Niewielki domek - wielkie wrażenie! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Niewielki domek – wielkie wrażenie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny
Loading admin actions …

Lata 60-te i 70-te ubiegłego wieku to okres prawdziwego wysypu architektury typu bungalow w Niemczech. Jednorodzinne, parterowe domki z płaskimi dachami, powstawały grupami na osiedlach. Z biegiem czasu przestano je uważać za atrakcyjne i zostały prawie całkowicie zapomniane. Ostatnio jednak powracają w małym-wielkim stylu! Można śmiało powiedzieć, że bungalowy znowu są w modzie. Oczywiście stare budynki należy odświeżyć, by mogły odpowiadać potrzebom współczesnych mieszkańców, wpisać się lepiej w ich gusta estetyczne oraz stać się bardziej energooszczędne. Coraz więcej bungalowów przechodzi swoisty lifting, jest energicznie remontowanych, modernizowanych, staje się prawdziwym wyrazem tego co tu i teraz.

Zespół profesjonalistów homify ze studia 4plus5 zmierzył się ostatnio z takim zadaniem. Sprawdźmy jak poradzili sobie oni z małym domkiem z lat 60-tych…

Nowy wygląd

Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny

Tak prezentuje się nowa fasada domku od strony ulicy. Betonowa płyta to most, prowadzący nas do głównego wejścia. Warto zwrócić uwagę na energooszczędną renowację starego budynku. Jego elewacja, płaski dach, stolarka okienna oraz system wentylacji zostały poddane gruntownemu remontowi.

Zaznaczone wejście

Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny

Częścią, na której przemianie najbardziej zależało architektom, było wejście do bungalowu. Zostało ono całkowicie przeprojektowane. Pierwotne wejście znajdowało się w głębi, jednak mieszkańcy poprosili architektów o znalezienie jak największej dodatkowej przestrzeni. Nasi profesjonaliści zdecydowali się na fasadę, która przypomina slajd. Wejście zostało wyróżnione, zyskało zadaszenie, praktyczne podczas zmiennej pogody, a całemu budynkowi przydano tym samym współczesnego szyku.

Przestronny przedpokój

Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny

Po przekroczeniu progu drzwi i spojrzeniu na nie od środka, widzimy jak wypełnienie poprzednio niezagospodarowanej przestrzeni pozwoliło na stworzenie w domu przestronnego holu. We wnętrzu prace ograniczono właśnie do przedpokoju, łazienki i kuchni, ponieważ bungalow był zamieszkany w trakcie przebudowy. Interwencje ograniczono zatem do minimum, a efekt i tak jest zdumiewający!

Dawne granice

Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny

Jeśli wcześniej trudno było nam sobie wyobrazić domek przed remontem, teraz pomogą nam w tym świadkowie historii. Belka sufitowa przypomina granicę dawnej fasady. Taka perspektywa rozpościera się z przed nami, kiedy przejdziemy przez drzwi wejściowe. Po naszej lewej znajdzie się szafa, a po prawej kuchnia.

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny

A zatem skręcamy w prawo i znajdujemy się w kuchni. Otwarty projekt daje wrażenie przestronności, które dodatkowo zwiększa użycie białych frontów. Ta mała kuchnia to dowód na to, że nawet przy ograniczonym metrażu można stworzyć kuchnię nowoczesną, przytulną z dużą ilością miejsca do pracy i przechowywania oraz ze wszystkimi potrzebnymi sprzętami AGD. Dobra robota!

Jeśli interesuje Was jak z ograniczoną przestrzenią w kuchni radzą sobie polscy projektanci, zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Mała kuchnia w stylu nowoczesnym – 5 propozycji.

Elegancka łazienka

Nowoczesne domy od 4plus5 Nowoczesny

Nawet z tak wąską łazienką nasi eksperci poradzili sobie wspaniale. To nowoczesne, przyjazne i ciche miejsce. Ta atmosfera została stworzona przez dobry design, jasne, ciepłe kolory oraz materiały wysokiej jakości. Na uwagę zasługuje przede wszystkim sprytnie umiejscowiony świetlik, przez który promienie słońca wpadają do środka.

Co myślicie o takim odświeżaniu starych budynków?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu