Projekty,   zaprojektowane przez homify

Ekspresowe porządki czyli czysty dom w godzinę

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Sprzątanie domu czasem przypomina walkę z wiatrakami. My czyścimy, szorujemy, odkurzamy, polerujemy i wreszcie padamy ze zmęczenia. A bałagan sam się robi i to nawet tego samego dnia. Natychmiast po usunięciu jednej warstwy kurzu, pojawia się kolejna. Jest on nieustającym problemem, z którym nie ma jak się rozstać. Choćbyśmy nie wiem, jak się starali nie pozbędziemy się go na dłużej. Do tego wszystkiego dochodzą porozrzucane ubrania, dziecięce zabawki, sierść pupila, naczynia po obiedzie… Pewnie znacie ten problem, aż za dobrze…  

My także borykamy się z takimi zadaniami każdego dnia. Jak mówi chińskie przysłowie: „Jeśli nie wiesz gdzie idziesz, to tam nie dojdziesz”. Cele są podstawą motywacji do działania dlatego stworzyliśmy dla Was plan, dzięki któremu porządki staną się błyskawicznie szybkie: zajmą Wam jedynie 60 minut! 

Gotowi do działania?… 3,… 2,… 1,… START! 

Na początek kuchnia

Zadbajcie o dokładne wysprzątanie części kuchennej. Nie jest to najprzyjemniejsza część porządków, ale nie da się jej uniknąć. Najlepiej zrobić to w pierwszej kolejności, kiedy Wasz zapał osiągnął punkt zenitowy. W ekspresowym sprzątaniu nie ma miejsca na przepatrywanie szafek w poszukiwaniu przeterminowanego jedzenia, ani na czyszczenie lodówki. Takim porządkom warto poświęcić kilka godzin, raz na jakiś czas. 

Dziś wystarczy wyrzucić śmieci, wymyć zalegające garnki i naczynia, przetrzeć blaty ściereczką z detergentem, wyczyścić zlew i wypolerować baterie. Nie zapomnijcie także o sprzętach AGD takich jak kuchenka czy piekarnik, ale najlepiej jak będziecie robić to na bieżąco, zawsze po używaniu ich. 

Pora na sypialnię

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Bhavin Taylor Design
Bhavin Taylor Design

Gloucester Road Penthouse

Bhavin Taylor Design

Najgorsze macie za sobą, teraz pora na coś lekkiego i przyjemnego. Sypialnia nie wymaga wiele: na początek trzeba szeroko otworzyć okno i wpuścić dużą ilość świeżego powietrza. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się dużo czystsze. Potem pozbierajcie porozrzucane ubrania, nie pozwólcie im piętrzyć się na Waszym ulubionym fotelu. Wytrzepcie poduszki, kołdrę, zaścielcie łóżko i gotowe!

Salon i jadalnia

Widzicie jakie to proste? Teraz pora na salon i jadalnię. Weźcie ze sobą szmatkę z mikrofibry do usuwania kurzu z mebli. Jest to praktyczny sposób ponieważ kurz przyczepia się do tkaniny, a potem wystarczy przeprać ścierkę w pralce.

Niech wszystkie przedmioty wrócą na swoje miejsce. Poskładajcie koce na kanapie, ułóżcie poduszki, książki czy gazety umieśćcie na półce lub w gazetniku. Zorganizowany dom = dom czysty.

Łazienka

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez B.loft
B.loft

Vista geral do wc

B.loft

Już prawie skończyliśmy porządki… jeszcze tylko łazienka. To pomieszczenie będzie wymagało więcej zaangażowania, niestety  bardzo szybko się brudzi. Ponieważ nie mamy zbyt wiele czasu i musimy zmieścić się w czasie, zalecamy zastosowanie specjalnych chusteczek do czyszczenia łazienki. Chusteczki te, są sprzedawane w dużych opakowaniach, zostały nasączone środkami czyszczącymi i dezynfekującymi, sprzątanie z ich pomocą jest naprawdę ekspresowe. 

Jeśli macie więcej czasu na porządki proponujemy zrobić gruntowne czyszczenie za pomocą produktów ekologicznych, które każdy z nas ma w kuchni: są nimi np. sól, cytryna, ocet.  

Stwórzcie przyjemną atmosferę w łazience, umieśćcie świeże kwiaty i zapalcie kilka świec zapachowych. To sprawdzony sposób najlepszych dekoratorów wnętrz, na uzyskanie niepowtarzalnego klimatu, pełnego magicznej aury. 

Czas na odkurzanie

Projekty,   zaprojektowane przez homify

To wydaje się oczywiste ale niekiedy wcale nie jest. Czyszczenie mebli czy podłóg nie zastąpi całkowicie tradycyjnego odkurzania. Pora przejść się po całym domu z odkurzaczem, i jeszcze raz odwiedzić wszystkie pomieszczenia. 

 Dbajcie również o sprzęty domowego użytku. Filtr i worki w odkurzaczu należy często wymieniać. Regularnie zmieniajcie worek na kurz. Gdy jest zapchany odkurzacz słabiej pracuje. Kiedy filtry są zbyt zabrudzone, łatwo o ich zatkanie, a w efekcie – wydmuchiwanie cząsteczek kurzu do powietrza. Pamiętajcie, że zabrudzony filtr nie spełnia swojej roli. 

Na koniec mycie podłóg

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Jaki macie czas? Udało się z zmieścić w godzinie? Jeśli tak, to świetnie. Jeśli nie, to zmyjcie podłogę tylko w kuchni, łazience i przedpokoju ponieważ tam brudzi się najbardziej. Często zmieniajcie wodę w wiadrze.

Ten Katalog Inspiracji jest dla Was: 3 różne podłogi – 6 domowych sposobów na ich czyszczenie!

Jak Wasz czas?  Udało się? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu