Projekty,   zaprojektowane przez HeadSprung Ltd

10 inspirujących pomysłów dla Twojego ogrodu

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Posiadanie ogrodu to wspaniała zabawa! Nie tylko dla nas samych, ale też naszej rodziny, przyjaciół oraz sąsiadów. Efekt zależy oczywiście od naszej ciężkiej pracy, choć nie tylko! W projektowaniu ogrodów liczy się także kreatywność i niebanalne pomysły, które zadziwią wszystkich! W homify zawsze zachęcamy Was do stworzenia czegoś samodzielnie, co jak wiadomo, wymaga zaangażowania i czasu. Pamiętajcie, że mając go mało, można zrezygnować z części najbardziej skomplikowanych rozwiązań i w zamian wybrać te prostsze, lecz nie mniej efektowne. Zapraszamy Was do artykułu, w którym zebraliśmy fantastyczne pomysły na ulepszenie Waszego ogrodu. Niech stanie się zachwycającym miejscem!

1. Zielony zagajnik

Projekty,  Taras zaprojektowane przez СВ

Pamiętajcie, że rośliny w ogrodzie mogą być posadzone nierównomiernie. Tu skupiono się na obszarze dookoła drzewa i stworzono przyjemny zakątek pośród zieleni. Ten zacieniony kącik jest wręcz perfekcyjnym miejscem do wypoczynku w cieniu, a krzewy, ozdobne kamienie i dekoracje czynią go wielce przyjemnym.

2. Zadaszony taras

Ten interesujący taras stworzono przy pomocy roślin pnących, które pięknie go urozmaicają. W ten sposób zyskaliśmy osłonę przez słońcem z boków oraz od góry. Do tego typu rozwiązań świetnie nada się winorośl lub róża, obie rośliny są równie piękne.

3. Urocze patio

Nawet, gdy lato trwa krótko, przebywanie na świeżym powietrzu jest zawsze przyjemne. Meble z jasnego drewna tworzą naprawdę przyjemną atmosferę. W obawie przez zimnymi wieczorami warto rozłożyć na kanapie i fotelach koce, tak na wszelki wypadek.

4. Światło latarni

Oświetlenie ogrodu to ważny element, który nie tylko świetnie wygląda, ale także wpływa na bezpieczeństwo. Najwygodniejsze będą lampki solarne, które nie wymagają elektryczności. Pamiętajcie, by zamontować je w nasłonecznionych miejscach!

5. Ławka pod drzewem

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

Garden entrance and tree seat

Lush Garden Design

Ławka to bardzo prosty pomysł, który sprawia, że ogród nabiera uroku. Przesiadywanie pod drzewem z książką, czyż nie brzmi fantastycznie?

6. Cudowny taras

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez RVB PAYSAGE
RVB PAYSAGE

jardin après travaux

RVB PAYSAGE

Taras zawsze jest dobrym rozwiązaniem! Oprócz stołu i krzeseł, czyli standartowego wyposażenia, dodano wygodny leżak, w sam raz na poobiednią drzemkę. Zwróćcie uwagę, że taras nie znajduje się na podwyższeniu, a równo z trawnikiem. Intrygująco!

7. Magiczne świetliki

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez HeadSprung Ltd
HeadSprung Ltd

Cosmic Jar

HeadSprung Ltd

Takie nastrojowe oświetlenie możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy położyć pod ziemią odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią kabel i kilka słoików. Voila! By efekt był jeszcze lepszy, warto pomalować słoiki w fantazyjne wzory.

8. Surowe formy

W przeciwieństwie do poprzednich, uroczych ogródków, tu widzimy minimalizm i proste formy. Zazwyczaj takie regularne ogrody bardzo dobrze wykorzystują przestrzeń i czynią ją optycznie większą. Jeśli dokładnie się przyjrzymy, zauważymy że ogród ten wyposażony jest we wszystko, co tylko można sobie wymarzyć. Taras, piękny trawnik, kwiaty posadzone dookoła trawnika, a dalej ogród oraz domek. Niesamowite!

9. Basen

Przyznajmy szczerze, któż z nas nie kocha basenów? Nawet mały da mnóstwo radości!

10. Rośliny okrywowe

Projekty,  Zieleń wewnątrz zaprojektowane przez Aster Garden
Aster Garden

Композиция возле забора

Aster Garden

Zamiast wysypywania przestrzeni między roślinami korą lub żwirkiem, posadźmy rośliny okrywowe! Pięknie zakryją wolne miejsca i sprawią, że ogród będzie jeszcze bardziej zielony.

Cudowny ogród jest już gotowy, ale trzeba go jeszcze ogrodzić! Nie przegapcie artykułu o efektownych ogrodzeniach do ogrodów.

Który z pomysłów widzisz w swoim ogrodzie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu