Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Biesot

Przed i po: przemiana okropnego ogrodu!

Katarzyna Świątoniowska Katarzyna Świątoniowska
Loading admin actions …

Nie ma nic lepszego niż spędzanie upalnych dni w pięknym ogrodzie. Jednak jego prowadzenie wymaga czasu i nakładów finansowych, dlatego zdarza się, że nasze ogródki zamiast cieszyć oko leżą odłogiem. Nieużywane stają się coraz bardziej zaniedbane. Rozwiązaniem tego problemu może być wybranie projektu, który będzie prosty i nie drogi w utrzymaniu! Jeżeli nie wiecie, jak się za to zabrać to koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł.

Wybraliśmy przykład, który pokazuje, jak ze smutnej przestrzeni uczynić nowoczesną i komfortową strefę wypoczynkową. Jesteście ciekawi? Zapraszamy!

Wszystko jest możliwe

Projekty,   zaprojektowane przez Biesot
Biesot

Voor & Na tuin in Haarlem

Biesot

Bez względu na stan, w którym jest nasz ogród przy odrobinie wysiłku możemy osiągnąć niesamowite efekty. Spójrzcie tylko, jak ten ogród wyglądał przed renowacją. Smutna, pusta przestrzeń, która w ogóle nie zachęcała do spędzania w niej czasu. Pozbawione roślinności patio to całkowite zmarnowanie tak dużej powierzchni. Czyż nie kwiaty i krzewy są tym, co buduje atmosferę ogrodu? 

Mogłoby się wydawać, że to przypadek beznadziejny, z którym nic już się nie da zrobić. Jednak nigdy nie wolno tracić nadziei! 

Pierwsze wrażenia

Renowacja ogrodu to niesamowite pole do popisu. Zmienić możemy bowiem wszystko. Zawsze jesteśmy pełni podziwu, jak puste, zaniedbane przestrzenie zamieniają się w kwitnące oazy! 

Ponieważ podłoże dziedzińca jest utwardzone, w grę nie wchodziło stworzenie trawnika, czy też rabatek. Właściciele zdecydowali się na rosnące w imponujących donicach kwiaty i niewielkie drzewka, które zostały umieszczone na peryferiach ogrodu, wzdłuż ogrodzenia. Zwróćcie uwagę, jak różnorodne rośliny ożywiają pustą wcześniej siatkę. W centrum znajduje się natomiast wielki, kamienny zbiornik z wodą, do którego przymocowano metalowy kran. Umieszczone w środku źródło staje się metaforycznym źródłem życia tego ogrodu. 

Dekoracje

Architekt krajobrazu wybrał nowoczesne, wysokiej jakości meble ogrodowe. Teraz można cieszyć się słońcem siedząc na szarej sofie lub w wygodnych fotelach. Dobra jakość mebli ogrodowych jest sprawą kluczową – te kiepskie jakościowo i niewygodne odbierają radość ze spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jak już wspomniano wcześniej, rośliny i drzewa są tłem, które dodaje temu otwartemu salonowi szczególnego uroku. Nie sposób nie zwrócić uwagi na piękny, wykonany z drewna i kamieni stół, który doskonale wpasowuje się w całość projektu. 

Widok z lotu ptaka

A teraz ostatni już widok na ogród, tym razem z góry. Naprawdę warto zainwestować czas, wysiłek  i pieniądze, by zyskać przyjemne miejsce, w którym można spędzać czas wolny. Jak widać na tym zdjęciu, prócz otwartego salonu stworzono również przyjemną, drewnianą jadalnie na świeżym powietrzu.Czy nie przyjemnie jest spożywać posiłki wśród szumu drzew w ogromnych donicach i bujnej roślinności? Przyjrzyjcie się swojemu patio i zastanówcie się, czy nie przydałaby mu się mała metamorfoza!

Po więcej inspiracji zapraszamy tutaj!

Co myślicie o salonach na świeżym powietrzu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu