Upiększanie ogrodu przy małym budżecie – 8 pomysłów

Alicja Olko Alicja Olko
Taller Estilo Arquitectura Nowoczesny balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Dziś przygotowaliśmy dla was 8 fajnych pomysłów na to, jak tanio odmienić wygląd swojego ogrodu i uczynić go piękniejszym. Na szczęście przy aranżacji ogrodu budżet nie odgrywa aż tak ogromnej roli- zobaczycie, że istnieją naprawdę tanie sposoby na ładny i pomysłowy ogród. Przekonajcie się sami!

1. Żwir

Ten, kto chce cieszyć się nowoczesnym, stylowym i zadbanym ogrodem, na dodatek zaaranżowanym niewielkim kosztem, powinien zwrócić się w kierunku żwiru. Materiał ten dostępny jest w wielu różnych kolorach i rozmiarach, świetnie nadając się nie tylko do wyłożenia podłoża, ale także jako dekoracja.

2. Trawy ozdobne

Obsadzenie ogrodu roślin to kosztowne przedsięwzięcie, które wymaga dodatkowo sporo wysiłku. Związany on jest nie tylko z samym procesem sadzenia, ale także późniejszej pielęgnacji roślin. Trawy ozdobne to tania i nieskomplikowana opcja na dekorację ogrodu. Trawy dostępne są w różnych rozmiarach, zajmują sporo miejsca i są w zasadzie samowystarczalne.

3.Pnącza

Niezwykle efektywnym, ale tanim sposobem na udekorowanie ogrodu są pnącza. Pięknie przyozdabiają fasady domów lub pergole otaczające taras. Nadają się także na patio, balkon czy do ogrodu zimowego.

4. Dekoracyjna kratka

Dekoracyjna kratka czy pergola to, poza miejscem na ozdobne pnącza, także świetny sposób na prywatność w ogrodzie. Jest niskobudżetową alternatywą dla kosztownego żywopłotu czy masywnego ogrodzenia.

5. Niewielkie zbiorniki wodne

Zbiornik wodny to fantastyczny dodatek do każdego ogrodu- bez względu na to, czy jest to staw, oczko wodne czy fontanna. przy niskim budżecie wybieramy oczywiście model niewielki, kompaktowy, a jednak uroczy i wnoszący sporo wartość dekoracyjną na obszar ogrodu.

6. Zrób to sam

Dekoracje wykonane samodzielnie to nie tylko świetny sposób na spędzenie weekendu, ale także dobra okazja do zaoszczędzenia. Istnieje mnóstwo rzeczy, które można stworzyć samodzielnie do ogrodu- od donic, poprzez meble ogrodowe, aż po źródła wody.

7. Wyrazisty kolor

Często, aby radykalnie zmienić wygląd ogrodu, i to na lepsze, wystarczy jedynie zmiana koloru. Pomaluj pergolę, ogrodzenie czy murek na wyrazisty, przyciągający wzrok odcień i ciesz się oszałamiającym efektem.

8. Miejsce do siedzenia

Pomysł na dekorację ogrodu, który jest nie tylko wartościowy pod względem estetycznym, ale też niezwykle praktyczny- taras połączony z miejscem do siedzenia oraz specjalnym obszarem na ognisko. Widzielibyście taką konstrukcję w swoim ogrodzie?

Jakie są wasze pomysły na dekoracje ogrodowe?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu