Mały dom- duża oszczędność! | homify

Mały dom- duża oszczędność!

Aśka Warchał Aśka Warchał
HOUSE HABITAT Klasyczny
Loading admin actions …

Czy znacie takie określenie jak domy pasywne? Chodzi tutaj o architekturę bioklimatyczną, tj. taką, której cechą wyróżniającą jest energooszczędność. W takich domach zużycie energii jest bardzo niskie, a by zachować przyjemną w nich temperaturę przez cały rok, nie potrzeba konwencjonalnego systemu ogrzewania. Dlatego właśnie, oraz poprzez wykorzystanie ekologicznych materiałów do ich konstrukcji, domy pasywne są najbardziej przyjazne środowisku.

Dla studia architektury House Habitat ekologia jest najważniejsza. Stoi ono za zaskakującym projektem, który prezentujemy Wam dzisiaj – domem z praktycznie zerowym zużyciem energii elektrycznej! Znajduje się on w prowincji Barcelona, a jego powierzchnia to 120 metrów kwadratowych. 

Zainteresowani?

Kryteria estetyczne i energetyczne

Chociaż na pierwszy rzut oka budynek ten może nam się wydawać  zwyczajnym sympatycznym domkiem, o konwencjonalnej konstrukcji, w rzeczywistości został on zaprojektowany, by optymalnie wykorzystywać warunki klimatyczne i zapewnić minimalne oddziaływanie na środowisko.

Choć wygląda na mały, na ten dom, wykonany z naturalnego drewna pierwszorzędnej jakości, składają się trzy sypialnie, dwie łazienki, salon z jadalnią, otwarta kuchnia oraz gabinet. Niczego nam tu nie zabraknie, a wszystko rozplanowane niezwykle funkcjonalnie, o czym zaraz się przekonamy…

Praktycznie zerowe zużycie energii elektrycznej

Kiedy już znajdziemy się w środku budynku, powita nas przytulne, ciepłe wnętrze. Ściany z jasnego drewna w połączeniu z odsłoniętymi belkami sufitowymi wprowadzają przyjemną, rustykalną atmosferę. 

Unia Europejska zabiega o to, by w 2020 roku wszystkie nowo konstruowane domy miały minimalne zużycie energii. Można powiedzieć, że konstrukcja od House Habitat to dom przyszłości, spełniające już w tej chwili wszystkie normy, dotyczące izolacji termicznej, akustycznej oraz trwałości.

Niezwykle przytulny salon

Przytulność osiąga swoje apogeum w salonie: tutaj również wszechobecne jest drewno, dodatkowym elementem jest kominek, widoczny w rogu. 

Wspominaliśmy już, że zużycie energii na ocieplenie budynku jest minimalne – tutaj nie trzeba obawiać się rachunków zimową porą! W lecie również zaobserwujemy same zalety, wnętrze domu będzie przyjemnie nawet w największe upały. Chłodzenie też prawie nic nie kosztuje!

Sypialnia – miejsce odpoczynku

Wszystko w tej sypialni skłania do odpoczynku. Meble są funkcjonalne i proste, jedynie wezgłowie łóżka z giętego metalu wprowadza akcent dekoracyjny. Zwraca uwagę delikatny wzór narzuty w stonowanych kolorach.

Bioklimatyczny dom z basenem

Wychodzimy z domu, robimy jeden krok do tyłu i zaskakuje nas basen w ogrodzie! Dodajmy jeszcze, że każdy konstrukcyjny element tego domu jest dostarczany gotowy do natychmiastowej konstrukcji, idealnie przycięty. Dzięki temu unika się błędów i prace budowlane idą bardzo szybko – zajmują one od 4 do 6 miesięcy, a więc okres nie do porównania z konstrukcją tradycyjnego domu. 

Interesuje Was architektura energooszczędna? Sprawdźcie nasz polski przykład: homify 360°: energooszczędny dom w Łodzi o ciekawej elewacji.

6 ciepłych i przytulnych sypialni
Arrow navigation 3b3136b1
Czy przy budowie domu ważna jest dla Was troska o środowisko?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu