Projekty,  Ogród zaprojektowane przez GroenerGras Hoveniers

Ogrodowy zawrót głowy: 10 pomysłów od profesjonalistów do zrealizowania u siebie

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Piękna pogoda za oknami, chciałoby się spędzać ten czas na zewnątrz. A najlepiej we własnym ogrodzie! Tylko jak sprawić, żeby był naprawdę oryginalny? Przeglądacie różne inspiracje w Internecie i wszystko wydaje się Wam takie samo? Nareszcie trafiliście pod właściwy adres! Dzisiaj na homify przygotowaliśmy dla Was zdjęcia 10-ciu ciekawych realizacji. Pomysły profesjonalistów można zaadaptować na własne potrzeby i poeksperymentować nieco z ogrodnictwem. 

Powodzenia!

1. Staw pod dużym krzewem lub drzewem

Ten pomysł przypadnie do gustu miłośnikom naturalnych ogrodów. Gałęzie uginające się od kwiatów przeglądających się w tafli małego stawu od razu stworzą malowniczy, przydomowy krajobraz! Pamiętajmy, żeby nasz staw nie był okrągły, co wygląda sztucznie. Nieregularny kształt ogrodzony kamieniami będzie prezentował się świetnie.

2. Ława schowana w głębi ogrodu

Miejsce wypoczynku w ogrodzie to niekoniecznie taras! Taka ława na murku, otoczona zielenią, schowana przed widokiem nie tylko postronnych, ale i domowników pozwoli całkowicie odciąć się od codzienności, nacieszyć drogocenną samotnością.

3. Ukryć się na widoku

A co sądzicie o tej drewnianej ławie, która jest prawie niewidoczna z domu, gdy nikt na niej nie siedzi. Konstrukcja z kamienia doskonale spaja się z krajobrazem i projektem ścieżek w tym pięknym ogrodzie.

4. Ze stawem… czy z jacuzzi?

Projekty,  Taras zaprojektowane przez GreenlinesDesign Ltd
GreenlinesDesign Ltd

Party Terrace with Jacuzzi on London Roof Terrace

GreenlinesDesign Ltd

Tym razem przed nami propozycja stawu o geometrycznym, prostokątnym kształcie. Przestrzeń przy jego brzegach wysypano kamykami, co wygląda fantastycznie. Jeśli podążymy ścieżką z drewnianych paneli, to możemy dojść do… jacuzzi! Z taką atrakcją w ogrodzie nigdy nie będziemy się nudzić.

5. A może rzeczka?

Własny strumyk to wcale nie jest szalony pomysł! Wyglądać będzie obłędnie. Do jego stworzenia potrzebna będzie nam pomoc architekta krajobrazu, tutaj nie ma miejsca na eksperymenty czy pomyłki. Nas powyższe zdjęcie po prostu zachwyca…

6. Prostota geometrii

Poprzednie zdjęcie przeniosło nas do lasu, pora wrócić do królestwa człowieka… W naszym ogrodzie możemy postawić na ścisłą geometrię. Co powiecie na takie wytyczenie szerokich ścieżek, lampy-kule oraz równiuteńko przystrzyżony trawnik?

7. Szyk DIY

Niektórym wydaje się, że zmiany w ogrodzie będą musiały nas sporo kosztować. Otóż niekoniecznie! Chcąc oszczędzić, a przy okazji mieć trochę zabawy, sami możemy wziąć się za projektowanie. Co powiedzie na taką strefę wypoczynku wykonaną z palet?

8. Japońskie inspiracje

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

The view through the moon gate

Lush Garden Design

Podróże kształcą, jeśli pokochaliśmy Azję, to pewnie coś z jej fantastycznej architektury (choćby krajobrazu), chcielibyśmy przenieść do siebie. Styl japoński w ogrodzie czy wręcz ogrody Zen działają na nasze zmysły kojąco, pozwalają się zregenerować.

9. Ścieżka na podwyższeniu

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Lush Garden Design
Lush Garden Design

A curved deck links the seating area to the house

Lush Garden Design

Nasza ścieżka może zamienić się w prawdziwy wybieg! Czy mody? To już będzie zależało od nas! Tutaj drewniana konstrukcja wygina się w szykowny łuk, który urozmaica aranżację ogrodu. Prowadzi prosto do strefy Zen.

10. Grządki wzdłuż schodów

Gdy nasza działka znajduje się na nierównym terenie, to musimy potraktować ten problem jak wyzwanie! Jeśli chodzi o obejście wokół domu, naszym zdaniem, najciekawszym pomysłem będą schody, a wzdłuż nich grządki. Wychodzenie do góry może uprzyjemnić nam podjadanie truskawek i poziomek z przydomowych krzaczków.

Co sądzicie o tych pomysłach zmian w ogrodzie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu