12 najlepszych skrytek do schowania pieniędzy w domu

Aśka Warchał Aśka Warchał
PISO MODERNO - BARCELONA PEDRALBES, LF24 Arquitectura Interiorismo LF24 Arquitectura Interiorismo Nowoczesna garderoba
Loading admin actions …

Chyba każdy z nas ma gdzieś u domu pochowane pieniądze. Oczywiście nie przynoszą nam one wtedy odsetek, ale przynajmniej zawsze są pod ręką. Wciąż świeże jest wspomnienie dramatycznych scen z apogeum kryzysu finansowego, kiedy to Grecy nie mogli wypłacić swoich oszczędności z bankomatów. Niby mamy nasze pieniądze w bankach, ale tak nie do końca im ufamy. Poza tym, jak mądrość ludowa niesie, nigdy nic nie wiadomo.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się, gdzie najlepiej jest schować pieniądze na czarną godzinę. Żaden złodziej ich nie znajdzie, bo złodziei pomiędzy naszymi Czytelnikami się nie spodziewamy! 

W poszukiwaniach doskonałej skrytki posłużymy się zdjęciami realizacji naszych projektantów i dekoratorów wnętrz. Na każde z nich możecie kliknąć i dowiedzieć się więcej o danym projekcie. My dzisiaj skupiamy się na forsie…

1. Pod roślinami

Ta tajna skrytka to trochę ryzykowna lokalizacja! Pobliże roślin to przecież niebezpieczna okolica dla banknotów. Ale przecież nasze oszczędności możemy przechowywać także w złocie. Wtedy romantyczny gest zakopywania skarbu można wykonać w wersji minimalistycznej i schować sztabkę pod korzeniami roślinki. Może urosną nam banknoty zamiast liści?

2. W garderobie

Tradycyjnie pieniądze chowało się pod pościelą, jednak ponieważ wiedzą już o tym wszyscy, znajdźmy w naszej garderobie lub szafie nieco bardziej oryginalny zakamarek. A może warto spróbować w szparze za szafą?

3. W szafce w kuchni

Komu wpadnie do głowy szukać bogactw pod woreczkami foliowymi, gumkami recepturkami czy drewnianymi łyżkami i plastikowymi szpatułkami? Jedyna wada: te pieniądze łatwo się rozejdą na rodzinne sprawunki. Sami stanowimy zagrożenie.

4. U… zwierzaka

Jeśli mamy w domu zwierzęta, to mamy także dobrze strzeżone skrytki. Pobliże ich legowiska byłoby zbyt ryzykowne na trzymanie pieniędzy. Na pewno? Dobrze zabezpieczona koperta lub puszka pozostanie niezauważona.

5. W książkach

Małe sumy pieniędzy, na przykład stuzłotowe banknoty, dobrze jest trzymać w książkach. Niby wiemy, że tam są, a jednak o nich zapominamy i któregoś dnia zostajemy mile zaskoczeni sięgając po encyklopedię z biblioteczki w salonie

6. Przy warzywach

Jak to? Wystarczy włożyć pieniądze do puszki i ukryć ją w głębi szuflady, a naszym banknotom nic się nie stanie.

Przeczytajcie także: 10 zasad Feng Shui, które zmieniają życie

7. W szafce na buty

Podobno wchodząc do domu, w przestrzeni przedpokoju zostawiamy od razu wszystkie nasze cenne rzeczy oraz ważne dokumenty. Niestety czasem korzystają z tej wiedzy rabusie. A jakby zagrać im na nosie i pieniądze schować w szafce na buty? Oczywiście dobrze zabezpieczone! Lub w specjalnym pudełku na buty…

8. W pokoju dziecięcym

Oto ryzyko! Dzieci przecież sięgają do najbardziej nieoczywistych kryjówek, których istnienia nawet byśmy się nie domyślili. Jednak skarbonka postawiona na wysokiej szafie powinna sobie poradzić.

9. Na patio lub w ogródku

Wodoodporne opakowanie i zakupujemy! Chociaż naszym zdaniem łatwiej jest zasypać żwirem (byle tylko nasz pies czy kot nie miał w zwyczaju go rozkopywać!). Nie zapomnijmy oznaczyć miejsca przez postawienie na nim latarni bądź rzeźby ogrodowej.

10. Na siłowni

Oczywiście mamy na myśli domową siłownię! Pamiętajmy tylko, żeby kopertę przymocować do sprzętu, którego złodzieje nie będą w stanie wynieść…

11. W pustej butelce

Niczym list w butelce nasze oszczędności mogą wejść na miejsce wyrafinowanego trunku. Niektóre butelki są tak ładne, że aż żal się z nimi rozstawać – niech zatem posłużą jako skarbonki.

12. Skrytka w stopniu

Oto już zadanie dla wytrawnego stolarza! Stworzenie niepozornego schowka w stopniu, o który nikt nie będzie się potykał. Oczywiście najlepiej będzie pomyśleć o tym podczas zamawiania bądź projektowania schodów, później może być nieco trudniej.

Czy w którymś z tych miejsc już chowanie Wasze pieniądze? Nie mówcie nam, w którym!!!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Najważniejsze informacje z naszego magazynu