Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez 沐朋設計

Wpuść do domu dobrobyt! 6 doskonałych sztuczek do zastosowania w korytarzu

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wejście do domu jest jednym z najważniejszych miejsc w każdym domu. Chociaż, często zdarza się tak, że przestrzeń wejściowa nie ma zdefiniowanych granic, szczególnie w przypadku małych i średnich gospodarstw domowych, ma ogromny potencjał. Za jej sprawą możemy wpływać na postrzeganie domu przez osoby odwiedzające, jako że odpowiada ona za, tak ważne, pierwsze wrażenie. 

Choć, z pozoru, wydaje się być mało istotnym miejscem, służącym jedynie do komunikacji, prawda jest zupełnie inna. Warto zatem docenić rolę holi wejściowych i zwyczajnych korytarzy w domu.

Dobrze zaprojektowane wejście może także wpływać na stan psychiczny mieszkańców. Może wpuszczać do domu pozytywną energię. Z tego powodu, w naszym dzisiejszym artykule przedstawimy Wam 6 sztuczek opartych na wiedzy Feng Shui, które  pozwolą uzyskać wejście pełne pozytywnej energii.

1. Rozmiar drzwi wejściowych

Feng Shui przywiązuje dużą wagę do proporcji i harmonii. Dlatego zaleca się, aby wielkość drzwi wejściowych była adekwatna do rozmiaru domu. Ogólnie uważa się, że większy rozmiar drzwi wejściowych to więcej pozytywnej energii. 

2. Utrzymanie czystości

Utrzymywanie czystych i dobrze zorganizowanych przestrzeni jest jednym z najważniejszych zaleceń Feng Shui. Uważa się, że niechlujny i niezorganizowany korytarz, z butami lub parasolami leżącymi wokół, przeszkadza wpływowi pozytywnej energii do wnętrza. Zróbcie porządek, niezwłocznie. 

3. Kwiaty i rośliny

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez 沐朋設計
沐朋設計

餘音繚繞

沐朋設計

Pamiętajcie, że korytarz to nadal jest pokój w domu, który musi wyglądać po prostu dobrze. Nie można zatem zapomnieć o kilku ładnych dodatkach do wykończenia aranżacji. Umieszczanie kwiatów lub żywych roślin jest genialnym i bardzo prostym sposobem na stworzenie doskonałej atmosfery we wnętrzu. 

4. Instalacja luster

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez 沐朋設計
沐朋設計

土城-董宅

沐朋設計

Instalowanie luster jest jedną z często zalecanych, przez specjalistów od Feng Shui, czynności. To istotne nie tylko dla strefy wejścia, ale także dla innych pomieszczeń w domu. Uważa się, że lustra zapraszają pozytywną energię do wnętrza, sprawiają także, że pomieszczenie jest jaśniejsze i bardziej przestrzenne. Należy jednak pamiętać, że Feng Shui absolutnie zabrania wieszać zwierciadła na przeciwko drzwi wejściowych. 

5. Dobrze zdefiniowana i zorganizowana przestrzeń

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, czysta i zorganizowana przestrzeń może zdziałać cuda w korytarzu i nie tylko.  Z tego powodu musicie zadbać o miejsce umożliwiające właściwe i wygodne przechowywanie. W tym celu sprawdzą się eleganckie półki magazynowe, które mogą być zaprojektowane i stworzone pod wymiar.  Zapewnia to dodatkową przestrzeń, a także schludne wejście, gotowe na przyjęcie sporej dawki pozytywnej energii. 

6. Wielkość wejścia

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify
homify

賀澤室內設計 HOZO_interior_design

homify

Holle wejściowe, o których rozmawialiśmy, zazwyczaj są małe, chyba że mieszkacie w niezwykle dużym domu. Powierzchnia wejściowa, która jest za mała, nigdy nie będzie wystarczająca, podczas gdy ta za duża, także nie jest pożądana. Feng Shui, jak już wyjaśniliśmy wcześniej, pracuje nad proporcjami, dlatego zaprojektowanie obszaru wejścia proporcjonalnego do rozmiaru domu, jest idealnym rozwiązaniem. 

Przeczytajcie także ten katalog, aby uzyskać więcej pomysłów dotyczących doskonałej aranżacji strefy wejściowej: 5 rzeczy, które sprawią, że hall wejściowy będzie doskonały

Wiedzieliście o tym, że nie należy wieszać lustra naprzeciw drzwi? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu