Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 błędów, których możesz uniknąć w Twoim ogrodzie

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Carla Wilhelm
Loading admin actions …

Większość prac w ogrodzie powinno wykonywać się wiosną oraz późnym latem oraz wczesną jesienią – wtedy rośliny najłatwiej się przyjmują. Jeśli przespaliście maj i początek czerwca, to już za miesiąc będzie kolejna okazja to metamorfozy Waszego ogrodu. Zaczynając przygodę z ogrodnictwem łatwo przedobrzyć. Kiedy dajemy się ponieść entuzjazmowi do nowej pasji, o błędy nie trudno. Na szczęście poświęcając chwilę na przygotowania, możemy ich uniknąć.

Jakie przygotowania? Chociażby lektura poniższych 8 porad od naszych architektów krajobrazu.

1. Brak ścieżek lub ich niefunkcjonalność

Bez prostej ścieżki w ogrodzie zacząć średniej wielkości ogród z pewnym niczego. Taka ścieżka ogród dba o to, że mamy do B, przynajmniej suchą stopą A i dotrzeć do wszystkich bez granic walenie trawa płaskie, ale również przynieść strukturę do ogrodu. Ogólnie rzecz biorąc to podstawowy element, który przyczynia się do nadania podstawowy wygląd swojego ogrodu i funkcjonalności do swojego ogrodu.

To tak zielonym trawniku jak na zdjęciu najbardziej Wam zależy? Koniecznie zajrzycie do tego artykułu, a unikniecie jeszcze kilku innych wpadek: Błędy, które na pewno popełniamy przy dbaniu o trawnik.

2. Niekontrolowany chaos zamiast kontrolowanej naturalności

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Carla Wilhelm
Carla Wilhelm

Vurige border

Carla Wilhelm

Albo właśnie twoi klomby lub dzikie romantycznym ciągnie jest oczywiście całkowicie własny osobisty wybór. Ale ważne jest to, że masz konkretny projekt lub koncepcji ogrodu. Te piękne kwiaty mogą jedynie musiał przyjść do jego pełnego prawa powodując Ci godziny przyjemności ze gdy wiesz, jakie rodzaje roślin, które można umieścić razem dobrze, co kwiaty potrzebują dużo słońca, a co lepiej umieścić w cieniu i ile wody i jakie warunki muszą ziemia. Piękny ogród więc wymaga dobrego planu i projektu.

Niewygodne meble

Wydaje się logiczne, aby wskazówka, ale jak często o tym zapominamy? A czy kolejna ustawa kupił ławki żelaza, który nie jest dobrym rozwiązaniem. W ogrodzie chciałbyś odpocząć więc wybrać meble, gdzie można usiąść w jakkolwiek miły i spokojny, najlepiej ze skośną plecy, miękkie poduszki i przestronną częścią wypoczynkową.

Niekonsekwentna aranżacja

W ogrodzie stoją obok krasnali ogrodowych, posągi Buddy i uderzającą różową kokardką? Nie ma w zasadzie nic złego się mieszać różne style do twórczego całości, pod warunkiem, że wzmacniają się nawzajem i stworzyć bardziej piękną i harmonijną całość. Należy jednak pamiętać, że Twój ogród nie czuje chaotyczny, zatłoczone i niespokojny, ponieważ nie będzie można odpocząć. Dla pięknej, spokojnej i relaksującej atmosferze może więc lepiej wybrać temat i trzymać się go.

Za bardzo pochłaniająca pielęgnacja

Też częstym błędem jest to, że często nie biorą pod uwagę kwoty alimentów, które pociąga za sobą projektowanie ogrodów. Można budować jak ogród, bo trzeba bardzo niewielkiej konserwacji, ale kiedy myślisz, że nie może pisać to czasami dość rozczarowujące. I rzeczywiście, istnieje obecnie wiele możliwości jeszcze stworzyć piękny zielony ogród, gdzie trzeba trochę czasu, aby w przeszywający.

Brak cienia

Mimo że mieszkam w Holandii, w niektóre dni może być jeszcze dość ciepło i tęsknimy za miejsce w cieniu. Więc
czy jest to krem do opalania, parasol lub odcień tkaniny – nie można pominąć w żadnym wypadku dobrą cienisty zakątek w ogrodzie! A oprócz tych miejsc nie tylko zapewniają cień, ale również chronią przed wiatrem i deszczem!

Wybór tylko tego, co najtańsze

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Nash Baker Architects Ltd
Nash Baker Architects Ltd

​Back garden at Bedford Gardens House.

Nash Baker Architects Ltd

Twój ogród jest znacznie wpływem pogoda sprawia, że wszystko szybko wyblakły i przestarzałe. Wybierz tanie materiały wkrótce odkrywają, że całkowicie stracił swój blask po kilku latach. Dlatego najlepiej zainwestować w trwałe i jakości materiałów, dzięki czemu mogły godzin zabawy z mebli lub plantatorów i chronić je w zimie z rękawami plastikowych! Chcesz przeczytać więcej porad ogrodniczych? Polecamy również siedem praktycznych wskazówek dla idealnego ogrodu.

Przypadkowość

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez 3Deko
3Deko

Terraza

3Deko

Kiedy to unikalny dotykowy lub nawet zobaczyć brakuje pięknie i najbardziej przemyślany ogród na pierwszy rzut oka nie martwe i matowe. Piękne Centerpieces i szczegóły, które wydzielają osobowość i charakter są Ahhs i ohhs dla optymalnego ogrodzie czuć. Może to obejmować własna konstrukcja meble, niezwykłe zioło łóżko, unikalne doniczki, sztukę lub kolorowe lampiony.

Czy jesteście winni niektórych z tych błędów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu