Projekty,   zaprojektowane przez Pflanzenfreude.de

10 wskazówek Feng Shui na to, jak pozbyć się złej energii z domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każdemu przydarzają się gorsze okresy- czas, kiedy świat zdaje się zwracać przeciwko nam, rzucając kłody pod nogi. Miejscem, do którego w czasie tych niepewnych okresów wracamy, jest dom- oaza bezpieczeństwa, swobody i komfortu.

Według zbioru zasad Feng Shui istnieją pewne sposoby, aranżacyjne triki, które pomagają oczyścić wnętrza domu z krążących po nim negatywnych fluidów. Dowiedzcie się, na czym one polegają!

1. Piękne zapachy

Przyjemny zapach, najlepiej ten delikatny, subtelnie podrażniający nozdrza, jest bardzo zachęcający, podnosi poziom pozytywnej energii i  tworzy łagodny klimat. Postaw na świece zapachowe albo kadzidełka.

2. Cyrkulacja powietrza

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Cue & Co of London
Cue & Co of London

Open-Plan Kitchen/Living Room, Ladbroke Walk, London

Cue & Co of London

Każdego dnia wietrz wnętrza domu, otwierając okna. Pamiętaj także o odsłonięciu rolet i zasłon. Świeże powietrze jest niezwykle istotne, a wraz z promieniami słonecznymi potrafi zdziałać cuda w walce ze złymi siłami.

3. Pozbądź się zbędnych przedmiotów

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez MOB ARCHITECTS

Zbyt wiele przedmiotów zgromadzonych w naszych domach potrafi zablokować dostęp pozytywnej energii. Są to tylko obiekty materialne, na dłuższą metę nie uczynią nas szczęśliwszymi czy bardziej usatysfakcjonowanymi. Według Feng Shui, mniej znaczy więcej.

4. Wpuść naturalne światło

Światło zwalcza ciemność, dlatego zadbaj, aby promienie słoneczne miały swobodny dostęp do wnętrz. Duże okna i przeźroczyste, zwiewne zasłony są kluczowe.

5. Rośliny

Rośliny doniczkowe to sprawdzony sposób na przywołanie pozytywnej energii do wnętrza domu. Eksperci od Feng Shui polecają zwłaszcza lilie, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji ani stałego dostępu do światła.

6. Czystość i porządek

Projekty,   zaprojektowane przez BOOK A TIGER
BOOK A TIGER

Wasser besser vermeiden

BOOK A TIGER

Nic tak nie zaburza pozytywnej energii we wnętrzach, jak brud i bałagan. Staraj się regularnie sprzątać i wyrób sobie cotygodniową rutynę. Zwracaj uwagę szczególnie na trudno dostępne miejsca, w których lubi gromadzić się brud.

7. Pozbądź się zepsutych rzeczy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez In:Style Direct
In:Style Direct

Living room : Neutral tones

In:Style Direct

Zepsute lub połamane rzeczy akumulują wokół siebie negatywną energię. Nie ma sensu dłużej ich przechowywać- wyrzuć je i miej to z głowy.

8. Lustra

Lustra to Twoi sprzymierzeńcy w aranżacji wnętrz. Przyciągają pozytywną energię i pozwalają oczyścić umysł. Potęgują także wrażenie jasności i przestronności.

9. Zadbaj o korytarz

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez wohnhelden Home Staging
wohnhelden Home Staging

Altbauwohnung Verkaufs-Optimierung2

wohnhelden Home Staging

Zwróć uwagę szczególnie na aranżację korytarza. Już od progu przyciągaj pozytywne wibracje. Przedpokój odgrywa ogromne znaczenie, odpowiadając na pierwsze wrażenie, jakie wywołuje nasz dom.

10. Sól

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez VAKANTDESIGN
VAKANTDESIGN

Pfeffernuss

VAKANTDESIGN

Wielu ekspertów od Feng Shui uważa, że sól ma właściwości absorbujące negatywną energię, zwłaszcza w przypadku przeprowadzki do nowego domu. Nie zaszkodzi spróbować!

Spróbowalibyście któregoś ze sposobów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu