Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Całkowita przemiana pewnego domu (wewnątrz i na zewnątrz)

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ignazio Buscio Architetto
Loading admin actions …

Dziś zobaczymy inspirującą metamorfozę pewnej włoskiej posiadłości – i tak, mówimy o całej posiadłości, a nie tylko wnętrzu domu. Projekt został przygotowany przez architekta Ignazio Buscio, który tchnął nowe życie w każdą strefę domu i podwórza. Wszystko został odnowione na elegancki i nowoczesny styl. Zobaczmy rezultaty!

​Przed wejściem

Przed wejściem do domu znajdowało się niewielkie patio. Zewnętrzna obudowa była w złym stanie, co wynika z braku zaangażowania w konserwację przestrzeni. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że wykończenia są stare i zaniedbane. Jednak ogólnie rzecz biorąc, ta przestrzeń skrywa ogromny potencjał. Zobaczmy więc, jak wykorzystano ten potencjał przy remoncie.

​Patio nie do rozpoznania!

Po remoncie strefy patio, zastajemy całkowicie odmienioną przestrzeń, zupełnie nie do rozpoznania. Stworzono tu nowoczesny ogród z krzewami i kamiennym chodnikiem. Jak widać na zdjęciu, w dalszej części tego patio powstał śliczny  przytulny kącik – idealne miejsce na spotkania na świeżym powietrzu z przyjaciółmi lub rodziną.

​Przy głównym wejściu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ignazio Buscio Architetto
Ignazio Buscio Architetto

Corte: zona pranzo/divani

Ignazio Buscio Architetto

Ta strefa została zaprojektowana na podstawie przeciwieństw i kontrastów. Ciemna podłoga kontrastuje z białymi ścianami. Ten kącik na świeżym powietrzu został zaopatrzony we wszelkie potrzebne rzeczy, od stołu i wygodnych krzeseł, po piękną fontannę.

​Całkowicie zaniedbana i bezużyteczna

Na tym zdjęciu widzimy wręcz opuszczoną strefę. Drzwi prowadzą do starej, również nieużywanej rupieciarni. W tym kąciku można stworzyć niewielką strefę relaksu i rekreacji. Zobaczmy w jaki sposób odmieniono wizerunek tej przestrzeni.

​Uroczy kącik

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Ignazio Buscio Architetto
Ignazio Buscio Architetto

Corte: zona lettura antistante la camera da letto padronale

Ignazio Buscio Architetto

Zaprojektowano niewielki tarasik na podwyższeniu, na który dostaniemy się z głównej sypialni. Jak widzicie, drzwi do rupieciarni zostały zamaskowane, a okno do sypialni wymieniono na drzwi balkonowe. Aż ciężko uwierzyć, że patrzymy na tą samą przestrzeń!

​Niewielka i funkcjonalna kuchnia

Wnętrza wymagały odnowy, a kuchnia nie jest wyjątkiem! W swej nowej odsłonie, kuchnia została zaprojektowana w literę L i posiada jedno okno zapewniające wentylację i dostęp naturalnego światła.  Jasne meble rozświetlają przestrzeń, a drewniane wykończenia wprowadzają ciepłą atmosferę.

​Otwarty plan przestrzeni

Nie ma ścianek działowych pomiędzy jadalnią i salonem – te dwie strefy zostały zorganizowane na otwartym planie. Powierzchnia całej przestrzeni nie jest duża, więc podziały powstały naturalnie za pomocą mebli. Protagonistami aranżacji są jasne meble i punktowe elementy ciemnych odcieni brązu i czerni, wprowadzające pewne kontrasty.

​Dokładnie przemyślane szczegóły designu

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Ignazio Buscio Architetto
Ignazio Buscio Architetto

Camera da letto padronale

Ignazio Buscio Architetto

Dbałość o szczegóły jest bardzo dobrze widoczna w niektórych obszarach domu. Na przykład, w sypialni, ciemne ściany kontrastują z białym sufitem, a pojedyncze elementy czerwieni nadają pokojowi dynamiki i charakteru.

​Łazienka odziana w gres

Na koniec zostawiliśmy łazienkę, której ściany zostały pokryte gresem, a posadzkę wykończono drewnianymi panelami. Mamy tu okno zapewniające wentylację i naturalne światło. Projektanci zdecydowali się na podwieszane urządzenia sanitarne, co ułatwia utrzymanie porządku i optycznie powiększa przestrzeń. Efekt: bardzo nowoczesna łazienka!

​Plan posiadłości

Z planu możemy dokładnie wyczytać gdzie znajduje się kuchnia, salon i jadalnia na otwartym planie, sypialnia z prywatną łazienką, dwie dodatkowe sypialnie i ogólnie dostępna łazienka. Na zewnątrz mamy taras ze stołem jadalnianym, część wypoczynkową i strefę grillowania.   

Jeżeli szukacie dokładnych informacji o innych domach, zachęcamy do przejrzenia Katalogu Inspiracji: 10 wyjątkowych projektów domów, wraz z planami

Która część tego projektu podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu