkcjonalne przechowywanie w kuchni

mszpakowska mszpakowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Raz na jakiś czas jesteśmy zmuszeni do wywrócenia naszych szuflad do góry nogami, gdyż nazbierało się w nich już tyle dziwnych przedmiotów, że zapanował kompletny chaos. Wszystko się kumuluje, gromadzi i w efekcie nigdy nie jesteśmy w stanie znaleźć tego, co chcemy. Czy wiecie, że istnieją sprytne sztuczki, by lepiej zorganizować nasze szafki i szuflady? W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć tysiąc różnych sposobów na lepszą organizację, a przy tym ładny wygląd.

By pomóc Ci w tym, zapytaliśmy naszych specjalistów o najlepsze opcje. Następnie zebraliśmy wszystko w jednym artykule, który pozwoli Wam utrzymać szafki w czystości, a przy tym pożegnać trudności ze znalezieniem potrzebnych rzeczy. Koniecznie zajrzyjcie do naszych punktów, przecież nic nie stracicie, a być może odmienicie swoją kuchnię na lepsze!

Podział na przyprawy

Kochasz świeże przyprawy i niezwykłe aromaty? Zazwyczaj znajdują się w różnych przypadkowych miejscach w kuchni? A to czosnek w szafce, a to papryczki w jakiejś misce… Jeśli tak, z pewnością pokochasz pomysł na przechowywanie ich w praktycznej szufladzie. Wyposażona jest w kilka przegródek o różnej wielkości, gdzie włożysz przyprawy w zależności od ich ilości. Najlepiej, jeśli wybierzesz pierwszą szufladę od góry, a podczas gotowania wszystko będzie pod ręką.

Miejsce na produkty do czyszczenia

Produkty czyszczące zazwyczaj znajdują się w kuchni i często nie masz pomysłu, jak zorganizować je w najlepszy sposób? Najważniejsze jest, by wszystko było tu nieskazitelnie czyste i na miejscu. Ściereczki, gąbki czy detergenty… Każdy element ma swoją własną przegrodę. Prócz tego, że wszystko jest teraz dobrze zorganizowane, wprowadza też przyjemny wygląd do kuchni. O niebo lepszy niż detergenty schowane gdzieś za drzwiami lub przy śmietniku, prawda?

Podział garnków i pokrywek

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez DEULONDER arquitectura domestica
DEULONDER arquitectura domestica

Organizador de sartenes, ollas y tapas

DEULONDER arquitectura domestica

Zmieszczenie garnków w szafkach kuchennych, tak by jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce, często przyprawia nas o gęsią skórkę. Nie jest łatwo umieścić cztery czy pięć garnków, szczególnie gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią. Z jednej strony przeszkadzają nam różne wymiary sprzętów, a z drugiej nie wiadomo, jak umieścić pokrywki, który wypadają za każdym razem, gdy wyjmujemy garnek. Niesamowicie irytujące! Odpowiedzią jest rozwiązanie widoczne na zdjęciu. Teraz możesz mieć pewność, że wszystko będzie świetnie zorganizowane. Chodzi o to, by ułożyć garnki stopniowo, jeden w drugim, a pokrywki trzymać w osobnej przegródce pionowo. Proste, a skuteczne!

Organizacja śmietników

W kuchni niezwykle ważne jest, by utrzymać w czystości miejsce, gdzie przechowujemy śmieci. Jeśli trzymasz śmietnik osobno, stojący gdzieś w kącie, koniecznie zrezygnuj z tego rozwiązania. Zdecydowanie lepiej będzie schować go do szafki. To praktyczne, dyskretne, a przede wszystkim estetyczne rozwiązanie. Kuchnia z widocznymi śmieciami? O nie!

Pojemniki na żywność

Organizacja przestrzeni w kuchni nie jest łatwą rzeczą. Musimy pamiętać o wszystkim, od garnków , patelni i naczyń, przez śmieci i środki czystości, aż po przyprawy, suche produkty typu mąki czy kasze i świeże owoce czy chleb. Aby zachować wszystko w porządku i czystości proponujemy Wam przesypać suche produkty jak sól, ryż czy makaron do specjalnych pojemników. Tego typu przedmioty łatwo znajdziesz w sklepach z gospodarstwem domowym lub supermarketach w wielu rozmiarach i kształtach. Dzięki temu pożegnasz się z naderwanymi, wilgotnymi opakowaniami, a przy tym zaoszczędzisz miejsce. 

Pamiętaj, że najlepsze będą szuflady z przegródkami, gdzie każda rzecz ma swoje miejsce. Poszukaj pojemników, które jak najlepiej wpasują się w przegródki.

Uchwyty ścienne

Ściany są idealne jako miejsce do przechowywania, można bowiem powiesić na nich coś w pionie. Jak można zauważyć na zdjęciu, najlepszym pomysłem jest zamontowanie uchwytów ściennych. Powieś na nich ręczniki kuchenne, garnki, deski do krojenia, sztućce, co tylko chcesz i nadaje się do powieszenia. Jest to pomysł jednocześnie praktyczny, jak i dekoracyjny.

8 praktycznych pomysłów, dzięki którym praca w kuchni stanie się łatwiejsza

Jak radzicie sobie z przechowywaniem akcesoriów kuchennych?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu