Projekty,  Domy zaprojektowane przez ecospace españa

Jak zbudować domek letniskowy swoich marzeń i nie zbankrutować?

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Posiadanie domku letniskowego to marzenie wielu osób. Niestety, jak wiadomo, niosą one ze sobą koszta, na które nie każdy może sobie pozwolić. Tendencją ostatnich lat jest budowanie coraz większych i coraz droższych domków, a przecież jedziemy za miasto, by spędzać czas na łonie natury, zamiast cały czas siedzieć w środku domu. Dziś pójdziemy pod prąd i zaprezentujemy Wam garść porad, jak obniżyć koszta budowy! Gotowi? Zaczynajmy!

1. Wybierz styl

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Office In My Garden
Office In My Garden

Garden Studio with storage

Office In My Garden

Najczęściej wybierane domki letniskowe są na tyle duże, by pomieściła się w nich cała rodzina oraz przypominają wiejską rezydencję. Idealnie, gdyby dom otaczał bujny ogród, a wnętrza były jasne i urządzone w kolorowym, letnim stylu, który tak uwielbiają dzieci. Oczywiście zależy to też od narodowości właścicieli. W Rosji najczęściej wybiera się drewniane dacze, W USA przypominają zwyczajne domy mniejszych rozmiarów, a w Turcji nikt nie wyobraża sobie niczego oddalonego od morza. Pierwszym punktem planowania jest zatem wybór wielkości i stylu!

2. Dopasuj do klimatu

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Office In My Garden
Office In My Garden

Garden Room in Queens Park, London

Office In My Garden

To oczywiste, że domki letniskowe służą nam głównie latem, więc nie potrzebują skomplikowanych systemów grzewczych. Tylko… przypomnijcie sobie, jak zimne potrafią być letnie noce. Poza tym przyjemnie byłoby też przyjechać tu na ferie zimowe, prawda? Odpowiednio dopasowany kocioł grzewczy zapewni nam optymalną temperaturę, a także podgrzeje wodę. Macie do dyspozycji większy budżet? Może zainwestujecie w ogrzewanie podłogowe lub przytulny kominek? Wyobraźcie sobie zimowe wieczory spędzane w otoczeniu natury, w ciepłym pomieszczeniu. Brzmi jak bajka!

3. Weekendowy wypoczynek

Projekty,  Muzea zaprojektowane przez Fellbacher Metall- und Holzbau GmbH
Fellbacher Metall- und Holzbau GmbH

Design Pavillon Stahlkubus mit Holzbelattung FMH

Fellbacher Metall- und Holzbau GmbH

Macie inne plany wakacyjne lub brak urlopu uniemożliwia Wam dłuższy pobyt w domku letniskowym? Okazuje się, że równie dobrze można odpocząć w czasie weekendu, przyjeżdżając w piątek wieczorem i wyjeżdżając w niedzielę. W ten sposób w okresie od kwietnia do października macie mini wakacje nawet co weekend! By wszystko świetnie się udało, potrzebujecie tylko trzech składników: wystarczającej ilości jedzenia, rozrywki i odpowiedniego towarzystwa! Jeśli macie dzieci, koniecznie zabierzcie je ze sobą. Będą wniebowzięte, a prace domowe mogą też przecież odrobić w otoczeniu natury.

4. Odpowiednia okolica

Pamiętajcie, by podczas wybierania działki pod budowę domku, zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły. Sąsiedzi, widok z okna czy lokalizacja, to wszystko ma znaczenie, które potem może zepsuć Ci wypoczynek!

Wprost kochamy domki z dostępem do jeziora! Tylko spójrz na ten wakacyjny domek nad wodą.

5. Nowocześnie

Uważasz, że wszystkie domki są do siebie podobne i nie możesz już patrzeć na drewniane budowle w stylu rustykalnym? Masz do tego prawo! Na szczęście istnieje też wiele projektów na domki w nowoczesnym stylu. Płaski dach, duże przeszklone powierzchnie i minimalizm, ten wybór z pewnością bardziej Ci się spodoba.

6. Panoramiczne okna

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

Outdoor dining and entertaining space

Lush Garden Design

Bliskość natury, właśnie to powoduje nami podczas budowy domku letniskowego. Aby poczuć się jej częścią, nie zamykajmy się w domu! Świetnie sprawdzą się panoramiczne okna, dzięki którym nawet przebywając wewnątrz, możemy cieszyć się cudownym otoczeniem. Kuchnia i jadalnia na świeżym powietrzu to także genialne pomysły.

7. Raj dla dzieci

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Garden Fortress
Garden Fortress

Garden Office with hidden storage shed built by Garden Fortress , Surrey

Garden Fortress

Dzieci wręcz uwielbiają wyjazdy do domku letniskowego! Basen lub gra w piłkę to świetna zabawa, ale pamiętajmy, że dzieci szybko się do czegoś zapalają, lecz równie szybko się nudzą. Domek beż żadnych urządzeń elektronicznych typu konsola lub telewizor szybko im się opatrzy, a wyjazdy staną się przymusem. Przecież nic się nie stanie, gdy pozwolisz im przez chwilę pograć na konsoli. A może pogracie całą rodziną?

8. Futurystycznie

Ten nieduży domek wygląda jak luksusowy penthouse!

9. Osobne wejścia

Kilka osobnych wejść uczyni korzystanie z domku bardziej komfortowym.

10. Miejsca wypoczynkowe

Pamiętajcie, że głównym celem domku letniskowego jest wypoczynek. Jeśli zapomnimy o rozrywce i miejscach do relaksu, wyjazdy nie będą nikogo cieszyć. Kto chciałby wyjeżdzać na weekend, żeby się nudzić i sprzątać?

11. Przesuwane drzwi

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Miniature Manors Ltd
Miniature Manors Ltd

Large Garden Office

Miniature Manors Ltd

Przesuwane drzwi są bardzo praktyczne, a dzięki dużym szklanym powierzchniom mają moc łączenia wnętrza z otaczającą je przyrodą. Wystarczy rozsunąć drzwi i już możemy cieszyć się świeżym powietrzem. Co prawda, ich koszt jest wyższy od tradycyjnego wejścia na zawiasy, ale za to wyglądają przepięknie.

Kto z Was posiada domek letniskowy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu