Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Czego unikać podczas dekoracji domu? 12 przestróg

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  zaprojektowane przez Földes Architects
Loading admin actions …

Samodzielne stworzenie wystroju wnętrz może być świetną zabawą, jednak łatwo jest popełnić błędy nowicjusza. Profesjonaliści mają wyćwiczone oko i lata doświadczenia za sobą, widzieli już niejedno, przetestowali wiele wariantów tych samych rozwiązań. Wiedzą, że niektóre z nich są ponadczasowe i nie staną się niemodne za kilka sezonów, podczas gdy czas pewnych trendów szybko przeminie. Na szczęście jest homify, gdzie dzielą się swoją wiedzą.

 W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przedstawimy Wam 10 porad naszych architektów wnętrz w kwestii tego, czego należy unikać podczas urządzania domu. To lektura obowiązkowa!

1. Estetyka nie powinna górować nad funkcjonalnością

Nie ukrywajmy, podczas urządzania i dekorowania domu bardzo łatwo dać się ponieść! A kiedy emocje biorą górę nad rozumem, to nie zawsze kończy się dobrze… Przykład? Drewniane podłogi są piękne, jednak gdy mamy pod opieką psy, wtedy nie będą dobrym wyborem. Szybko się zarysują, trudniej będzie utrzymać je w czystości niż na przykład posadzkę z płytek ceramicznych. Z takimi kwestiami musimy się liczyć.

2. Nie przesadźmy z bielą

Projekty, Salon zaprojektowane przez Földes Architects
Földes Architects

The Long Brick House

Földes Architects

Całkowita biel może się sprawdzić… albo nie! Biel na 100% to ciekawy trend, który może być naszym sprzymierzeńcem podczas tworzenia jasnej aranżacji, budowania poczucia przestronności, atmosfery spokoju i wyciszenia. Niestety możemy też strzelić sobie w stopę, bowiem nadmiar bieli będzie po prostu nudny. Nie wystarczy pomalować wszystkich ścian na biało, trzeba przemyślanie wybrać materiały, przemyśleć, jakie przedmioty zapełnią białe meble. Niech powyższy salon będzie tutaj inspiracją.

3. NIE niewygodnym meblom

I basta! Nawet gdy prezentują się niezwykle kusząco wizualnie, a może nawet szczególne wtedy. Co z tego, że będziemy mieć odjazdową kanapę, jeśli żaden z domowników nie będzie w stanie na niej wypocząć? Uszy do góry! Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę ogrom projektów o najróżniejszych kształtach i kolorach, nietrudno wyszukać oryginalną perełkę. Nasza rada: sprawdźcie komfort użytkowania w salonie meblowym.

4. Pomyślmy, ile mamy czasu… zawczasu

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Gullaksen Architects
Gullaksen Architects

Moroccan style garden

Gullaksen Architects

Co mamy na myśli? Głównie ogród, chociaż rada ta częściowo sprawdzi się także wewnątrz domu. Podejmując decyzje aranżacyjne, wybierając rodzaje roślin musimy mieć na uwadze naszą dyspozycyjność. Jeśli w tym momencie nie mamy w ogóle czasu dla siebie, to zatrudnienie architekta krajobrazu do stworzenia imponującego lecz wymagającego wiele pielęgnacji ogrodu mija się z celem.

5. Nie podążajmy ślepo za modą

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez British Standard by Plain English
British Standard by Plain English

The Original British Standard Kitchen

British Standard by Plain English

Trendy przeminą, a my zostaniemy z niemodną kuchnią, salonem, sypialnią, które w ogóle nie będą się nam podobać. Dobry wystrój jest ponadczasowy! Co przetrwa próbę czasu? To dopiero się okaże, jednak do tego momentu po prostu wybierajmy rozwiązania, które nam się zwyczajnie podobania, style, w których czujemy się dobrze.

6. Zastanówmy się trzy razy przed inwestycją w drogie meble dziecięce

Projekty, Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Cuckooland
Cuckooland

Silversparkle Children's High Hut Bed

Cuckooland

Może mamy na to pieniądze i lubimy bawić się wystrojem, co chwila coś zmieniać, eksperymentować. Jeśli jednak nasz budżet jest lekko napięty, wtedy starajmy się wybierać takie meble, które będą mogły towarzyszyć naszym pociechom przez wiele lat. Mamy tutaj na myśli głównie łóżka i szafy, bowiem biurka i krzesełka powinny być zawsze dopasowane do wzrostu najmłodszych domowników. Czy rozwaga oznacza nudę? Niekoniecznie, w takiego piętrowego łóżka my nie powstydzilibyśmy się nawet teraz!

7. Nie dajmy się ponieść gadżetomanii

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez CATO creative
CATO creative

Family Living

CATO creative

Technologia wciąż idzie do przodu we wszystkich dziedzinach naszego życia. Coraz to nowe nowinki technologiczne zaglądają do naszych wnętrz. Jeśli jest to nowy telewizor w salonie, to świetnie! Gorzej jednak, gdy gadżetomania ogarnia nas w kuchni – tutaj szczególnie łatwo namnożyć zupełnie niepotrzebne sprzęty, których użyjemy tylko raz w życiu. Wystrzegajmy się zagracenia!

8. Świetny mebel nie oznacza świetnej aranżacji

Projekty, Salon zaprojektowane przez Loaf
Loaf

Pudding Sofa

Loaf

Zachwycił nas kolor kanapy w witrynie show room'u znanego producenta mebli? To świetnie, jednak pomyślmy, czy będzie pasował do naszego wnętrza, albo jak możemy rzeczone wnętrze zmienić, żeby do niego pasował! Kiedy widzimy mebel w kontekście sklepowym czy u znajomych, może on prezentować się zupełnie inaczej niż wyglądałby u nas.

9. Antyki i meble retro to nie lek na całe zło

Projekty, Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Parklane Furniture
Parklane Furniture

Antique Reproduction Oval Desk

Parklane Furniture

Uwielbiamy to, że meble z okresu PRL-u zaczynają być doceniane. Mamy w Polsce naprawdę wiele ciekawych projektów! Chociaż nie wszystkie zasługują na zabranie ich z wystawki za rogiem… Jeśli nie mamy do czynienia z perełką designu, a nie pasuje nam do wystroju, to nie zabierajmy czegoś tylko dlatego, że działa. Podobnie z antykami po babci czy cioci. Gdy nijak mają się do naszych aranżacji, lepiej będzie je sprzedać.

10. Przesada z tkanianmi może się skończyć nieciekawie

Projekty, Okna i drzwi zaprojektowane przez Designers Guild
Designers Guild

Madhuri Print collection AW14

Designers Guild

Zasłony, koce, dywany… Ocieplają przestrzeń, pomagają zmiękczyć aranżacje z wykorzystaniem surowych materiałów, jednak kiedy jest ich za dużo, wszystko zaczyna wyglądać źle. Nam kojarzy się z widokiem przed wykonaniem wielkich stert brudnej pościeli do prania. Brzmi niezbyt kusząco, prawda?

11. Wybierajmy wartościową sztukę, nie tanie wydruki

Coś trzeba powiesić na ścianie, dlatego przy najbliższej wizycie w hipermarkecie sięgamy po pierwszy lepszy sitodruk z kwiatami. Błąd! Jest tak wielu młodych grafików oferujących swoje prace online, tak wiele starych plakatów, które można upolować, tak wiele rodzinnych zdjęć zasługujących na powieszenie… Nie ma miejsca na przypadkowość, nawet na ścianie.

12. W naszej aranżacji nie może być ciasno

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez Aston Matthews
Aston Matthews

Brunel Cast Iron Bath

Aston Matthews

Problemem architektów wnętrz-amatorów jest to, że chcemy wprowadzić wszystkie nasze ulubione rozwiązania na raz, chociaż często realistycznie brakuje na nie miejsca. Ale tutaj przesuniemy, tam podwiesimy… Jaki będzie efekt końcowy? Ciasne pomieszczenie! Meble i sprzęty też muszą oddychać.

Marzycie o takiej wannie jak powyższa? Ten Katalog Inspiracji jeszcze bardziej rozbudzi Waszą wyobraźnię: Wanna wolnostojąca – 10 pięknych modeli!

Czy któraś z tych porad Was zaskoczyła?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu