Sposoby na usunięcie uporczywych plam z kanapy | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sposoby na usunięcie uporczywych plam z kanapy

mszpakowska mszpakowska
od Intense mobiliário e interiores Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie ważne jak ostrożni jesteśmy, codzienne życie i spotkania towarzyskie sprzyjają pojawianiem się plam na naszej kanapie. Wiele z nich może być uporczywych i dokuczliwych, które potrafią prawdziwie zirytować, szczególnie jeśli wydaliśmy sporą sumę na meble.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was porady naszych ekspertów, którzy pomogą Wam uporać się nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Poznaj sekrety i odśwież swoją kanapę!

1. Czerwone wino

Morellia Modular od Darlings of Chelsea Klasyczny
Darlings of Chelsea

Morellia Modular

Darlings of Chelsea

Plama z czerwonego wina może zniknąć łatwiej, niż myślisz. Wystarczy zwilżyć plamę, a następnie potraktować ją środkiem piorącym. Zostaw wszystko na kilka godzin, zbierz pozostałości i zostaw do wyschnięcia.

2. Czekolada

Wszyscy rodzicie wiedzą, jak łatwo o poplamienie sofy czekoladą. Najpierw zeskrob zaschniętą czekoladę nożem do masła, a następnie nałóż na plamę słaby roztwór z detergentów. 10 minut wystarczy, aby zabrudzenia zniknęły.

3. Keczup

Czerwona plama może skutecznie popsuć humor. Zbierz jak najwięcej keczupu z pomocą ściereczki, następnie przetrzyj plamę środkiem piorącym i wypłucz ciepłą wodą. I gotowe!

4. Tusz

Tusz to naprawdę twardy zawodnik. Najpierw z pomocą papierowego ręcznika zbierz jak najwięcej zabrudzenia, a następnie spryskaj plamę alkohole. Zostaw na kilka minut i zabierz się za usuwanie zabrudzenia. Staraj się nie szorować zbyt energicznie, aby nie rozmazać atramentu. Wyciskaj plamę ze środka, aby usunąć ją z głębi. Jeśli możesz, zdejmij poszycie kanapy i wrzuć do prania na zimny cykl.

5. Kawa

Wystarczy namoczyć plamę przez 30 minut, a następnie sprać ją łagodnym detergentem. I po sprawie!

6. Mleko

Najpierw namocz zabrudzenie, a następnie nałóż roztwór sody oczyszczonej. Zostaw na około 5 minut i zbierz zimną wodą.

7. Kredki i długopis

Z zabrudzeniami z długopisów możesz poradzić sobie tak samo, jak w przypadku atramentu. Jeśli chodzi o kredki świecowe, najpierw spłucz plamę czystą wodą i potraktuj ją sodą oczyszczoną.

8. Kupa pupila

Właściciele domowych zwierzaków wiedzą, że takie plamy również mogą się przydarzyć. Aby uporać się z zabrudzeniami tego typu, należy przygotować roztwór składający się z ¼ szklanki soli kuchennej, ¼ szklanki octu oraz ¼ szklanki środka do prania. Nałóż pastę na plamę i pozostaw na 24 godziny. Po upływie tego czasu odkurz wyschniętą papkę i przetrzyj miejsce zimną wodą. Jeśli chcesz mieć pewność, że pozbędziesz się przykrego zapachu, możesz dodać do mieszaniny nieco olejku eterycznego.

9. Olej i smar

Najpierw zbierz nadmiar oleju z pomocą ręcznika, a następnie posyp miejsce mąką kukurydzianą. Pozostaw na około godzinę, aby mąka wchłonęła tłuszcz. Po tym czasie możesz sprać plamę zwykłym detergentem.

10. Guma do żucia

Zaschniętą gumę łatwo usuniesz z pomocą tępego noża lub karty kredytowej. Aby przyspieszyć stwardnienie gumy, możesz przyłożyć do niej kostkę lodu. Resztę pozostałości usuniesz z pomocą zwykłego mydła. Prościzna!

11. Krew

Pavilion sofa bed od Loaf Nowoczesny
Loaf

Pavilion sofa bed

Loaf

W tym przypadku musisz działać błyskawicznie! Najpierw zbierz wierzchnią warstwę z pomocą wody, a następnie przygotuj roztwór sody oczyszczonej. Ponownie potraktuj zabrudzenie wodą. Pamiętaj, aby unikać wrzątku, który tylko rozmaże plamę!

Odśwież swój dom w mniej niż godzinę!

Znałeś wszystkie sposoby?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu