Projekty,  Ogród zaprojektowane przez abelia peyzaj

12 pięknych dekoracji ogrodu, które stworzysz samodzielnie

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wizje i talent profesjonalnych ogrodników po prostu nas zadziwiają! Teraz, gdy zaczęło się lato, najwyższy czas uporządkować naszą przestrzeń na świeżym powietrzu i przekształcić ją w coś pięknego i komfortowego. Często jednak brakuje nam pomysłów, jak można by upiększyć ogród. Na szczęście znaleźliśmy dla Was genialne pomysły, wręcz idealne do zainspirowania się! Planujesz zmiany, lecz nie wiesz, jak się do nich zabrać? Ruszaj z nami!

1. Zadaszony taras

Taras to bardzo praktyczna rzecz, ale możemy go jeszcze ulepszyć dodając drewniane zadaszenie. Teraz wygląda fantastycznie! Doskonale nadaje się do ochrony przez niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, a poza tym upiększa ogród.

2. Pustynny ogródek

Chcesz mieć niesamowity ogród, ale boisz się, że jego pielęgnacja pochłonie zbyt dużo czasu? Unikniesz tego problemu, sadząc rośliny, które przywykły do życia… na pustyni. Ich pielęgnacja ogranicza się do minimum, a dodatkowo wprowadzają egzotykę i wyglądają intrygująco.

3. Dekoracje z metalu

Myślisz o ozdobieniu murów odgradzających ogród? Co powiesz na dekoracje wykonane z kawałka metalu? Pięknie odbijają światło i dodają etnicznego szyku.

4. Rośliny w doniczkach

To chyba najprostszy sposób na ożywienie i rozweselenie ogrodu. Nawet, gdy ogranicza się on jedynie do trawnika, postawienie kilku kolorowych roślin w doniczkach całkowicie odmieni jego charakter.

5. Skrzynki na balkonie

Mieszkasz w bloku i wcale nie masz ogrodu? Nic straconego! Równie dobrze można wykorzystać balkon. Kilka skrzynek z kolorowymi kwiatami to świetny sposób na nowy wystrój balkonu. A co powiesz na posadzenie w skrzynkach owoców lub warzyw? Piękne i praktyczne!

6. Wejście do ogrodu

Podobnie jak wejście jest wizytówką domu, ogród również powinien od początku skupiać na sobie uwagę. Pierwsze wrażenie musi pozostawić przekonanie, że nasz ogród jest piękny i dobrze zorganizowany. Wysokie klomby w otoczeniu czerwonych kwiatów na pewno przyciągną wzrok!

7. Żwirowe ścieżki

Jeśli zależy Ci, by po ogrodzie można się było wygodnie poruszać, ścieżki są niezbędne. Wcale nie potrzebujesz skomplikowanych konstrukcji, żwirek jest tani, łatwo się z nim pracuje i wygląda świetnie. 

8. Wygodne patio

Tylko spójrzcie na to patio otoczone roślinami! Częściowo osłonięte, jest świetnym miejscem do wypoczynku czy urządzania przyjęć. Miejsca pomiędzy płytkami wysypano korą i posadzono nieduże klomby, co prezentuje się uroczo.

9. Tuż przy domu

Obsadzenie roślinami obszaru tuż obok ścian domu zmiękcza granicę między zewnętrzną a wewnętrzną stroną. Poza tym zieleń blisko domu działa uspokajająco!

10. Ogrodowa kuchnia

Kochasz gotować i zapraszać gości na przyjęcia? Hodujesz warzywa i zioła w ogrodzie, ale chciałbyś czegoś więcej? Na pewno spodoba Ci się grill na świeżym powietrzu!

11. Ochrona prywatności

Twoja działka znajduje się blisko sąsiadów, którzy często zaglądają przez płot? Zamiast inwestować w wysokie ogrodzenia, które oczywiście są drogie, postaw na rośliny! Żywopłoty lub wiecznie zielone rośliny zagwarantują Ci prywatność, a przy tym będą zdobić ogród.

12. Skalniak z fontanną

Ogród ma być przede wszystkim Twoją przystanią relaksu na świeżym powietrzu? Rozważ stworzenie niewielkiego stawu lub fontanny! Szumiąca woda cudownie wpływa na nasze zmysły i działa uspokajająco. Poza tym wygląda genialnie!

Lubisz dekoracje stworzone samodzielnie? Oto kolejnych 20 pomysłów na łatwe i tanie projekty, które ubarwią Twój ogród!

Wolicie ogrodową fontannę czy ogródek z kaktusami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu