Projekty,   zaprojektowane przez Lush Garden Design

7 porad, aby oczyścić dom ze złej energii

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie, to nie jest nasz wymysł, ani nie są to magiczne moce czy zabobony – to czysta fizyka. Świeży, lekki, czysty i pachnący dom będzie zawsze miał zdecydowanie lepszą energię niż ten zagracony i pełen nieużywanych sprzętów oraz mebli łapiących kurz. Jest to temat ważny, ponieważ wśród codziennych obowiązków i zmartwień potrzebujemy spokojnej oazy, w której możemy wypocząć i ukoić nerwy. 

Jest kilka rzeczy, które możemy zrobić w tym zakresie i właśnie dziś zamierzamy Wam powiedzieć co to. Kilka prostych i niedrogich porad pomoże Wam sprowadzić do swojego domu dużą ilość pozytywnej energii, a skutki i zmiany wynikające z tego przedsięwzięcia odczujecie błyskawicznie. Pora zakasać rękawy i udać się do pracy, ale najpierw przeczytajcie ten Katalog Inspiracji.

1. Uporządkuj szuflady i półki

Jak poradzić sobie z energetyką naszego domu? Najlepiej zacząć od sprzątania. Rozejrzyjmy się, czy nic nie zakłóca przepływu energii. Bałagan ma bardzo negatywny wypływ na nas samych i otoczenie, dlatego należy zachować swój dom tak dobrze zorganizowanym, jak to możliwe. Będzie to łatwiejsze, jeśli macie odpowiednie szafki, półki i szuflady z przegródkami, np. jak te ze zdjęcia. Układanie przedmiotów w nich to czysta przyjemność. 

2. Zawieś dzwoneczki

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez AMEC ARQUITECTURA
AMEC ARQUITECTURA

cubo escalera en armonia

AMEC ARQUITECTURA

Kiedy już zrobimy generalne porządki, to przychodzi czas na zmianę energetyki domu. Najlepiej zacząć ją od dokładnego przewietrzenia pomieszczeń. W oknach warto powiesić dzwonki wietrzne. Ich dźwięk jest nie tylko przyjemny, ale także podnosi wibrację pomieszczeń.

Dźwięk drgania obiektów, takich jak dzwonki, gongi i kuranty przyczyni się do odwrócenia negatywnej energii i pomoże stworzyć spokojne i kojące miejsce. 

3. Postaw źródła wody

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

Tetsu bachi granite bowl water feature

Lush Garden Design

Źródła wody występują w różnorodnych formach, więc nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem modelu, który pasuje do waszego wnętrza. Woda pomaga rozwijać emocje i pomysły, poprawia kreatywność i pomaga w wypoczynku, a wszystko za sprawą jej melodyjnego szumu. Karmcie pozytywnego ducha za pomocą bambusowej fontanny, takiej jak ta, którą widzimy na zdjęciu.

4. Zapal kadzidła

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez HERKELL

Do harmonizowania energii domu używać możemy wielu środków. Jednym z nich jest okadzanie pomieszczeń specjalnie przygotowaną mieszanką ziół. Przy tej czynności należy pamiętać o jednej zasadzie – zawsze zaczynamy ją od drzwi wejściowych i idziemy pod ścianami mieszkania naokoło, wracając do drzwi wejściowych. Doskonale sprawdzą się takie zioła jak szałwia, cedr, jałowiec i liść laurowy, palisander. 

5. Wykorzystaj moc soli morskiej

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Espacio al Cuadrado
Espacio al Cuadrado

Vestier / Closet

Espacio al Cuadrado

Ta rada jest prosta i dostępna dla każdego. Niektórzy uważają, że sól morska jest potężnym absorberem energii zgromadzonej w domu. Istnieje kilka sposobów, aby jej użyć. Można, na przykład, umieścić ją w niektórych miejscach, które potrzebują odnowienia energii. Po kilku godzinach należy sól zamieść i usunąć. Sól może być także stosowana przy użyciu pędzla i wody na ściany, drzwi i okna. 

Brzmi dziwnie? Owszem, ale nie zaszkodzi spróbować. 

6. Postaw na naturalne kamienie i kryształy

Kamienie czy kryształy możemy zastosować nie tylko by podnieść częstotliwość swojej energii, ale także jako ochronne talizmany czy amulety stawiając zaporę przed działaniem negatywnej energii. Każdy kamień czy kryształ ma swoją specyfikę i działa na sfery fizyczne lub duchowe. 

W skrócie mówiąc, korzystajcie z kamienia jako naturalnego, posiadającego szczególną moc i pozytywną energię, surowca do wykończenia wnętrz. Polecamy szczególnie kwarc, ametyst lub obsydian. 

7. Używaj świec i kadzideł

Projekty,  Salon zaprojektowane przez protocolo criollo®
protocolo criollo®

Velas Fanales y Caminos individuales

protocolo criollo®

Na koniec widzimy obraz, który daje uczucie harmonii i spokoju. To przyjemna rodzinna aranżacja stołu stworzona przez projektantówPROTOCOLO CRIOLLO®

Świece, pachnące świece i kadzidła z łatwością poradzą sobie ze złą energią. Spróbujcie zapalić co najmniej raz dziennie świeczkę, nawet tylko na kilka minut. W bonusie, przyjemna romantyczna atmosfera.

Pamiętajcie, że pozytywne wnętrze to także duża ilość roślin, świeże powietrze i promienie słońca wpadające przez okno. Przeczytajcie o tym, jak stworzyć dom pełen radości: Szczęśliwy dom – aranżacja wnętrza w zgodzie z filozofią hygge

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu