Projekty,  Basen zaprojektowane przez Solange  Faleiro Figueiredo

Idealne miejsce spotkań w ogrodzie

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Grupa sąsiadów pewnego duplexu zdecydowała się wykorzystać wspólną przestrzeń ogrodową i stworzyć niewielką, wielofunkcyjną strefę relaksu. Tak zaczęła się historia tego obiektu. Architektem odpowiedzialnym za projekt został Solange Figueiredo. 

Niewielka strefa wypoczynkowa powstała tuż pod jedną ze ścian bocznych budynku. Zadbano również o zadaszenie tej przestrzeni. Postawiono filar u krańca strefy wypoczynkowej i rozciągnięto dach od oryginalnej struktury aż do filaru. Dzięki takiemu zabiegowi, całość tworzy bardzo harmonijną aranżację, a dom bryła domu zyskała ciekawy charakter.   

Tuż obok nowo-utworzonej strefy relaksu mamy basen, uzupełniający cały projekt. Zobaczmy ten projekt z bliska.

​Dobudowana strefa

Budynek mieszkalny został powiększony o strefę grillowania i wypoczynku w cieniu zapewnionym przez przedłużony dach. Design w stylu baldachimu został zaprojektowany z myślą nadania nieruchomości nieprzeciętnego charakteru. Forma rozciągającego się ku niebu dachu wskazuje na to, że skrywa się pod nim coś ważnego – nowa przestrzeń wielofunkcyjna.

​Tropikalny aspekt

Wykorzystane przy projekcie materiały nadają mu delikatnie tropikalny wygląd. Meble wydają się być częścią powierzchni pokrytych drewnem. Podłoga została pokryta płytkami o dużym formacie, sprawiając wrażenie wypolerowanego betonu. Długi bar zapewnia miejsce dla wielu użytkowników, więc mieszkańcy nie muszą się zastanawiać dwa razy zanim zaproszą wielu przyjaciół na wspólne grillowanie. A jeśli najdzie ochota na drzemkę lub zwyczajne wyciągnięcie nóg podczas oglądania meczu, strefa salonowa sprawdzi się idealnie!

​Czas na gotowanie!

Oczywiście, nie mogło zabraknąć miejsca na ruszt. Podczas projektowania, wzięto pod uwagę przygotowywanie dużych posiłków. Mamy tu nie tylko grill, ale również piec i kuchenkę gazową. Jest to przestrzeń godna nazwania kuchnią. Nie brakuje tu przecież niczego, co mogłoby się przydać podczas gotowania.

​Naturalne nuty

Duża strefa tarasu jest otoczona pięknym, zielonym ogrodem, dzięki czemu wciąż czujemy, że jesteśmy na świeżym powietrzu i otoczeni naturą. Na tym zdjęciu możemy dodatkowo przyjrzeć się filarom podtrzymującym taras.

​Dalsza część ogrodu

Zwróćmy uwagę na to, jak cała strefa jadalniana pozostaje w cieniu, podczas gdy tylko kilka kroków dalej mamy basen i pełne nasłonecznienie. To właśnie z tej perspektywy możemy dopiero docenić funkcjonalny i śliczny ogród z wszelkimi dogodnościami.   

Szczególnie teraz, kiedy mamy lato w pełni, doceniamy ogród i wszystko, co się w nim znajduje. Zdążyliście przygotować swój ogród na przyjście lata? Jeszcze nie jest za późno! Przejrzyjcie tych 7 sprawdzonych sposobów na zabójczy ogród!

Podoba Wam się kształt dachu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu