Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez LF24 Arquitectura Interiorismo

12 najlepszych skrytek do schowania pieniędzy w domu

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Chyba każdy z nas ma gdzieś u domu pochowane pieniądze. Oczywiście nie przynoszą nam one wtedy odsetek, ale przynajmniej zawsze są pod ręką. Wciąż świeże jest wspomnienie dramatycznych scen z apogeum kryzysu finansowego, kiedy to Grecy nie mogli wypłacić swoich oszczędności z bankomatów. Niby mamy nasze pieniądze w bankach, ale tak nie do końca im ufamy. Poza tym, jak mądrość ludowa niesie, nigdy nic nie wiadomo.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się, gdzie najlepiej jest schować pieniądze na czarną godzinę. Żaden złodziej ich nie znajdzie, bo złodziei pomiędzy naszymi Czytelnikami się nie spodziewamy! 

W poszukiwaniach doskonałej skrytki posłużymy się zdjęciami realizacji naszych architektów wnętrz. Na każde z nich możecie kliknąć i dowiedzieć się więcej o danym projekcie. My dzisiaj skupiamy się na forsie…

1. W szafce w kuchni

Komu wpadnie do głowy szukać bogactw pod woreczkami foliowymi, gumkami recepturkami czy drewnianymi łyżkami i plastikowymi szpatułkami? Jedyna wada: te pieniądze łatwo się rozejdą na rodzinne sprawunki. Sami stanowimy zagrożenie.

2. W garderobie

Tradycyjnie pieniądze chowało się pod pościelą, jednak ponieważ wiedzą już o tym wszyscy, znajdźmy w naszej garderobie lub szafie nieco bardziej oryginalny zakamarek. A może warto spróbować w szparze za szafą?

3. U… zwierzaka

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Canexel
Canexel

Escaleras con hueco para caseta de perro

Canexel

Jeśli mamy w domu zwierzęta, to pobliże ich legowiska byłoby zbyt ryzykowne na trzymanie pieniędzy. Na pewno? Dobrze zabezpieczona koperta lub puszka pozostanie niezauważona.

4. Pod roślinami

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Three Tiered Plant Stand

homify

Kolejna ryzykowna lokalizacja! Pobliże roślin to przecież niebezpieczna okolica dla banknotów. Ale przecież nasze oszczędności możemy przechowywać także w złocie. Wtedy romantyczny gest zakopywania skarbu można wykonać w wersji minimalistycznej i schować sztabkę pod korzeniami roślinki. Może urosną nam banknoty zamiast liści?

5. W książkach

Małe sumy pieniędzy, na przykład stuzłotowe banknoty, dobrze jest trzymać w książkach. Niby wiemy, że tam są, a jednak o nich zapominamy i któregoś dnia zostajemy mile zaskoczeni sięgając po encyklopedię z biblioteczki w salonie

6. Przy warzywach

Jak to? Wystarczy włożyć pieniądze do puszki i ukryć ją w głębi szuflady, a naszym banknotom nic się nie stanie.

Na powyższym zdjęciu najbardziej zainteresowały Was szuflady? To znak, że musicie sięgnąć po tę lekturę: Idealna szulfada na Wasze skarby – 19 przykładów.

7. W szafce na buty

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Paco Escrivá Muebles
Paco Escrivá Muebles

Zapatero Clásico Bouza

Paco Escrivá Muebles

Podobno wchodząc do domu, w przestrzeni przedpokoju zostawiamy od razu wszystkie nasze cenne rzeczy oraz ważne dokumenty. Niestety czasem korzystają z tej wiedzy rabusie. A jakby zagrać im na nosie i pieniądze schować w szafce na buty? Oczywiście dobrze zabezpieczone! Lub w specjalnym pudełku na buty…

8. W pokoju dziecięcym

Projekty,  Przestrzenie biurowe i magazynowe zaprojektowane przez ESTUDIO FD
ESTUDIO FD

Exhibidor zapatos, ropa y accesorios.

ESTUDIO FD

Oto ryzyko! Dzieci przecież sięgają do najbardziej nieoczywistych kryjówek, których istnienia nawet byśmy się nie domyślili. Jednak skarbonka postawiona na wysokiej szafie powinna sobie poradzić.

9. Na patio lub w ogródku

Projekty,  Ogród zen zaprojektowane przez Jardines Japoneses -- Estudio de Paisajismo
Jardines Japoneses -- Estudio de Paisajismo

Inspirado en la naturaleza, el zen nos envuelve a todos

Jardines Japoneses -- Estudio de Paisajismo

Wodoodporne opakowanie i zakupujemy! Chociaż naszym zdaniem łatwiej jest zasypać żwirem (byle tylko nasz pies czy kot nie miał w zwyczaju go rozkopywać!). Nie zapomnijmy oznaczyć miejsca przez postawienie na nim latarni bądź rzeźby ogrodowej.

10. Na siłowni

Oczywiście mamy na myśli domową siłownię! Pamiętajmy tylko, żeby kopertę przymocować do sprzętu, którego złodzieje nie będą w stanie wynieść…

11. W pustej butelce

Niczym list w butelce nasze oszczędności mogą wejść na miejsce wyrafinowanego trunku. Niektóre butelki są tak ładne, że aż żal się z nimi rozstawać – niech zatem posłużą jako skarbonki.

12. Skrytka w stopniu

Projekty,  Schody zaprojektowane przez Conely
Conely

Escalera/Estantería de madera

Conely

Oto już zadanie dla wytrawnego stolarza! Stworzenie niepozornego schowka w stopniu, o który nikt nie będzie się potykał. Oczywiście najlepiej będzie pomyśleć o tym podczas zamawiania bądź projektowania schodów, później może być nieco trudniej.

Czy w którymś z tych miejsc już chowanie Wasze pieniądze? Nie mówcie nam, w którym!!!
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu