Dom, który się ukrywa | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom, który się ukrywa

Alicja Olko Alicja Olko
Welch House Nowoczesne domy od The Manser Practice Architects + Designers Nowoczesny
Loading admin actions …

Ukryty w gąszczu zieleni, stojący na skraju urwiska, w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika wodnego, stoi niezwykle nowoczesny dom jednorodzinny. Budynek o sześciennej bryle swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko fantastycznej lokalizacji, ale zwłaszcza czarnej, połyskującej elewacji.

Zobaczcie, jak architekci poradzili sobie z budową domu na działce, którą wielu ekspertów z dziedziny budownictwa uznało za zbyt wymagającą, aby wznieść na niej solidny budynek!

Czarna kostka

Zewnętrzna fasada jest absolutnie niesamowita- można by ją uznać nawet za zbyt wyrazistą, gdyby nie to, że wyłożono ją połyskliwym materiałem, który odbija refleksy światła i otaczającą dom zieleń. Tym samym staje się o wiele bardziej częścią krajobrazu, ożywionym elementem okolicy. Elewacja reflektująca zmieniające się kolory natury to z pewnością nowoczesne i innowacyjne podejście do architektury. Dodajmy do tego fantastyczne, wielkopowierzchniowe okna i otrzymujemy prawdziwy majstersztyk!

Lokalizacja

Położony na działce na urwisku, tuż nad skalistym brzegiem jeziora, dom ten ukrywa się pośród wysokich drzew. Idylliczna lokalizacja sprawia, że wartość tego domu znacznie wzrasta. Naturalny krajobraz, gęsty, zielony las i bliskość wody czynią mieszkanie w nim niezwykle zgodne z naturą. Od tej strony widoczne są także wielkopowierzchniowe przeszklenia, otwierające dom na otoczenie. Przez okna rozciągają się wspaniałe widoki na okolicę.

Otwarta przestrzeń

Wchodząc do środka, jesteśmy porażenie tym, jak otwarte i przestronne jest wnętrze tego domu. Widoczne z zewnątrz przeszklenia z perspektywy salonu jawią się niczym przeźroczyste ściany, które zupełnie zacierają granicę pomiędzy wnętrzem domu a jego otoczeniem zewnętrznym. Malowniczy krajobraz zostaje obramowany i staje się integralnym elementem dekoracyjnym salonu. Naturalne światło wlewa się do środka nie tylko poprzez wielkopowierzchniowe okna, ale także wpada przez świetliki w suficie.

Wnętrze otwarte jest nie tylko na zewnątrz, ale także w środku, skupiając na jednym obszarze strefy kuchni, jadalni i salonu. Meble są proste, ale luksusowe, a kolorystyka stonowana. Białe ściany i drewniany parkiet świetnie się ze sobą komponują, tworząc neutralną i naturalną całość.

Dynamiczne wnętrze

Wnętrze domu jest niezwykle dynamiczne, składając się ze zróżnicowanych poziomów i obszarów. Białe powierzchnie przechodzą w siebie płynnie, kreując optyczną iluzję załamujących się przestrzeni. Monochromatyczność bieli przełamana została abstrakcyjnymi dziełami sztuki- tak wyrazistymi, że jedynie kompletnie neutralne tło nie mogłoby ich przyćmić. Światło i idylliczne widoki odgrywają w tym domu główną rolę.

Luksusowa łazienka

Łazienka jest jasna i przestronna, skąpana w naturalnym świetle wpadającym do środka przez wielkopowierzchniowe okno. Wannę zlokalizowano tuż pod nim, umożliwiając rozkoszowanie się wspaniałymi widokami podczas kąpieli. Białe szafki łazienkowe wbudowano w ścianę, tworząc estetyczne i stylowe miejsca do przechowywania.

Jeżeli podobają Wam się niekonwencjonalne domy, koniecznie zobaczcie czarny dom jednorodzinny w Berlinie.

Jak Wam się podoba taki nietypowy kolor elewacji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu