Dom na wsi w wielkomiejskim stylu | homify

Dom na wsi w wielkomiejskim stylu

Alicja Olko Alicja Olko
Llambetta House, Usk Hall + Bednarczyk Architects Nowoczesne domy
Loading admin actions …

Dom, do którego Was dzisiaj zabierzemy, jest intrygującą hybrydą tradycji i nowoczesności. Zlokalizowany na wiejskiej działce pośród pół i łąk na walijskiej prowincji, zachwyca niespotykaną tutaj współczesnością, nie zatracając przy tym swojego swojskiego, wiejskiego charakteru. Dom zaprojektowany przez studio Hall + Bednarczyk Architects jest niezwykle udanym połączeniem tego, co w dwóch światach- wiejskim i miejskim- najlepsze: nowoczesnej funkcjonalności z prowincjonalnym czarem. Zobaczcie sami!

Nowoczesna bryła

Nie często zdarza się, że domy wzniesione na obszarze wiejskim tak doskonale wpisują się w okoliczny krajobraz. Ten budynek dowodzi, jednak, że jest to możliwe. Bryła przypominająca swoim kształtem oborę, emanuje jednak nowoczesną elegancją. Otynkowana na biało fasada spotyka się ze stylowymi, drewnianymi panelami i modnymi, szarymi dachówkami. Z tej perspektywy dom jawi się stoicko, prosto i solidnie. Użyte materiały odwołują się do otaczającej go natury i świetnie z nią korespondują.

Widok od strony ogrodu

Z tej perspektywy dom prezentuje się nieco inaczej, niż od frontu. Elewacja opiera się w większym stopniu o drewniane panele, które sprawiają, że bryła emanuje ciepłem i przytulnością. Co więcej, liczniejsze przeszklenia otwierają ją na otoczenie, wpuszczając jednocześnie mnóstwo naturalnego światła do środka. Obszerny taras na tyłach domu oferuje dużo miejsca na spędzanie na nim czasu w pogodne dni. Bezpośrednio z niego przejść można do dużego ogrodu.

Nowoczesna kuchnia

Już po przekroczeniu progu odnosimy wrażenie, że znajdujemy się w wielkomiejskim lofcie, a nie we wnętrzu wiejskiej chaty. Pomieszczenia w tym domu zaaranżowano nowocześnie, funkcjonalnie i stylowo. Kuchnia jest tego doskonałym przykładem. Jej zabudowa, składająca się z mebli o gładkich frontach, gwarantuje mnóstwo miejsca na przechowywanie. Duża wyspa kuchenna na środku pomieszczenia to nie tylko wygodna powierzchnia robocza, ale także miejsce do siedzenia. Tym samym kuchnia zyskała status serca domu, pozwalając spędzać tutaj czas całej rodzinie. Paleta kolorów, dominująca to wnętrze, jest stonowana i opiera się na bieli i szarościach. Jednak gdzieniegdzie przewijające się iluminujące zielone akcenty ożywiają tę przestrzeń, wprowadzając świeży klimat.

Ciekawe materiały wykończeniowe

Jednym z najciekawszych obszarów w tym domu jest korytarz i klatkaschodowa. Znajdziemy tutaj wiele kontrastujących ze sobą materiałów wykończeniowych, które czynią tę przestrzeń niezwykle interesującą. Ściana wyłożona kamieniem w różnych odcieniach szarości przyciąga wzrok swoją intrygującą optyką. Jest wyjątkowa i nadaje temu obszarowi unikatowy charakter. Kontrastuje z innymi materiałami, które są gładsze i bardziej jednolite- płytkami na posadzce oraz drewnem na schodach. Fantastycznie w tym wnętrzu prezentują się elementy szklane, w postaci przeźroczystej balustrady i stolika. Nie można zapomnieć także o abstrakcyjnej lampie, której klosz wykonano z płyt CD.

Stylowa łazienka

W aranżacji łazienki zdecydowano się na monochromatyczną kolorystykę. Ściany i podłogi wyłożono grafitowymi płytkami, świetnie komponującymi się z białą ceramiką łazienkową. Liczne okna wpuszczają do środka naturalne światło, czyniąc wnętrze jasnym i świeżym, pomimo ciemnej kolorystyki.

Podoba Wam się taki dom? Inny w podobnym stylu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Dom, który sam na siebie zarabia!

Jak Wam się podoba korytarz?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu