Projekty,  Salon zaprojektowane przez menta, creative architecture

30 m², które bezsprzecznie podbiją Wasze serca

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

30 m² to naprawdę niewiele, wręcz bardzo mało, przestrzeni życiowej. Taka powierzchnia należy jednak do, ostatnio bardzo modnej, kategorii tak zwanych małych domów. Jest odzwierciedleniem nowoczesnej architektury i prostej, minimalistycznej filozofii życia. 

W Hiszpanii i w Portugalii, jest wiele domów i mieszkań, znajdujących się w historycznych dzielnicach i centrach miast, dysponujących maleńkim metrażem. Mają one swoje wady i zalety: na pewno warto docenić doskonałą lokalizację i łatwość w utrzymaniu. Wyzwanie dla architektów polega na przekształceniu tych małych przestrzeni w pełnowartościowe domy, posiadające wszystko, co niezbędne do wygodnego życia, a ponadto ciepłą i przyjazną atmosferę.

Dziś będziemy przyglądać się pracy, podjętej przez lizbońskich architektów z MENTA, CREATIVE ARCHITECTURE. Nie przegapcie tego dobrego przykładu, na udaną aranżację maleńkiego mieszkania. 

Rzut oka na wnętrze

Ten obraz jest idealny, aby rozpocząć. Zanim przyjrzymy się wszystkiemu dokładnie, spójrzmy jak apartament prezentuje się na pierwszy rzut oka. Zdjęcie na pierwszym planie przedstawia salon, w tle możemy zobaczyć oddzielną sypialnię, a po prawej stronie całkowicie otwarty aneks kuchenny. Ten ostatni ma tę zaletę, że znajduje się w rogu, dzięki czemu zachowana jest pewna prywatność. Ponadto, kuchnia wygląda inaczej niż pozostała część domu, została oddzielona od otwartej strefy dziennej za pomocą wzorzystej podłogi. 

Styl marynistyczny

To jest coś co kochamy chyba wszyscy! Morska bryza, którą przynosi ze sobą styl marynarski. Połączenie różnych odcieni błękitu, kojarzonych z taflą wody, biel ścian i kontrastowe wzory w tkaninach dają wspólnie pogodny i beztroski wygląd, tworzący przyjemną atmosferę. Spodobało nam się również zastosowanie listew drewnianych z błyszczącym wykończeniem na suficie, ponieważ w ten sposób potęguje się ilość światła, wpadająca przez maleńkie okno. 

Powiew mięty

Jak na poprzedniej fotografii zauważyliśmy, projekt opiera się na połączeniu niebieskich i białych kolorów, z dodatkiem ochry i drewnianymi wykończeniami. Skutkuje to charakterystycznym dla Lizbony, miasta w którym znajduje się apartament, stylem marynistycznym. Mała jadalnia, którą obserwujemy to prosty biały stół i krzesła w dwóch kolorach.  Znajduje się ona między kuchnią i salonem. Duży zegar ścienny w miętowym kolorze doskonale uzupełnia pustą ścianę, ale jego tykanie nie powoduje stresu i pośpiechu… w końcu jesteśmy na wakacjach! 

Kuchnia

Kuchnia znajduje się w tej samej strefie co hol wejściowy. Mały korytarz, dzięki prostej strategii, za pomocą podłogi, został podzielony na dwie części. Z jednej strony drewno pod drzwiami, a na przeciw kolorowe płytki, wyznaczające przestrzeń roboczą kuchni. Podblatowe meble w miętowym kolorze idealnie pasują do koncepcji całego wnętrza. 

Prosta sypialnia

W sypialni utrzymuje się ten sam ton żeglarski, jaki widzieliśmy w salonie. Mieszanka różnorodnych odcieni niebieskiego, połączona z bielą, ciekawym wzornictwem i miękkością naturalnych tkanin. Sufit z drewna zachowuje estetykę łodzi, tak podobną do tej w salonie. Drugim kluczem do sukcesu tej sypialni jest odpowiedni wybór mebli. Użyto tutaj tylko tych niezbędnych, aby nie zaśmiecić małego pokoju. 

Biało-czarna łazienka

Łazienka łamie wszystkie ustalone do tej pory reguły. Nie ma tu ani odrobiny błękitu, drewnianej podłogi ani listew na suficie. Ich miejsce zajęły duże, czarno – białe kafle, ułożone w motyw szachownicy i biały tynk na stropie. Projektanci zdecydowali się nas zaskoczyć i stworzyli bardziej śmiały i wyrafinowany projekt, niż tego oczekiwaliśmy. Efekt jest bardzo ciekawy. 

Zapraszamy do Lizbony!

To urocze mieszkanie przemawia do nas na wiele sposobów. Oprócz konwersacji prowadzonej za pośrednictwem aranżacji swojego wnętrza, wystawy dekoracji i subtelnych detali, rozmawia również za pośrednictwem wiadomości zapisanej na ścianie. Ponieważ dom jest do wynajęcia na wakacje, projektanci postawili na dobre wibracje, zawieszając dekoracyjny napis Welcome to Lisbon na ścianie przy wejściu. Wspaniałe powitanie! 

Pozostańmy jeszcze chwilę w marynarskim klimacie: Rodzinna atmosfera i tradycyjny styl, w nadmorskim domu marzeń

Zachęciliśmy Was do spędzenia wakacji w Lizbonie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu