Projekty,   zaprojektowane przez homify

10 prostych czynności, które możesz wykonać w domu, aby był ładniejszy

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Szukasz sprawdzonych i łatwych sposobów na utrzymanie porządku w domu? W tym Katalogu Inspiracji pokażemy ci, jak możesz utrzymać wnętrza swojego domu w porządku i dobrej organizacji za pomocą 10 prostych trików. W ten sposób szybko i prosto poprawisz estetykę swoich czterech ścian.

1. Odkurzanie

Regularne odkurzanie jest konieczne, aby pozbyć się gromadzącego się nieustannie kurzu i brudu, zwłaszcza, gdy masz dywany. Pamiętaj jednak o tym, aby odkurzać trudno dostępne miejsca, w których zanieczyszczeń może być najwięcej- pod meblami czy pomiędzy poduszkami sofy.

2. Grabienie

Regularne grabienie trawnika, zwłaszcza późnym latem i jesienią, pozwoli utrzymać ogród w czystości i poprawi estetykę domu od zewnątrz.

3. Czyszczenie armatury łazienkowej

Aby jak najdłużej cieszyć się idealną armaturą łazienkową, trzeba ją regularnie czyścić. Pamiętaj, aby łazienkę sprzątać w rękawiczkach ochronnych, jako że  środki do czyszczenia są szkodliwe dla skóry.

4. Czyszczenie kafelek

Użyj szczoteczki do zębów, aby pozbyć się brudu z powierzchni pomiędzy kafelkami.

5. Składanie ręczników

Po każdym praniu składaj lub roluj ręczniki, aby stanowiły ozdobę łazienki, a nie element ją oszpecający.

6. Elektronika

Wszechobecne kable i urządzenia elektroniczne mogą zepsuć charakter każdego wnętrza. Kable przytwierdź we właściwym miejscu przeźroczystą taśmą klejącą, a wszystkie sprzęty elektroniczne staraj się trzymać w jednej szufladzie.

7. Naczynia

Staraj się wieczorem zmywać naczynia- nie ma nic gorszego, niż pobudka do zlewu pełnego brudnych, śmierdzących naczyń.

8. Zasłony

Pamiętaj, aby wyprasować zasłony przed powieszeniem ich!

9. Szkło

Zainwestuj w dobrej jakości płyn do mycia szyb i innych szklanych powierzchni. Na rynku dostępne są także specjalne ściereczki, które umożliwiają mycie bez efektu smug.

10. Dobry plan

Schludny i dobrze zorganizowany dom wymaga wysiłku. Nie zostawiaj wszystkich czynności na sobotnie popołudnie-staraj się sprzątać krótko i szybko, ale regularnie, każdego dnia.

Jakie są Wasze triki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu